Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Domowa pizza ^.^


Gość Pan Truskawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan Truskawa

𝖂𝖎𝖙𝖆𝖒 𝕮𝖘𝖔𝖜𝖎𝖈𝖟𝖊! 

 

Dawno nie wstawiałem tutaj przepisu, a nie ukrywam że lubię czasami pomajsterkować w gastronomii to pokaże wam moje dzisiejsze dzieło oraz podam na niego przepis!

 

ᗪOᗰOᗯᗩ ᑭIᘔᘔᗩ

 

Składniki:

 

Ciasto:

 

półtorej szklanki mąki pszennej

pół szklanki ciepłej przegotowanej wody

dwie łyżki oleju roślinnego, najlepiej dobrej jakości oliwy z oliwek

3 do 4 gram drożdży instant (w proszku), można również użyć świeżych

pół łyżeczki soli

pół łyżeczki cukru

jako dodatek dwie łyżki ziół prowansalskich (w celu urozmaicenia wyglądu i smaku ciasta można użyć dowolnych przypraw, lub nie używać ich wcale)

 

Jeżeli masz wagę, odmierz dokładną ilość składników:

250 g mąki

150 ml wody

 

Dodatki (ja użyłem takich ale możesz dodać jakie tylko chcesz):

 

sos pomidorowy 50ml

1 średnia cebula

150g pieczarek

8 plastrów sera żółtego

6 plastrów szynki

2 pomidory

100g piersi z kurczaka

szynka w kostce

10ml oliwy z oliwek

przyprawy

 

Przygotowanie:

 

Na samym początku pokroiłem piersi z kurczaka w kostkę, wrzuciłem do miski, zalałem oliwą i dodałem przyprawy (sól, pieprz, czosnek, czerwona papryka). Wymieszałem całość, aż zrobił się jednolity kolor. Zakryłem miskę folią aluminiową i dałem do lodówki.

 

Teraz zacząłem robić ciasto.

 

Do dużej miski wsypałem mąkę, drożdże i dobrze wymieszałem. Następnie dodałem olej, cukier, sól i znowu wszystko dobrze wymieszałem. Zacząłem stopniowo dolewać wodę i łyżką, a pod koniec już ręką wyrabiałem ciasto aż powstała jednolita kula (jeżeli ciasto się lepi to dodaj mąki i dalej wyrabiaj). Ciasto powinno trochę urosnąć, dlatego uformowaną kulę ciasta zostawiłem w ciepłym miejscu w przykrytej misce na 20-30 minut. Kiedy ciasto odpoczywało, przygotowałem składniki, które zamierzałem ułożyć na pizzy. Ciasto najpierw rozgniotłem dłońmi na gruby placek, a następnie porozciągałem. W ten sposób uformowała się ładna okrągła pizza, którą ułożyłem na posmarowanej odrobiną oleju blasze i jeszcze dłońmi rozprowadziłem placek tak, żeby zajmował całą formę (technika doprowadzania pizzy do kształtu blachy jest dowolna)

 

Wyciągnąłem piersi z lodówki i je usmażyłem, na cieście rozsmarowałem sos pomidorowy, położyłem szynkę, na to cebulę, pieczarki, kurczaka, pomidory oraz szynkę w kostce. Na sam wierzch położyłem plastry sera. Rozgrzałem piekarnik do 200°C i wstawiłem pizzę na 16 minut.

 

 

Oto jest mój przepis na pizzę domową. Mam nadzieję, że wypróbujecie go kiedyś i podzielicie się zdjęciami oraz opinią ;) 

Smacznego! :0drinks:

 

Przed:

167136970_2975375669417586_7273149571424099817_n.jpg.5be11306bbd0c3a11153f6f7f0b30a3f.jpg

 

Po:

166819174_450596876158124_7231384182242511465_n.jpg.1374450e1d6b35645730fd10252626e3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
  • Cry zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie