Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane [#07] 11 ciekawostek o o Harrym Potterze!


Gość Mrs.Fuksiara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mrs.Fuksiara

Znalazłam najciekawsze moim zdaniem ciekawostki, na temat Harrego Pottera J. ,K. Rowling.

harry-potter.jpg.66e4982bf2921346c75ff22775a08247.jpg

1. Autorka książki, chciała zostawić jakiś ślad po sobie na postaci, którą tworzyła.
Postanowiła, że postać będzie obchodziła urodziny tego samego dnia, co ona - 31 lipca.

2. Powieść przetłumaczono na 70 języków. 
3. Tytuł jednej z części początkowo miał brzmieć „Harry Potter i Kamień Czarodziejów”. Jednak wydawca uznał, że nie jest wystarczająco dobry i polecił zmianę na ten, który przyniósł serii popularność.
4Autorka rozpoczynając pracę nad powieścią, napisała 17 różnych wersji pierwszego rozdziału książki.
5. J.K. Rowling od zawsze podobało się imię Harry, dlatego od początku było pewne, że tak właśnie nazwie bohatera swojej powieści. Jego nazwisko natomiast pochodzi od nazwiska sąsiadów autorki, którzy mieszkali w pobliżu jej rodzinnego domu, gdy ta była dzieckiem.
(Podobno ich nie lubiła) :D 

 
giphy.gif
6. Na planie - Istnieją dwie chatki Hagrida. Jedna mała, na tle której filmowano Hagrida, by wyglądał jak olbrzym. Druga była dużo większa, żeby uczniowie wyglądali przy niej jak liliputy.
Kliknij i zobacz więcej!
7.  Te wszystkie magiczne mikstury, które pili aktorzy to głównie... zupa
8. Księgi w gabinecie Dumbledore'a to w większości stare książki telefoniczne w różnych okładkach i przyprawione odpowiednią ilością kurzu.
9. Wszystkie meble znajdujące się we frontowych wieżach w Ministerstwie Magii zostały wykonane z kartonu.
Kliknij i zobacz więcej!
10.  Uszy Zgredka były inspirowane psem Maksem, który należał do jednego z grafików i często przesiadywał pod jego biurkiem.
.
Kliknij i zobacz więcej!
11. Nicolas Flamel, w książce czarodziej, twórca kamienia filozoficznego, istniał naprawdę. Urodził się około 1330 roku, był jednym z najsłynniejszych alchemików wszech czasów. Legenda oparta na jego księgach głosi, że wynalazł on eliksir zamieniający metal w złoto i zapewniający nieśmiertelność – kamień Filozoficzny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jakoś specjalnie nie przydał mi do gustu ten film :D ale że pili zupę XD lepiej wode albo kawe :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy brat oglądał ten film jakoś nie ciekawiło mnie wgl co tam się dzieje ale po jakimś czasie obejrzałem którąś z części i naprawdę spodobała mi się trylogia, fajny film ale i książka, warto przeczytać a potem obejrzeć. 

76561198078975513.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało się dzieciństwo :3

:witaj2:Jeśli pomogłem lub podoba Ci się coś mojego autorstwa zostaw  :0wink:+++ :0wink: Nic nie kosztuje a motywuje :hura:

z22191072O.jpg.f41129e9800cced0dd00366d84d54a36.jpg

:witaj2:Jeśli pomogłem lub podoba Ci się coś mojego autorstwa zostaw  :0wink:+++ :0wink: Nic nie kosztuje a motywuje :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie