Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Pozytywne aspekty grania


drenn

Rekomendowane odpowiedzi

iStock-1157159136.jpg

Nie od dziś wiadomo,  że gry video potrafią poprawiać niektóre zdolności człowieka. Instytucja ManPowerGroup przeprowadziła badania i przeanalizowano kilkanaście tysięcy gier z każdego gatunku. Jak się okazało, różne rodzaje gier rozwijają różne umiejętności, które mogą się przydać w pracy zawodowej.

 

Granie ogólnie rozwija w człowieku chęć do nauki nowych rzeczy oraz zdolność podejmowania szybkich decyzji. Ale okazuje się,  że konkretne gatunki i tytułu pomagają w podszlifowaniu konkretów.

 

I tak np. Gry sporowe jak Fifa, League of Legends, Call Of duty czy Counter-Strike pozwalają rozwijać zdolność podejmowania ważnych decyzji w krótkim czasie, co może być przydatne w zawodach związanych ze służbą publiczną takich jak służba zdrowia, straż pożarna czy ratownictwo. 

 

Z kolei granie w gry w których musimy przetrwać lub po prostu budować jak np. Minecraft, pozwala rozwinąć kreatywność co zwiększa kwalifikacje w zawodach artystycznych jak malarz, pisarz, kucharz, fryzjer czy grafik.

 

Osoby grające w produkcje RPG, przygodowe czy MMO jak np. Final Fantasy XIV, Baldur's Gate czy Assassins Creed rozwiną zdolności rozwiązywania problemów na różne sposoby czy komunikatywność czym będą miały lepsze kwalifikacje w zawodach wymagających kontaktu z ludźmi, takimi jak np. Doradca klienta czy przedstawiciel handlowy.

 

Ludzie lubujący się w grach strategicznych jak np. Starcraft, Heroes Of Might And Magic czy Twierdza rozwijają zdolność planowania oraz analizy co będzie bardzo przydatne w pracy jako kierownik czy manager.

 

Tak więc,  gdy domownicy znowu zaczną marudzić na Twoj granie, to powiedz im, żeby się odczepili, bo ćwiczysz umiejętności do zawodu ;)

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze ciekawy artykuł, podobają mi się Twoje artykuły, krótkie ale treściwe bez zbędnych informacji i napisane przez Ciebie a nie kopiuj wklej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie