Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Recenzja gry "Metro: Exodus"


Inoue.

Rekomendowane odpowiedzi

recgyr.png

Cześć i czołem, dziś chciałabym przedstawić recenzję gry Metro Exodus.

Będę wdzięczna za każdy komentarz, krytykę albo dobre opinie. Te ostatnie uwielbiam najbardziej. :D 

Zachęcam do komentowania i podzielenia się opinią, jeżeli nie na temat samej gry to może być recenzji. 

Zapraszam do lektury <3

 

spacer.png

 

Troszkę o fabule 

 

Przedstawiam wam recenzję kolejnej części Metra. Zakupiłam tą grę zaraz po premierze, ponieważ poprzednie części były dla mnie dosyć fajne. Ciekawość pochłonęła mnie do tego stopnia, że postanowiłam spróbować zagrać. Żeby osądzić mój zachwyt, poprzednie części szacuję na skalę 7/10 lub 7+/10. Coś w ten deseń.

 

Nie jestem mocnym fanatykiem tego typu gier ze względu na moją bojaźliwość, ale jakoś wzbudziło to we mnie emocje i chęć grania na osobie pierwszoplanowej na etapie strzelanin. 

Jest to część, która wyszła w lutym 2019 roku przez ukraińskie studio, ale akcja gry rozgrywa się w roku 2036, po wojnie nuklearnej. Zadaniem Artem'a (głównej postaci gry) jest walka z mutantami oraz znalezienie miejsca zdatnego do zamieszkania.  

 

spacer.png

 

Świat metra w tej części nie zamyka się tylko pod Ziemią. Na szczęście jestem uradowana, bo akcja rozgrywa się również na powierzchni. Jest to bardzo ważna wiadomość, bo świat odkrywa tutaj nowe karty i większe możliwości. Gra urzeka bardzo dobrą grafiką, wręcz perfekcyjną (nie omieszkałam nie zagrać na najwyższych obrotach). Widoki robią konkretną robotę, czy to radioaktywna pustynia, czy widoki z wieżowców. Akcja tak naprawdę nie rozgrywa się z punktu A do punktu B. Twórcy zadbali w tej części o to aby eksploracja była zawiła i odległa od Siebie, przy czym po drodze możesz wpaść na obozowisko mutantów czy bandytów, którzy mogą Cię okraść. Jest to spoko opcja, ze względu na brak nudy w grze. Nie jest ona czasochłonna jak większość survivalów. Tutaj znajdziecie misje poboczne, ale nie ukrywam, że jest ich trochę, więc nie będę ich opisywać.

 

spacer.png

 

Moja opinia 

 

Uwielbiam jak coś się w grze dzieje. Jest ten zastrzyk adrenaliny i survivalu, jeszcze jak w grę wchodzi horror, to jestem w niebie. Grafika bardzo mnie urzekła i jestem pod wrażeniem, że twórcy zadbali o każdy detal oprócz postaci - na tym się zawiodłam. Jeżeli poprzednie części to było 7/10 to tutaj muszę dać mocną 9 na tzw. szynach. Są pewne niedociągnięcia. 

 

Jeżeli nie masz co robić, to serdecznie polecam zagrać. Nie zawiedziesz się.

 

Trailer

 

DOSYĆ MOCNE NERWY - JEŻELI NIE JESTEŚ GOTOWY = NIE OGLĄDAJ 

 

 

 

 

PLUSY

 

[+] Bardzo emocjonalna gra, należy uzbroić się w nerwy

[+] Oprawa audio-wizualna

[+] Nowe, świeże pomysły

[+] Jakość gry (SZTOSSSSS!!!!!)

[+] Optymalna długość gry

[+] Logiczne myślenie nad grą (uwielbiam coś takiego)

 

MINUSY

 

[-] w misjach pobocznych brak obrony

[-] grafika ludzi mocno okrojona

[-] ociężałe sterowanie, trzeba konkretnie dostosować się do rozpoczęcia gry

[-] Mutanty, pełno ich wszędzie. Mogłyby odradzać się dużo wolnej 

 

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE

 

Spoiler

Procesor: Intel Core i5-4440K 3.1GHz lub AMD FX-8320.

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670 2GB lub Radeon HD 7870

Pamięć RAM: 8 GB.

Wolne miejsce na dysku: 59 GB.

System operacyjny: Windows 10 64 bitowy.

DirectX: Wersja 11.

 

REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE

 

Spoiler

Procesor: Intel Core i7-4700K 4-Core 3.5GHz

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 lub Radeon RX Vega 56 8GB.

Pamięć RAM: 8 GB.

Wolne miejsce na dysku: 59 GB.

System operacyjny: Windows 7 (SP1), 8 lub 10

DirectX: Wersja 11

 

opinia.png

ddnxb19-1177b5ba-b62f-4a05-915c-461742245466.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tutaj szerszego opisu z Twojej strony. Czytałem z zaciekawieniem aż tu nagle... koniec.

 

A szkoda, bo tekst Ma wielki potencjał i jest świetny. 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna fajna recenzja :) a co do gry to jest super! :D warto zagrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie