Skocz do zawartości

Zablokowane Halloween - krótkie informację!


Gość Mrs.Fuksiara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mrs.Fuksiara

MGN_1280x720_81026C00-XPDXX.jpg.2e417b7cb3e35bd7261802faaf505ff3.jpg
Halloween to zwyczaj, który w wielu krajach jest obchodzony 31 października każdego roku. Głównie amerykanie są zachwyceni tym 'świętem' i czerpią z niego wielką radość. 

Halloween najbardziej obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. 


Głównym symbolem tego święta jest podświetlana od środka dynia z uśmiechem, bądź zębami. Inne motywy to duchy, czarownice, trupy, głównie wszystko, co związane jest z mrocznymi rzeczami. 

'Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Celtowie wierzyli, iż w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Sądzi się, iż właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ów dzień w dziwaczne stroje i zakładania masek. Ważnym elementem obchodów Samhain było również palenie ognisk.'

31 października 1920 roku w mieście Anoka w stanie Minnesota odbyła się p
ierwsza w Stanach Zjednoczonych parada z okazji Halloween. 
vsVktkqTURBXy85M2U0NjhmZDEwYmI1ODEwN2ExMGVmZTJmMWYzNzlmYi5qcGVnkpUDAADNGj_NDsOTBc0DUs0B3g.jpg.b3ba245f397316047de72a7a58b6b12f.jpg

Młodzież i dzieci prócz hucznych imprez, organizują również różne zabawy takie jak: 
- Scary farm - Na dużej przestrzeni tworzone są specjalne scenerie, wyglądające jak z planu filmów grozy. 
- Cukierek albo psikus - Bardzo popularna zabawa, w której chodzi się po domach z pojemnikami na cukierki i zbiera cukierki od mieszkańców, jeżeli ktoś nie chce dać cukierka to przeważnie obrzucany jest jajkami (jego dom).
- Apple bobbing - W tej zabawie należy bez użycia rąk ugryźć, bądź wyłowić jedno z jabłek pływających w wodzie. 

Są również inne superowe zabawy, aczkolwiek to jedne z najbardziej popularnych. 

Święto w Polsce pojawiło się już w latach 90. 
W naszym kraju Halloween nie jest aż tak popularnym świętem, aczkolwiek gdzieniegdzie obchodzonym.

/zródła: wikipedia, strony angielskie z halloween

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę niby temat o Halloween jest wszystkim znany, a ja wiedziałam tylko o zabawie ,,cukierek albo psikus”. O dwóch pozostałych nie miałam zielonego pojęcia. Ciekawe, ciekawe :3

Ja jednak Halloween nie obchodzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie