Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Holandia 🇳🇱 oczami Truskawki 🍓


Gość Pan Truskawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan Truskawa

Chciałbym się z wami podzielić moim zdaniem na temat królestwa Niderlandów. Mieszkam tu już ponad 3 lata i myślę że już mniej więcej mogę się wypowiedzieć na temat tego kraju. Holenderskie społeczeństwo jest na pierwszy rzut oka bardzo miłe, uprzejme i towarzyskie lecz jeżeli pobędzie się tutaj trochę dłużej to zauważy się że ci ludzie robią tak tylko na początku, cały czas się uśmiechają i w ogóle ale jak masz już z nimi dłuższy kontakt to już nie wygląda to tak fajnie. W pracy spoglądają na ciebie jako takiego ,, nieroba, złodzieja itd." niestety większość krajów zagranicznych ma takie zdanie o nas. Jakby chciał ktoś przyjechać tutaj zarobić tu musi mieć łeb na karku i chęć do pracy inaczej nie radzę przyjeżdżać. Holendrzy lubią wykorzystywac Polaków szczególnie na początku lecz jeżeli pokaże się im że się potrafi to już wtedy traktują cie jak jednego z nich. Szkoła wygląda prawie tak samo jak w Polsce tylko że jest o wiele niższy poziom nauczania, przykład z mojego życia:,, Będąc w 3 klasie gimnazjum (przekładając na polskie klasy) zapytałem nauczycielkę o potęgi i pierwiastki to ona mi odpowiedziała że tego to ja będę się uczył na studiach" więc sami sobie odpowiedzcie jaki tam jest stopień naczuczania, tylko że trzeba też pamiętać oni idą do szkoły już jak mają 4 lata. Z tego co mi się wydaje to holenderscy uczniowie są tacy sami jak polscy ponieważ jak jest ktoś ,, inny" to po prostu go nie tolerują. Państwo to według mnie jest jak najbardziej na + ponieważ jest bardzo rozwinięte pod prawie każdym względem( ekonomicznym, ekologicznym, gospodarczym, rządowym itd). W tym królestwie istnieje również pelno pięknych miejsc, krajobrazów więc jeżeli ktoś by chciał przyjechać / przylecieć pooglądać to serdecznie polecam. To tyle od mnie. Jeżeli chcesz coś więcej wiedzieć to pisz, ja w miarę możliwości odpisze. 

Zainspirowane przez

@ P00F@ Mechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan Truskawa napisał:

W pracy spoglądają na ciebie jako takiego ,, nieroba, złodzieja itd."

W Holandii tak i nie ma się do dziwić skoro Polacy błąkają się gdzieś po kwaterach cpajac jakieś różne dziwne rzeczy to nie dziwne że później taki jest nierobem i złodziejem.

 

Ale co to za brednie, że jest tak w większości krajów, akurat Polaka w Europie szanują za to że jest pracowity i potrafi dobrze wykonywać kilka dziedzin. Cenia nas za to, bo na zachodzie jak ktoś specjalizuje się w konkretnej rzeczy to robi tylko to, a tu zjawia się Polak który potrafi wszystko i jeszcze zrobi taniej. To co napisałeś to bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czytało, jak najbardziej na plus.🤗

piekne.png

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

sygna.png.578a8aac197e6986e32fb654f07a6899.png

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

chodnikowy wilk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem miło, że mnie oznaczyłeś i mogę się także wypowiedzieć w tej sprawie dogłębnie.

 

Sam będąc wcześniej w Holandii miałem taki sam start jak w sumie każdy Polak wybierający się za granice w tereny właśnie Niderlandów. Holendrzy patrzeli na mnie jak na wroga, lenia czy nieuka w pierwszych dniach swojej pracy, ale swoją siłą walki nie dałem sobie wejść na głowę. Wystarczyło "zapieprzać" i nie udawać niewiniątka w sprawach, gdy trzeba było zdać pełną relację co się stało m.in w przypadku rozbicia jakiegoś produktu czy nawet wypadku na tzw. "truck'u" (kolizja, brak baterii, za szybka jazda). To wszystko, a tak naprawdę nic może spowodować złą opinię o sobie, ale są też plusy jak już się oswoisz z pracą, pracownikami czy samymi "Team Leadear'ami" możesz z nimi porozmawiać, pośmiać się, dalej pracować i oni Ci pomogą. Wystarczą chęci wykazania jakiejkolwiek większej uwagi dla Ich produktów jakie mają w magazynie i szanować każdego jak swojego i to wszystko spowoduje wspaniałe rezultaty.

 

Drugą sprawą jest już samo w sobie oswojenie się w Niderlandach, a o czym mowa? No właśnie o sposobie życia właśnie tam, Niderlandczycy na codzień pracują w weekendy balują i się cieszą z tego, że mają za co pić, jeść, "jarać" wiecie zapewne do czego zmierzam. Polak może tak samo szybko się oswoić, wiem to ze swojego doświadczenia, bo byłem tam prawie półtorej roku, zatem możemy się o to bić kto ma rację.

 

Dlaczego wyjazd do Holandii jest bardziej opłacalny niż pobyt w Polsce? Kasa i swoboda. Mowa tu o niepotrzebnym doświadczeniu, które w Polsce jest niestety bądź stety ważne. Im większe tym więcej zarobisz, no cóż... W Holandii nie musisz dużo umieć, a sama chęć pracy, nauka czegoś nowego i szybkie oswojenie się da duże zyski. Tam patrzą Ci na "ręce" a mówię tu o punktualności, dobrego tempa pracy, no i przede wszystkim lojalności międzyrasowej, bo nie wspomniałem o tym, że wiele obcokrajowców tam pracuje. 

 

Tyle ode mnie dzieki @ Pan Truskawa, za oznaczenie mnie i chęć odpowiedzi na tą samą w sobie szczerą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie