Skocz do zawartości

 zamknięty Koniec kont Mojang dla Minecraft Java Editin


Rekomendowane odpowiedzi

hqdefault.jpg

Wszystkich graczy Minecraft w wersji Java wkrótce czeka migracja kont, ponieważ Microsoft podjęło decyzję o przenoszeniu kont Mojang na konta Microsoft.

Wszystko oficjalnie jest podyktowane względami bezpieczeństwa, głównie chodzi o możliwość weryfikacji dwuetapowej. Oczywiście prócz tego mamy otrzymać więcej opcji kontroli rodzicielskiej, czy blokady czatów i zaproszeń do znajomych.

Gracze na początku przyszłego roku będą zmuszeni do przeniesienia swego konta, jeśli chcą dalej grać,  oczywiście można to zrobić już teraz dobrowolnie.  Gracze nowi również od 2021 r. Będą już zakładać konta Microsoft, zamiast kont Mojang.

 

Wiele osób ma wątpliwości co do tego ruchu, przede wszystkim chodzi o obawy przed potencjalnymi zmianami i blokadą możliwości.  Najbardziej zagrożeni czują się twórcy modyfikacji,  firma zapewnia jednak, że po migracji nie będzie żadnych zmian i wszystko pozostanie tak jak dotychczas.

Microsoft zachęca też do przenosin rozdając takim osobom darmową pelerynę.

Twórcy zwracają też uwagę na możliwość gry w różne wersje minecrafta z jednego konta, np. Możemy grać w edycję java oraz edycję bedrock korzystając z jednego loginu.

Tak więc   jeśli ktoś już ma konto microsoft bez wersji java, to może bez problemu przypisać do niego swoje konto Mojang.

Natomiast nie ma możliwości przypisać dwóch lub więcej kont Mojang do jednego konta Microsoft, więc w takim wypadku trzeba będzie utworzyć więcej kont Microsoft. Firma jednak zapewnia, że istnieje możliwość szybkiego przelogowania między różnymi kontami.

Po więcej informacji odsyłam Was do FAQ firmy.

Edytowane przez drenn

 

Tylko człowiek głupi nigdy nie wybacza i wciąż wypomina grzechy, za to człowiek dobry je zapomni i przebaczy.

Ja natomiast uważam, że najlepiej być człowiekiem inteligentnym, który grzechy wybaczy i wypominać nie będzie, lecz będzie też o nich pamiętał i miał baczenie na to czy warto po raz kolejny  zaufać drugiemu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...