Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Recenzja serialu "Prison Break"


Plejsu

Rekomendowane odpowiedzi

RECFILMU.png

Ahoj łobuziaki!
Nierzadko ktoś na forum zadaje pytanie: "Czy poleci ktoś jakiś serial/film?". To będzie idealny temat dla osób, które szukają inspiracji.
Postanowiłem więc krótko opisać i napisać swoje odczucia o produkcji, która z pewnością na to zasługuje.
Kiedyś już ten tekst udostępniałem, na poprzedniej sieci, ale podzielę się też z Wami.
Jeżeli ktoś z Was oglądał przedstawiany serial, to będzie fantastycznie, jeżeli podzielicie się swoimi odczuciami i wrażeniami z innymi.
Można by rzec, że stare oznacza przeterminowane i gorsze, ale nie w tym przypadku.
Ta produkcja pomimo tego, że była emitowana w pierwszej dekadzie XXI wieku, nadal cieszy się sporą popularnością.
Pomimo, iż mamy szeroki wachlarz nowych seriali, ten nie daje się zepchnąć i nadal chwyta się czołówki.
Serial, o którym mowa, nosi tytuł "Skazany na śmierć".
Pozostaje mi tylko życzyć Wam miłego odczytu.


Informacje o produkcji

9997655.jpg.7cc8dda63e5f68e51ab84fbea9cff359.jpg.56cc10626471ebdde76e119add19ef5e.jpg

Twórca:  Paul Scheuring
Gatunek: dramat, kryminał, thriller, akcja 
Kraj produkcji: USA
Liczba sezonów/odcinków: 5/90
Data emisji (świat): 29 sierpnia 2005
Data emisji (Polska): 28 stycznia 2007


W rolach głównych:
Wentworth Miller- Michael Scofield
Dominic Purcell- Lincoln Burrows
Robert Knepper- Theodore "T-Bag" Bagwell
Amaury Nolasco- Fernando Sucre
Sarah Wayne Callies- Dr Sara Tancredi
Wade Williams- Kapitan Bradley "Brad" Bellick
William Fichtner- Agent Alex Mahone
Rockmond Dunbar- Benjamin Miles "C-Note" Franklin


Opis serialu
Młody inżynier Michael Scofield (Wentworth Miller), obdarzony ponadprzeciętną inteligencją i genialnym umysłem, obmyśla plan ucieczki z więzienia Fox River.
Wszystko po to, by wyciągnąć stamtąd swojego brata Lincoln'a Burrows'a (Dominic Purcell), którego skazano na karę śmierci.
Michael utwierdzony w przekonaniu o jego niewinności, wdraża w życie genialny plan.
Zostawia swoje dotychczasowe życie i aranżuje napad, po którym zostaje skazany na odsiadkę w więzieniu Fox River.
Nikt jednak nie ma pojęcia, że Scofield sam zaprojektował to więzienie, a pod postacią niepozornego tatuażu ukryte są plany więzienia oraz schemat ucieczki.
Kolejne wydarzenia to układanka perfekcyjnego planu działania, przewidującego najmniejsze szczegóły.
Michael stawia czoła każdej komplikacji, tym samym udowadniając swoją przebiegłość oraz geniusz.


Opinie o serialu
Krytycy mają różne zdania na temat "Prison Break". Każdy ma swój punkt widzenia i zwraca uwagę na inne szczegóły.
Analizując niektóre opinie, można jednak dojść do wniosku, że produkcja Paul'a Scheuring'a jest całkiem smacznym kąskiem.


Średnia ocen krytyków na Filmwebie wynosi 5,8/10 pkt. nie widać jednak żadnych argumentów.

Portal naekranie.pl ocenia serial 8,3/10 pkt. a swoją recenzję podsumowuje tak:
"W obliczu nadchodzącej premiery nowego sezonu Prison Break z całą mocą można powiedzieć, iż produkcja ta jest zdecydowanie warta obejrzenia. 
Powiem więcej: dla tych, którzy zamierzają zapoznać się z najnowszymi przygodami Michaela Scofielda i Lincolna Burrowsa, dotychczasowe cztery sezony stanowią pozycję obowiązkową. 
Widzowie, którzy po raz pierwszy zamierzają zapoznać się z tym serialem, nie zawiodą się, a dla tych, którzy produkcję tę widzieli, seans będzie stanowił po raz kolejny znakomitą rozrywkę.".


Na portalu moskaldamian.wordpress.com zobaczymy ocenę 6/10 pkt i takie oto podsumowanie recenzji:
"Podsumowując- serial do najgorszych nie należy. Niestety widać, że to kolejna amerykańska produkcja z nastawieniem na jak największe zyski nie zważając na logikę fabuły. Być może moja ocena będzie nieco zawyżona z sentymentu do tej produkcji, jednak pierwszy i drugi sezon zasługują na uwagę widzów. Kolejne sezony to tylko odmóżdżacz i komedia- może ktoś się skusi?".

Recenzje i oceny użytkowników są bardziej jednolite. W ich ocenach nie ma zbyt wielkiej rozbieżności. Według popularnego serwisu Filmweb, użytkownicy dają średnią 7,6/10 pkt.

Większość recenzji stawia tę produkcję w dobrym świetle.


Moja recenzja
Serial do idealnych nie należy i nie ma się co oszukiwać, ale jest kilka nielogicznych elementów i takich,
które trzymają tę produkcję na dystans z ideałem.
Chociażby gra aktorska niektórych aktorów pozostawia wiele do życzenia.
W moim odczuciu przykładem aktorskiej porażki będzie tutaj rola Lincolna odgrywana przez Dominica Purcella.
Odnosiłem wrażenie, że ta postać to ubity, latynoski kloc betonu.
Bardzo drętwo zagrana rola, brak wczucia w bohatera i trudność w integracji z rolą, a szkoda,  bo to jedna z głównych postaci.
Ale są też świetni aktorzy, którzy świetnie odegrali swoje role.
Postacie miały swój unikatowy kontrast, a ich odtwórcy dosyć bogaty warsztat aktorski.
Postać Michaela Scofielda to geniusz, który swoją inteligencją i pomysłami pociągnął ten serial niczym lokomotywa. I właśnie to mnie najbardziej jarało- potęga ludzkiego umysłu, którą posługiwał się Michael.
Serial z czasem stawał się coraz bardziej przewidywalny i nielogiczny, ale to już te nowsze sezony.
1, 2, 3 sezon- genialne, trzymają w napięciu i niepewności, pojawiają się interesujące wątki, które wręcz zmuszają do kolejnego odcinka.
Osobiście oglądałem odcinek po odcinku, nie czując przesytu i miałem ochotę na kolejne.
Dopiero 4 sezon mnie zniesmaczył i był już dla mnie czymś w rodzaju pomidorowej z rosołu.
Podsumowując, zrobił na mnie całkiem niezłe wrażenie. Majstersztykiem co prawda nie jest, ale zasłużył z mojej strony na ocenę 7/10 i śmiało mogę go polecić serialowiczom.


Jeżeli dotarłeś/aś do końca to daj :lapkawgore:

Źródła:Filmweb, Wikipedia
Recenzje: naekranie.pl, wordpress
Grafika: Google

 

1STER.png.775143bdd281a343cf12295b4325328d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, takko napisał:

Wiesz co Plejsu szacun, nie wiem czy to sam pisales czy kopiuj wklej, ale robota niezla ci powiem <3

Oczywiście, że pisałem sam.
Jedynie korzystałem z źródeł podanych na samym dole ;) 
Sprawowałem nie raz rangę redaktora więc pisało się to i owo.

1STER.png.775143bdd281a343cf12295b4325328d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i powiem że mi się podobał ten serial. Dobra robota @ Plejsu

reskiz.png.43d8a0326b8afc7c2ec82789c73473aa.png.cacde80a679cf847443ddf1324c95189.png

 

Potrzebujesz pomocy? Chętnie pomogę jeśli będę w stanie. Wejdź na mój profil TUTAJ i wyślij wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, drenn napisał:

Znalazłem go w poprzedniej sieci xD

No tak, przecież napisałem :D 
Screenshot_1.jpg.97c2539769fc4e0f3b272487bb4949b6.jpg
Recenzja to recenzja, wystarczy raz napisać, a jako autor mam prawo kopiowania :charmi: 
 

1STER.png.775143bdd281a343cf12295b4325328d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Plejsu napisał:

No tak, przecież napisałem :D 
Screenshot_1.jpg.97c2539769fc4e0f3b272487bb4949b6.jpg
Recenzja to recenzja, wystarczy raz napisać, a jako autor mam prawo kopiowania :charmi: 
 

No tak, po prostu chciałem się pochwalić, że znalazłem xD

Ogólnie to oryginalny pomysł,  zestawić swój pogląd z tym z innych portali. 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość usunał z polecanych temat
  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie