Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane "Tylko nie mów nikomu"


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.05.19 w sieci pojawił się dość wstrząsający film dokumentalny autorstwa Tomasza Siekielskiego, który od tego krótkiego czasu posiada już ponad 8,5 mln wyświetleń w serwisie Youtube. Co takiego zawiera? Autor opowiada o ofiarach księży pedofilów a także spotyka się z kilkoma z nich. Dochodzi nawet do konfrontacji z samymi przestępcami. 

Film po raz kolejny porusza problem "przestępców w sutannach", którzy nawet przyłapani na swych okropnych uczynkach często nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny, a jedyne co się robi to przeniesienie ich do innej parafii. Poruszany jest też problem ukrywania przestępców przez ich przełożonych.

Sami duchowni proszeni o komentarz często bagatelizują sprawę lub twierdzą nawet, że film jest STRONNICZY. Niewielu przyznaje, że taka produkcja była potrzebna by uświadomić jaki problem istnieje w kraju. 

Najciekawsze jest jednak to, że część z opraców nawet nie poczuwa się do winy zganiając wszystko na ofiary lub Szatana.

 

W sieci pojawia się wiele komentarzy, głównie z zapytaniami dlaczego tacy ludzie nie siedzą w więzieniach. Sam przeglądając komentarze pod filmem trafiłem na ciekawy cytat: "kiedyś przestępców wieszano na krzyżach, dziś krzyże wiszą na szyjach przestępców".

 

Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu tego typu sprawy przestaną być zamiatane pod dywan, a sami winni jak i ludzie, którzy ich kryją zostaną w końcu osądzeni przez sądy.

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam co na wieczór oglądać jak uśpię młodego, bo takie filmy dokumentalne Mnie kręcą grubcio! 🐖🐷

     

 

 

 

                                             giphy.gif

                                             giphy (2).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ogladalam,  ale w sieci aż huczy. Nie ma co sie dziwic ze ludzie przestaja chodzic do kociola, ktory czasem robi wiecej krzywdy niz pomaga...

Z drugiej zas strony celibat - po co? By wlasnie takoe sytuacje mialy miejsce :(

Edytowane przez Sysia ;*

ZAPRASZAM SERDECZNIE NA SERWER ONLY DD2!

 

91.224.117.91:27450

 

 

b_350_20_692108_381007_ffffff_000000.png

original.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... zawsze sądziłem, że Polska to jedna wielka cebulandia. W szkołach uczą nas aby nigdy nie pakować wszystkich do jednego worka. Powstaje film, sensowny film a ludzie dalej nie rozumieją jednej podstawowej sprawy. To nie jest wina kościoła (jako ogółu) tylko pojedyńcze jednostki, którym coś się w głowie po**********o psują wizerunek kościoła. Tak jak Rydzyk robi to wydając kościelne pieniądze na luksusowe auta tak księża pedofile psują imię kościoła przez swoje zaburzenia. 

To tak jak w tym popularnym już memie. 

Możesz do kobiety napisać 10 razy pod rząd, ze ją kochasz i raz, że jest wredną suką i zareaguje tylko na tę negatywną wiadomość. W Polsce jest identycznie. Nikt nie mówi o księżach, którzy w małych, biednych parafiach stawiają piękne kościoły i pomagają wielu mniej zamożnym rodzinom. Cała uwaga skupiona jest na głupiej opinii względem kościoła, że są tam sami pedofile. 

Współczuje ludziom, którzy tak uważają. Zostałem wychowany w wierze katolickiej i do kościoła staram się uczęszczać co tydzień i jakoś przez 22 lata życia żaden kapłan nie złapał mnie za udo czy też inną część ciała. 

Co do samego filmu, na pewno trochę otwiera oczy... ale powinien je otworzyć też rodzicom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie