Skocz do zawartości

Pozytywne aspekty grania


Rekomendowane odpowiedzi

iStock-1157159136.jpg

Nie od dziś wiadomo,  że gry video potrafią poprawiać niektóre zdolności człowieka. Instytucja ManPowerGroup przeprowadziła badania i przeanalizowano kilkanaście tysięcy gier z każdego gatunku. Jak się okazało, różne rodzaje gier rozwijają różne umiejętności, które mogą się przydać w pracy zawodowej.

 

Granie ogólnie rozwija w człowieku chęć do nauki nowych rzeczy oraz zdolność podejmowania szybkich decyzji. Ale okazuje się,  że konkretne gatunki i tytułu pomagają w podszlifowaniu konkretów.

 

I tak np. Gry sporowe jak Fifa, League of Legends, Call Of duty czy Counter-Strike pozwalają rozwijać zdolność podejmowania ważnych decyzji w krótkim czasie, co może być przydatne w zawodach związanych ze służbą publiczną takich jak służba zdrowia, straż pożarna czy ratownictwo. 

 

Z kolei granie w gry w których musimy przetrwać lub po prostu budować jak np. Minecraft, pozwala rozwinąć kreatywność co zwiększa kwalifikacje w zawodach artystycznych jak malarz, pisarz, kucharz, fryzjer czy grafik.

 

Osoby grające w produkcje RPG, przygodowe czy MMO jak np. Final Fantasy XIV, Baldur's Gate czy Assassins Creed rozwiną zdolności rozwiązywania problemów na różne sposoby czy komunikatywność czym będą miały lepsze kwalifikacje w zawodach wymagających kontaktu z ludźmi, takimi jak np. Doradca klienta czy przedstawiciel handlowy.

 

Ludzie lubujący się w grach strategicznych jak np. Starcraft, Heroes Of Might And Magic czy Twierdza rozwijają zdolność planowania oraz analizy co będzie bardzo przydatne w pracy jako kierownik czy manager.

 

Tak więc,  gdy domownicy znowu zaczną marudzić na Twoj granie, to powiedz im, żeby się odczepili, bo ćwiczysz umiejętności do zawodu ;)

 

Tylko człowiek głupi nigdy nie wybacza i wciąż wypomina grzechy, za to człowiek dobry je zapomni i przebaczy.

Ja natomiast uważam, że najlepiej być człowiekiem inteligentnym, który grzechy wybaczy i wypominać nie będzie, lecz będzie też o nich pamiętał i miał baczenie na to czy warto po raz kolejny  zaufać drugiemu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właściciel

Jak zawsze ciekawy artykuł, podobają mi się Twoje artykuły, krótkie ale treściwe bez zbędnych informacji i napisane przez Ciebie a nie kopiuj wklej

ONLY AWP 128TR:  51.83.214.249:27015

b_350_20_156ac8_0e35ef_ffffff_000000.png

 

JAILBREAK:  91.224.117.148:27015

b_350_20_156ac8_0e35ef_ffffff_000000.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...