Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wczoraj strony lub inne usługi internetowe nie działały po Twojej myśli,  to nie martw się na zapas. Ani to wina Twojego sprzętu, ani dostawcy internetu.

W nocy 10 marca doszło pożaru w serwerowni firmy hostingowej OVH, znajdującej się w Strasburgu, we Francji. Pierwszą wzmiankę o sytuacji umieścił sam właściciel OVH, Octave Klaba.

 

 

Znajdują się tam cztery bloki wypełnione serwerami, z których jeden zajął się ogniem, po czym płomienie przeszły na kolejny budynek. Ostatecznie pożar opanowano, jednak doszczętnie spłonął SGB2, a kilka pokoi w SGB1 zostało uszkodzonych. Odłączono też pozostałe dwa nieuszkodzone bloki ze względów bezpieczeństwa. 

 

W całej akcji brało udział około 100 strażaków, zaś pozytywną nowiną jest to, że nikt nie odniósł obrażeń. 

 

Niestety wiele danych zostało bezpowrotnie utraconych i z tego powodu spore problemy mają firmy i strony, które nie zabezpieczyły się przed takimi sytuacjami. Chyba najlepszym tego przykładem jest popularna sieciowa gra survival pt. Rust, która straciła wszystkie dane serwerów europejskich. Oznacza to konieczność postawienia wszystkiego od nowa.

 

W Polsce ucierpiały takie serwisy jak no. Allegro, TOPR czy bank ING. Póki co nie wiadomo co było przyczyną zapruszenia ognia.

OFICJALNE OŚWIADCZENIE OVH:

 

 

Tylko człowiek głupi nigdy nie wybacza i wciąż wypomina grzechy, za to człowiek dobry je zapomni i przebaczy.

Ja natomiast uważam, że najlepiej być człowiekiem inteligentnym, który grzechy wybaczy i wypominać nie będzie, lecz będzie też o nich pamiętał i miał baczenie na to czy warto po raz kolejny  zaufać drugiemu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...