Skocz do zawartości
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×

Zablokowane Best Fifa Football Awards 2019


DyLu

Rekomendowane odpowiedzi

 

Lionel Messi

Lionel Messi z Barcelony wygrał najlepszego męskiego zawodnika w konkursie Best Fifa Football Awards w Mediolanie,  Cristiano Ronaldo z Juventusu i Virgil van Dijk z Liverpoolu musieli zadowolić się niższymi szczeblami podium.  Messi po raz szósty został uznany najlepszym na świecie, po zwycięstwach w 2009, 2010, 2011, 2012 i 2015 roku.  32-letni Argentyńczyk pomógł Barcelonie wygrać La Liga i awansować do półfinałów Ligi Mistrzów.  "Pchełka" jak mówią na Argentyńczyka koledzy z szatni może się popisać  4646 min na boisku, 54 bramkami i 20 asystami.

Napastnik Stanów Zjednoczonych Megan Rapinoe zdobyła nagrodę dla najlepszej kobiety.

Znalezione obrazy dla zapytania klopp

Jurgen Klopp otrzymuje nagrodę trenera roku UEFA.  Klopp, został trenerem mężczyzn roku po sezonie, w którym pokonali oni w Finale Ligi Mistrzów  2: 0 Tottenham. The Reds zajęli również drugie miejsce w Premier League z 97 punktami - trzeci najwyższy wynik w zawodach. Klopp został nominowany do nagrody wraz z dwoma innymi trenerami Premier League - Pep Guardiola z Manchesteru City i Mauricio Pochettino z Tottenhamu. „To wspaniale, nikt nie spodziewał się, że 20, 10, 5, 4 lat temu będę tu stał” - powiedział Klopp, którego drużyna wygrała wszystkie sześć meczów ligowych na początku sezonu 2019-20. „Wiemy, jak niesamowitą pracę wykonałeś [Mauricio Pochettino] i co zrobił Pep. Muszę podziękować mojemu wybitnemu klubowi Liverpool FC. „Dziękuję właścicielom, którzy dali mi niesamowity zespół. Muszę podziękować mojemu zespołowi - jako trener możesz być tak dobry, jak twój zespół. Jestem naprawdę dumny z tego, że jestem menadżerem tak niesamowitej grupy zawodników . ” Przyjmując nagrodę, Klopp ogłosił, że przyłącza się do inicjatywy Common Goal ustanowionej przez pomocnika Manchesteru United, Juana Matę. Oznacza to, że szef The Reds przekaże 1% swojej pensji na cele charytatywne, które zobowiązują się do „generowania zmian społecznych i poprawy życia”.

 

 

 _108921202_mens_xi.jpg.6c42a11ddd9cd4e6b86ea8fe0255848a.jpg

W Drużynie Roku UEFA. Uwzględniono Alissona i Van Dijka, podobnie jak Edena Hazarda, który był w Chelsea w latach 2018-19, zanim dołączył do Realu Madryt latem. Siedmiu graczy City znalazło się na 55-osobowej liście graczy - bramkarz Ederson, obrońcy Aymeric Laporte i Kyle Walker, pomocnicy Bernardo Silva i Kevin de Bruyne, a także napastnicy Raheem Sterling i Sergio Aguero - ale żaden z nich nie awansował do finału 11. Trio Tottenhamu, Christian Eriksen, Harry Kane i Son Heung-min, nie trafili, podobnie jak David De Gea z Manchester United i Paul Pogba z Manchester United, a także N'Golo Kante z Chelsea. Liverpool ma dwóch graczy w tej jedenastce, ale pięciu innych - Trent Alexander-Arnold, Andrew Robertson, Roberto Firmino, Sadio Mane i Mohamed Salah - przeoczyli.

 

Goalkeeper - Alisson (Liverpool/Brazil)

Defenders - Matthijs de Ligt (Ajax and Juventus/Netherlands), Sergio Ramos (Real Madrid/Spain), Virgil van Dijk (Liverpool/Netherlands), Marcelo (Real Madrid/Brazil).

Midfielders - Luka Modric (Real Madrid/Croatia), Frenkie de Jong (Ajax and Barcelona/Netherlands), Eden Hazard (Chelsea and Real Madrid/Belgium)

Forwards - Kylian Mbappe (Paris St-Germain/France), Cristiano Ronaldo (Juventus/Portugal), Lionel Messi (Barcelona/Argentina)

:witaj2:Jeśli pomogłem lub podoba Ci się coś mojego autorstwa zostaw  :0wink:+++ :0wink: Nic nie kosztuje a motywuje :hura:

z22191072O.jpg.f41129e9800cced0dd00366d84d54a36.jpg

:witaj2:Jeśli pomogłem lub podoba Ci się coś mojego autorstwa zostaw  :0wink:+++ :0wink: Nic nie kosztuje a motywuje :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość przypiął, odpiął i polecił ten temat
  • Gość usunał z polecanych temat
  • Gość polecił, zablokował i odblokował ten temat
  • Gość usunał z polecanych temat
  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie