Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Oczami Lexy - Co to jest macierzyństwo?


Rekomendowane odpowiedzi

Macierzyństwo - co to jest?

Macierzyństwo to posiadanie dziecka i bycie matką, ale nie do końca. To tylko ładny opis. Prawdziwe znaczenie troszkę się różni.

W momencie, gdy awansujemy na status rodzica nasz świat wywraca się do góry nogami. Z przyjściem dziecka na świat nasza odpowiedzialność spada na malutkiego człowieka w naszej rodzinie.  

Musimy wcielić się w rolę rodzica i jednocześnie nauczyciela.  Trzeba powoli pokazywać otaczający nas świat, pomóc w odnalezieniu się w jego realiach.  

Gdy dziecko przyjdzie na świat nie ma nic ważniejszego niż ten malutki skarb. Każdy ma jakieś plany, potrzeby i pomysł na życie. Dziecko trochę te plany zmienia, ale musimy to zaakceptować.

Dobro naszego potomstwa jest w tym momencie priorytetem. Zdarza się też, że przychodzi w trakcie macierzyństwa niepokój, strach o nasze dziecko. Jak to będzie z jego zdrowiem, przyszłością, pojęciem otaczającego go świata i odnalezienie się w nim.

Dla mnie osobiście macierzyństwo to wiele ciężkich dni i nocy. Szczególnie kiedy dziecko zrobi nam pobudkę w środku nocy i szybko nie pozwoli pójść spać.   Jest to też bardzo ciężka praca, trzeba cały czas się dokształcać . Obowiązków przy dzieciach jest tyle, że nie wiadomo za co się zabrać. Nasi rodzice zdecydowanie coś o tym wiedzą. Też pewnie wiele razy potrafiliśmy dać im w kość.

Wiele razy mnie zastanawiało, ile rodzice musieli poświęcić, żeby każdego z nas wychować na ludzi. Miałam okazję sama tego doświadczyć, mimo jeszcze młodego wieku zostałam Mamą drugi raz.

Nie wiedziałam, czy sobie poradzę. Akurat trafiłam na odpowiednie wsparcie bliskich.  Dużo w tym czasie przeszłam, ale i się nauczyłam.   Pewnie gdyby nie dzieci byłabym zupełnie kimś innym.  

Lecz wcale tego nie żałuję, dzięki temu wiem, że mam cudowne dzieci, wspaniałą rodzinę .

Wiele czasu uciekało jak piasek przez palce, energia tak samo. Nie ma żadnej rzeczy na świecie, na którą mogłabym zamienić ten czas, to jest najlepsze, co mnie spotkało w życiu.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh doskonale wiem co masz na myśli :)

Na nic nie mam czasu odkąd pojawiło się dziecko, ale za tym małym brojem bym się rzucił pod auto.

Edytowane przez drenn
Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sysia ;* napisał:

Świetnie napisane! Mam nadzieję, że kiedyś również tego doświadczę :) 

Musisz się starać z @ RumcajsJumper

Mój Patryk dał radę to twój też da :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie