Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane ZzZzzz..Ciekawostki na temat snu


Inoue.

Rekomendowane odpowiedzi

ciekaw.png

Hmmmm... Sen? Bardzo ciekawy temat. Tak naprawdę nie jest to tylko zamknięcie oczu i obudzenie się po kilku godzinach. Na tą czynność średnio poświęcamy ćwierć wieku. Jest to bardzo dużo, patrząc na to ile żyjemy.

 

Dziś przedstawiam wam kilka ciekawostek o tym procesie w naszym życiu.

 

spacer.png

 

1. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Dzięki ćwiczeniom będziesz spać lepiej, ponieważ organizm jest wymęczony. W innym przypadku jeżeli ćwiczyć kilka minut przed snem pojawia się to na twoją niekorzyść ze względu na podwyższone tętno i zastrzyk adrenaliny.

 

2. SEN

Jestem żywym przykładem na to, że śpiąc śnię tylko o osobach, które już widziałam. Mogę śnić o osobie, której nie widziałam, ale nigdy nie zobaczę jej twarzy.

Jest to dowód na to, że nasze umysły nie potrafią kreować twarzy, nie widząc jej fizycznie.

 

3. LICZENIE OWIEC

Babcia/ciocia mówi... policz owce to zaśniesz. Niestety wcale to nie pomaga, ze względu na to mózg jest mocno skupiony i się nie relaksuje.

 

4. ODŻYWIANIE

Jeżeli nie dajesz organizmowi więcej snu ile powinieneś, jest dużo większe prawdopodobieństwo, że następnego dnia będziesz jeść więcej.

 

5. WODA

Spożywana znaczna ilość wody wpływa również na sen i ranne samopoczucie, ponieważ podczas snu nerki i układ moczowy pracują intensywniej niż w ciągu dnia. Warto pić dużo wody ze względu na poranne samopoczucie, budzisz się bardziej wyspany.

 

6. BEZDECH

Codziennie podczas Twojego snu, masz moment w którym pojawia się bezdech. Niby groźnie to wygląda, ale dzieje się to za sprawą mózgu, który zaburza układ nerwowy. 

 

7.  BRAK SNU

 

Działa na nas podobnie jak spożycie dużej ilości alkoholu.

- Czujemy się zmęczeni,

- kręci się nam w głowie,

- odczuwamy dyskomfort "mrowienia" całego ciała,

- jest nam zimno itd.

Wystarczy nam od 17-19 godzin bez snu na to by odczuwać taki stan. 

 

8. BUDZENIE SIĘ

 

Człowiek bardzo często budzi się w nocy. Średnio 6 razy w ciągu jednego 8-12 godzinnego snu. Z reguły człowiek pamięta tylko jedno budzenie się w nocy. Wtedy ten sen jest bardzo płytki, a rano poczujesz się bardziej zmęczony.

 

9. REKORD GUINESSA

 

W 1964 roku padł rekord w najdłuższym okresie bez snu. Należy do Randy’ego Gardnera, który nie zasnął przez 264 godziny i 12 minut, czyli w przybliżeniu 11 dni.

 

10. NIEWIDOMI

Ludzie, którzy są niewidomi i urodzili się z taką wadą od samego początku, też mają sny. Ich sny nie dzielą się na obrazy, lecz na inne zmysły: Dźwięk, dotyk, węch.

 

opinia.png

 

ddnxb19-1177b5ba-b62f-4a05-915c-461742245466.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca,  leci plusik na zachętę do dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super poradnik :D Chętnie poczytałbym o znaczeniach snów a dokłądniej np. Jak śni się Wojna co oznacza bądź gdy śni ci się twoja była. Jak u mnie w ostatnim czasie miałem właśnie te sny i nie wiem jakim cudem ale się sprawdziły. :D Miłego Dzionka

 

snaks-Recovered.png.f4e076792b5133592a38679345d757ed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie