Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane [Newsy]Białoruś wykluczona z Europejskiej Unii Nadawców.


Proplayer

Rekomendowane odpowiedzi

WIAD.png

 Weszła w życie podjęta w środę decyzja o wykluczeniu Białorusi z Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Wynika ona z naruszeń praw człowieka przez reżim Alaksandra Łukaszenki,w tym pokazywania na antenie nagrań z przesłuchań aresztowanych przeciwników reżimu.

 

W oficjalnym oświadczeniu państwowego regulatora Biełteleradiokompanii (BTRK) wskazano, że krok EBU przyjmuje ona z „uśmiechem i pewnym zadowoleniem”. Według Mińska Unia nigdy nie miała własnego zdania i zajmowała się w czasie swoich spotkań tylko„równością płci i zagrożeniami ze strony Rosji". Dlatego BTRK, jak się okazuje, chciała nawet sama wyjść z EBU.

BTRK: Biełsa to „śmietnik".

W komunikacie zawarto także tezę, że „kraje Zachodu brały udział w przygotowaniu przewrotu na  Białorusi" ,a nadawcy publiczni z wielu krajów „obsługują rządzące elity". W tym kontekście wymieniono Polskę,Litwę i

 Czechy oraz niemieckich nadawców Deutsche Welle i ARD. Biełsat jest określany jako „potok kłamliwej propagandy niskiej próby" i „śmietnik".

 

W oświadczeniu  BTRK obiecuje dalej „opowiadać prawdę o tym, co się dzieje w kraju i na „świecie". „O tym, że na Białorusi był bunt, demonstracje nie były pokojowe, a członkowie EBU kłamią. [...] Pokażemy, jak w Holandii pokojowi demonstranci występujący przeciwko ograniczeniom covidowym są tratowani końmi [...] Jak w Polsce do więzień trafiają opozycyjni >>szpiedzy<< - dziennikarze i rządząca partia rozkrada pieniądze przeznaczone na pomoc uchodźcom z Białorusi" - atakuje regulator.

Dziękuje za uwagę i miłego czytania życzy @ Proplayer !!!

👻News wzięty z TVP Info 👻.

images.jpeg.cc3aaec7246732e3fe129ebe64088e90.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż interesuję się polityką to taka informacja jak najbardziej Mi się przyda, więc tutaj duży plus za informację trafioną pod Moje gusta. Patrząc na różne zagrania Łukaszenki nie dziwię, że tak się stało, ale jako Wolnościowiec mimo wszystko powinni ich tam zostawić, ponieważ każdy człowiek ma prawo oglądać co Mu się podoba. Oczywiście, jeżeli nie łamie to prawa. Łukaszenka to typowy komunista, a Ja tym systemem po prostu się podcieram i zdecydowanie Go nie popieram, bo nie ma czegoś takiego jak "równość klas". Nie można odbierać bogatym w podatkach 75 procent jak to obecnie proponuje mieszanka Lewicowa z Czarzastym, Biedroniem i Zandbergiem w Polsce, a także dążenie do takiego ustroju uważam za chore. Niestety, ale młodzi Polacy, szczególnie dziewczyny popierają większość postulatów Lewicy nie zdając Sobie sprawy z tego co czynią. Przeżyliśmy już czasy PRL i wiadomo jak to wyglądało, przykładowo walczyło się z opozycjonistami i niewygodnymi obywatelami dla systemu, na przykład ze śp. Janem Pawłem II komuniści także chcieli zrobić porządek, ale On się nie dał i w końcu został papieżem. Dla całego bloku wschodniego był On niewygodny, szczególnie dla ówczesnych władz ZSRR, ponieważ jak zapewne większości wiadomo komuniści nienawidzą Kościoła (być może nie wszyscy). Myślę, że Łukaszenka może być też w pewnym stopniu zależny od decyzji Putina na Białorusi i pozornie pokazuje się w telewizji jak Prezydent Białorusi walczy skutecznie z Rosją. Również Polacy, którzy przebywają na Białorusi są prześladowani przez reżim Łukaszenki, ale o tym głośno się nie mówi, więc trzeba mieć swoje źródła, aby wiedzieć takie rzeczy.

Pozdrawiam

@ empi^(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie