Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane [SERIAL] Recenzja "The 100"


Inoue.

Rekomendowane odpowiedzi

recenzja.png.ea7ee8a955a9ac86ef76023100bfa32e.png

SERIALU*

 

Miała być recenzja gry, ale naszło mnie na napisanie recenzji serialu, który jeszcze trwa i się nie skończył. Nie będzie to długa opowieść ze względu na okoliczności rodzaju ekranizacji. Nie chciałam dzielić tego na sezony i opisywać każdego odcinka. Jest to tak naprawdę mój ulubiony i jednocześnie konkretny serial. Można go obejrzeć na Netflix lub poszukać go na innych stronach internetowych. 

Jak zawsze zachęcam do komentowania serialu jak i zarówno na temat recenzji. Miło mi będzie, jak podzielisz się opinią.

To co? Do zobaczenia na dole ;)

 

the-cw-the-100-promo-1x03-synopsis-bande

 

cooltext348916674812090.png.6281b0f810cd95be679f719e541bed69.png

 

Amerykańska produkcja stacji The CW. Pierwszy sezon rozpoczął się w 2014 roku, a 6 (przedostatni) w 2019. Serial jest dla osób, które uwielbiają kino młodzieżowe, coś w stylu dramatów, akcji, romansów i ważne (dla mnie) Sci-Fi. Można stwierdzić, że jest to combo wielu gatunków. Tak naprawdę stworzono go przez adaptację książki Kass Morgan pt. "Misja sto". 

 

Akcja toczy się kilkadziesiąt lat po wybuchu wojny nuklearnej, która zniszczyła ludzkość i Ziemię. Ocalałymi są ludzie z 12 stacji, którzy tworzą tzw. "Arkę". Na niej panują surowe zasady, ze względu na okoliczności bytu. Młodzi ludzie poniżej 18 lat, są w więzieniu i o nich tutaj mowa, bowiem tworzą całą zgarną setkę, która ma zejść na Ziemię w celu sprawdzenia czy można prowadzić życie na Planecie. Głównym bohaterem jest Clarke, to ona rządzi całym serialem.

 

spacer.png

 

Największą zaletą produkcji są charakterystyczni bohaterowie, ponieważ każdy z nich jest zupełnie inny, ma inną historię, inny świat.

Wielkim atutem, są trudności i przeszkody na drodze bohaterów, bowiem każdy musi dokonywać trudnych wyborów aby przeżyć. Ich los uzależniony jest od innych, wielka setka musi działać razem. 

 

Produkcja rozwija się w szybkim tempie, ze względu na momenty w całej fabule, które tak naprawdę dodają iskry. Powoduje to, że z odcinka na odcinek chce się go oglądać. Dla mnie serial nie ma minusów...może w sumie jest jeden. Z pewnością nie jesteście w stanie polubić każdego bohatera. Jeden będzie na pewno was denerwował.

 

Najmocniejszą stroną jest dynamika, płynność serialu. Jeden wątek nie ciągnie się przez 3-4 odcinki, co nie powoduje monotonii. 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Udało mi się namówić kilka osób na obejrzenie całego serialu, żadna nie narzekała. Także...Zachęcam do obejrzenia i stwierdzenia czy aby na pewno jest to serial godny uwagi.  Tak jak wspomniałam na początku, nie chciałam opisywać wszystkich sezonów. Aby tylko jego początek, ponieważ na samym końcu 6 sezonu (będzie jeszcze 7) nikt nie pomyślałby, że rozwinie on się dosyć mocno. 

 

Całość serialu daje mocne 11/10. Po prostu go uwielbiam :)

 

spacer.png 

1 sezonu tylko i wyłącznie, aby pobudzić waszą wyobraźnie. :)

 

 

opinia.png.a52e2be085ae6f8871a61fb10f1f9c21.png

ddnxb19-1177b5ba-b62f-4a05-915c-461742245466.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cheat You napisał:

Polecam serial z całego serduszka każdemu. Jestem z tym serialem na bieżąco 😉

 

5 godzin temu, drenn napisał:

Gdybym ja miał czas...

 Znajdź ten czas :D serial godny polecenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie