Skocz do zawartości

Zablokowane [SERIAL] Recenzja "Stranger Things"


Inoue.

Rekomendowane odpowiedzi

RECFILMU.png

*SERIALU 

 

Jak zawsze witam was bardzo serdecznie w mojej kolejnej recenzji.

Czy mamy tutaj fanów ekranizacji Stranger Things ? Bo jeżeli tak to w sam raz jest to recenzja o waszym ulubionym serialu. Na samym wstępie chciałabym dodać, że nie jestem fanką tej adaptacji, ale lubię go oglądać. Staram się wam polecić tutaj to co lubię oglądać i to co przykuwa moją uwagę.  Tym razem wrzucam ponownie odczucia na temat ekranizacji na tzw. "części". 

Oczywiście nie jest to dzielenie serialu na sezony i opisywanie każdego odcinka. Uważam, że wtedy recenzja nie miałaby końca. 

Można go obejrzeć na Netflix lub poszukać go na innych stronach internetowych. 

Jak zawsze zachęcam do komentowania serialu jak i zarówno na temat recenzji. Miło mi będzie, jak podzielisz się opinią.

 

Stranger_Things_logo.png

 

Jest to amerykański serial z gatunku horror/science-fiction (jak kto woli xd), stworzony dla Netflix przez braci Dufferów, będących również scenarzystami i reżyserami. Nazwa tego jest stosunkowo intrygująca, ponieważ "Dziwniejsze rzeczy" nie zdarzają się zbyt często. Serial jest stosunkowo młody ponieważ pierwsza emisja miała miejsce w 2016 roku. Ma on już na swoim koncie 3 sezony, ale nie zapowiedziano jego końca, także możemy tylko oczekiwać kolejnego sezonu.

 

Akcja toczy się w klimatach lat 80. Zarówno ubiór postaci, miejsca i klimat ukazuje nam to. Miejscem akcji jest małe miasteczko Hawkins w stanie Indiana. Długo zastanawiałam się kto tutaj może tworzyć postać pierwszoplanową i zanim zaczęłam szukać na ten temat informacji uznałam, że spróbuję przekonać się sama. No i... nie myliłam się. Postacią pierwszoplanową jest, a raczej są dwie osoby: Mike i Jedynastka (Eleven). Co prawda druga wymieniona postać pojawia się w serialu nieco później ze względu na rozwijającą się fabułę, ale ona też bardzo dużo miesza.

 

source.gif

 

Ona zgrywa masę sekretów, w tym przede wszystkich położenie Willa, który zaginął w trójwymiarowym świecie, ale także bardzo niejasny zakres nadprzyrodzonych mocy, którymi jest obdarzona.

Według mnie kolejnymi postaciami, które odgrywają również ważną rolę jest komendant Jim Hopper, który próbuje odkryć te "nienormalne" zjawiska oraz zrozpaczona matka zaginionego Willa; Joyce. Reszta osób jest dla mnie postaciami drugoplanowymi, ale nie ukrywajmy, że bardzo dużo wnoszą do serialu. 

 

Przeskakując do 3 sezonu bucha on uczuciami. Miłość na odległość, uczucie córki do ojca, romans nastolatków, sypiące się relacje...itd. Dużo by ogólnie wymieniać. Mniej tu mroku i zabawy stylistyką lat osiemdziesiątych, a więcej dramatu i przygody. I przyznaję, że momentami miałam problem, żeby się wgryźć w ten nieco inny styl. Aczkolwiek z czasem polubiłam taką narrację, chociaż spoglądając na klimat, nieco bardziej wolę poprzednie odsłony.

 

stranger-things-gif.gif

 

„Stranger Things” to bardzo wyjątkowym projektem, w którym wszystko do wszystkiego pasuje, takim dziwnym trafem. Zgrabnie połączony jest w całość tą swoją retro stylistyką z taką nowoczesnością. To trzymająca w napięciu opowieść, którą po prostu warto znać. 

 

Moja ocena to 8/10. 

 

Zwiastun 3 sezonu !

 

 

opinia.png.a52e2be085ae6f8871a61fb10f1f9c21.png

Edytowane przez Inoue.

ddnxb19-1177b5ba-b62f-4a05-915c-461742245466.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie