Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Mała sadystka


drenn

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy chociaż raz przynajmniej słyszał o tarantulach, czyli największych, włochatych pająkach jakie istnieją na planecie. 

80

 

Już sobie wyobrażam to kobiece "fuuu". Czy uwierzysz,  jeśli Ci powiem, że ten pająk panicznie boi się innego owada, sporo mniejszego niż on sam?

 

Istnieje pewien owad z rodziny nastecznikowatych, (osy, pszczoły,  mrówki itd.) który nazywa się tarantula hawk. Nie przetłumaczono tej nazwy na język polski, jednak nie jest ona przypadkowa. Hawk, czyli jastrząb, jest nawiązaniem do stylu polowania podobnego właśnie do jastrzębia. Owad lata wokół określonego terenu, a gdy wyczuje ofiarę, pikuje na ziemię by ją zdobyć. 

Pierwszy człon nazwy, czyli tarantula zdradza ulubiony posiłek ich larw,  czyli wielkie pająki. Dorosłe osobniki żywią się pyłem kwiatowym.

hawkwasp_f.jpg

 

Tym co wyróżnia tego owada przypominającego osę jest wspomniane wcześniej upodobanie młodych do mięsa pająków, a także jad. Tarantula hawk posiada tak silną toksynę w swoim żądle, że uzyskała ona ocenę 4 w czerostopniowej skali bólu Schmidta. Dla porównania, pszczele użądlenie uzyskało 2 pkt. Ból,  jaki powoduje użądlenie tej osy jest drugim na świecie wśród owadów pod względem intensywności i istnieją tylko dwa inne owady, które mogłyby z nią w tym konkurować. Sam Schmitd opisał ten ból jako "Silny, oszałamiający, niczym upuszczenie działającej suszarki do wanny, w której ktoś bierze kąpiel." Dodatkowo jad ten powoduje długi paraliż, jednak nie znieczula, więc ofiara cały czas wie co się wokół dzieje i czuje wszystko, jednak nie może nic z tym zrobić. 

 

Dla większego zobrazowania mam dla Ciebie film, w którym Peterson Coyote celowo pozwala się użądlić. (Akcja od 10:00)

 

To jednak nie wszystko, jest jeszcze jeden powód dla którego ta osa jest wyjątkowa. Samica jest sadystką, ponieważ swoje jaja składa w spraraliżowanych ofiarach, po czym zakopuje je w jamach ziemnych. Po kilku dniach wykluwa się larwa, która dosłownie pożera pająka żywcem od środka, pamiętajmy, że tarantula w tym czasie wszystko czuje, jednak nadal jest sparaliżowana. Jest to powolna śmierć w męczarniach.

Dla człowieka takie użądlenie nie jest groźne, z powodu rozmiaru. Co jednak radzą lekarze, gdy tak się stanie? "Położyć się na ziemi i krzyczeć". Jad może też spowodować czasowy paraliż użądlonej części ciała, na szczęście ból zaczyna zanikać już po 5 minutach.

Owad ten występuje na każdym kontynencie z wyjątkiem Europy i Antarktydy.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość poleca ten temat

E tam ja bym się nie bał tego pimpka mieć na ręce. W 3 dni nauczył bym go 1 tapów i był by królem giereczki es?

PRYWATNE WIADOMOŚCI:

  • Proszę nie wysyłać do mnie setki PW w jednej sprawie.
  • Przy wysyłaniu wiadomości trzymaj się JEDNEJ WIADOMOŚCI na dany temat.
  • Kontaktując się ze mną pamiętaj aby odrazu pisać o co konkretnie chodzi, ponieważ oszczędzi to mój czas,  jak i Twój.
  • Nie pisz po jednym wyrazie, sformułuj zdanie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sysia ;* usunał z polecanych temat
  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie