Skocz do zawartości
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×

Zablokowane #Ciekawostki o ludzkim ciele!


Mrs.Jessa

Rekomendowane odpowiedzi

CIEKAWOSTKI.png

 

Ciekawostki o ludzkim ciele!

 

Ludzkie cało jest dla każdego człowieka taką oczywistością, że rzadko ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak bardzo jest ono fascynujące. W każdej sekundzie nasze ciało podejmuje tysiące przeróżnych czynności , których często nawet nie jesteśmy świadomi – np. trawi niedawno zjedzony posiłek, odbudowuje naskórek, transportuje tlen od palców u nóg po sam czubek głowy, a to wszystko zaledwie garstka niesamowitych właściwości naszego ciała. Naprawdę warto poświęcić kilka chwil i odkryć kolejne zaskakujące fakty o ludzkim ciele, o kórych do dzisiaj pewnie nie mieliście zielonego pojęcia.

 

 

 

 

1. Ludzki nos jest w stanie zapamiętać 50 000 różnych zapachów.
 

g5kNeEH.jpg

 

2. Co godzinę z ludziej skóry złuszcza się ok. 600 000 martwych komórek.

 

3. Noworodek ma ok. 60 kości więcej niż dojrzały człowiek.
 

rx4W5cp.jpg
 

4. Gdyby połączyć wszystkie naczynia krwionośne dorosłego człowieka w jedną linię, osiągnęłaby ona długość ponad 160tys. km.


 

5. W ludzkim ciele znajduje się taka ilość żelaza, która potrzebna jest do wyprodukowanie długiego na 7,5cm gwoździa.
 

6. Najsilniejszym mięśniem ludzkiego ciała jest mięsień szczękowy.

 

7. Pot nie ma zapachu. Nieprzyjemną woń nadają mu bakterie znajdujące się na skórze.

 

8. Osoby z nadmiernym owłosieniem ciała często mają wyższy iloraz inteligencji.


9. Nie tylko odciski palców, ale także odcisk języka jest unikalny dla każdego człowieka.


10. Ludzki mózg produkuje ilość energii wystarczającą do zapalenia małej żarówki.


hJrXRZ6.jpg


11. Osoby z niebieskimi oczyma mają wyższą tolerancję alkoholu.


7SYBBS4.jpg

 

12. Ludzkie oko potrafi rozróżnić około 10 milionów kolorów.


13. Ok. 10% czasu, w którym człowiek nie śpi, i tak spędza z zamkniętymi oczyma – na mruganiu.


14. Wszystkie bakterie znajdujące się w ludzkim ciele, ważą łącznie ok. 1,8 kg.


15. Bicie serca jest w stanie dostosować się do rytmu muzyki, której człowiek słucha.

 

Gw8g6M5.jpg


16. Ludzkie kości składają się w 31% z wody.


17. W samych tylko ustach człowieka znajduje się więcej bakterii niż jest ludzi na całym świecie.

 

C4AJB6Q.jpg


18. Każdego dnia serce człowieka produkuje tyle energii, która mogłaby wprowadzić w ruch ciężarówkę na odcinku 32 km.


19. Najwięcej zanieczyszczeń, jakie znajdują się wokół łóżka, to martwe komórki skóry.


20. Przewód pokarmowy człowieka, biegnący od przełyku do odbytu, ma dł. ok 9m.


21. Do wykonania jednego kroku człowiek używa ok. 200 mięśni.


22. Rekordowa, odnotowana temperatura ludzkiego ciała to 46,5 C.


23. Serce nie znajduje sie po lewej stronie klatki piersiowej lecz na jej środku.

 

lJWha6P.jpg


24. Aż połowa wszystkich genów człowieka odpowiada za budowę samego mózgu, podczas gdy druga połowa genów określa pozostałe 98% ludzkiego ciała.


25. Kubki smakowe człowieka są zastępowane przez nowe średnio co około 10 dni.


26. Pomimo powszechnie panującego przekonania, że odrastające po depilowaniu skóry włoski są grubsze i mocniejsze, nie zostało to nigdy naukowo potwierdzone.


27. Gdyby zetknąć kwas znajdujący się w żołądku człowieka z jego skórą, została by ona poważnie poparzona.


28. Bez małego palca ludzka dłoń straciłaby około 50% siły.

 

woyQcnb.jpg


29. Jedna na 200 osób rodzi się z dodatkowym żebrem.


30. Jedzenie zbyt dużych ilości czerwonego mięsa wpływa na przedwczesne starzenie się ciała.

 

2wKVlb7.jpg


31. W ludzkim ciele znajduje się 60 ze 118 pierwiastów tablicy Mendelejewa.


32. Mózg ludzki rozpoznaje dźwięk w czasie 10 razy szybszym od mrugnięcia okiem.


33. Wątroba posiada niezwykłą zdolność regeneracji i jest w stanie na nowo odbudować swoje utracone (np. w wyniku urazu czy operacji) części .

 

49NN6oE.jpg


34. Ludzki organizm nie wytwarza enzymów mogących rozłożyć którą zawierają niektóre rośliny, dlatego człowiek nie może jeść min. trawy.


35. Mózg konsumuje aż 20% całości tlenu i kalorii dostarczanych ciału.

 

 

 

A Was, która ciekawostka zafascynowała najbardziej? 

 

żródło: topnaj.pl

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tłumaczyłem że mam większą tolerancję alkoholu, teraz mam jeszcze na to dowody i to mi się podoba haha :D 

 

 

16548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mrs.Jessa napisał:

Bicie serca jest w stanie dostosować się do rytmu muzyki, której człowiek słucha.

To dlatego mi tak napiernicza!

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mrs.Jessa napisał:

11. Osoby z niebieskimi oczyma mają wyższą tolerancję alkoholu.

 

 

Ja mam niebieskie! :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie