Skocz do zawartości
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×

Zablokowane CD Project Red szantażowane


drenn

Rekomendowane odpowiedzi

Firma CD Project Red opublikowała informację o tym iż komuś udało się włamać do ich wewnętrznej sieci i wyciągnąć nieco danych z serwerów.

cd-projekt-red-1-scaled.jpeg

 

Dodatkowo włamywacze zaszyfrowali niektóre z serwerów oraz zostawili notatkę w formie pliku tekstowego,  w której opisano czego oczekują od redów.

Wynika z niej iż hakerzy weszli w posiadanie dokumentów dotyczących klientów, działu HR, inwestorów i wiele innych. Mają też posiadać dostęp do kodu źródłowego gier Cyberpunk 2077, Gwint, Wiedźmin III oraz nieopublikowanej jeszcze wersji 3 części Wiedźmina. 

cd-projekt-red-2.jpeg

Wysunięto żadanie kontaktu w ciągu 48 godzin (zapewne chodzi o okup), w przeciwnym razie wszystkie dane zostaną sprzedane lub udostępnione publicznie. 

 

W oświadczeniu firmy przeczytamy  że nikt nie ma zamiaru kontaktować się,  ani tym bardziej negocjować ze złodziejami.  Podjęto już odpowiednie kroki by zminimalizować szkody oraz zapewniono, że w ręce przestępców nie dostały się żadne wrażliwe dane na temat klientów i użytkowników. 

Edytowane przez drenn
Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem fragment tej akcji dzisiaj na Facebook'u z rana, na jakimś fanpage, a tu proszę przedstawiłeś coś więcej, szczerze to dzięki, że sam nie musiałem szukać bo jestem ogromnym fanem Redów, ich gier, jak i Sapkowskiego :) Dobra robota i jeszcze raz dzięki!

kapsik.png.0385a8a9547cd5bcc40c44c94ab2fa29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mrs.Fuksiara

No to bardzo ciekawie widzę, niby tak zabezpieczeni a tu dupa.. ;x 
Zobaczymy co to bedzie! 

+ Za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mrs.Fuksiara napisał:

No to bardzo ciekawie widzę, niby tak zabezpieczeni a tu dupa.. ;x 

Mogą mieć nawet  "Mur Chiński" wśród firewall'i i najlepszych speców, ale nie obronią serwerów przed otwarciem do nich furtki od środka.
Może mają w zespole jakiegoś kreta z dostępami, który np. nie jest zadowolony ze współpracy i postanowił zdradzić.
Takie rzeczy nie tylko w filmach, ja dopuszczam taką ewentualność. 

1STER.png.775143bdd281a343cf12295b4325328d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie