Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane [Ciekawostki] Największe psy na świecie


FooL Hack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was bardzo serdecznie dzisiaj przedstawie Wam listę największych psów świata, dokładnie podam ich dziesięć, aby było co czytać. Na samym starcie powiem, że teraz postaram się jak najwięcej dawać od siebie, ponieważ zawitała mnie nowa ranga i nie chce zawieść naszego opiekuna redakcji. Zapraszam do czytania.

Lista:

1. Dog niemiecki -> wysokość 72-110cm, masa 45-90kg

Oto największa rasa psów na świecie. Najwyższym jej przedstawicielem, jaki do tej pory został odnotowany, był pies o imieniu Zeus, którego wysokość w kłębie osiągnęła aż 111,8cm. W gigantycznym ciele doga niemieckiego mieści się przyjazny temperament. Psy te bardzo domagają się pieszczot od swoich właścicieli, są przyjaźnie nastawione do innych zwierząt i znanych sobie osób. Nadają się do rodzin z dziećmi zwłaszcza, jeśli są wychowywane w ich otoczeniu od pierwszych miesięcy życia.

2. Mastif angielski -> wysokość 70-90cm, masa 75-120kg

To nie tylko jedne z największych psów na świecie, ale także najcięższe  – to właśnie przedstawiciel tej rasy, ważący 155,6kg osobnik o imieniu Zorba, został w 1989r. wpisany do Księgi Rekordów Guiness’a jako najcięższy pies świata. Księga Guiness’a od kilkunastu lat nie akceptuje już tego typu rekordów, zatem Zorba do dzisiaj  pozostaje oficjalnie najbardziej masywnym psem świata.  Mastif angielski to rasa łącząca masywność i odwagę z łagodną naturą. Dobrze ułożone osobniki tej rasy to silne, a jednocześnie spokojne i lojalne psy. Ze względu na swoje gabaryty i potrzebę ruchu, najlepiej nadają się do domów z dużymi ogrodami.

3. Bernardyn -> wysokość 65-90cm, masa 55-100kg

Ta wielka rasa psów została wyhodowana przez szwajcarskich mnichów z klasztoru założonego przez św. Bernarda – stąd też ich nazwa. Bernardyny początkowo wykorzystywane były jako psy stróżujące i pociągowe, a z czasem zaczęły spełniać funkcję górskich przewodników, ratujących zaginionych we mgle lub śnieżycy pielgrzymów. Bernardyn to klasyczny przykład łagodnego giganta – jest psem spokojnym, cierpliwym, uwielbiającym towarzystwo człowieka, także dzieci. Najsłynniejszym psem tej rasy był żyjący ponad 200 lat temu Barry, który w szwajcarskich górach uratował życie ponad 40 osobom. Jego spreparowane i wypchane ciało można obecnie zobaczyć w muzeum w Bernie.

4. Bully Kutta -> wysokość do 89cm, masa do 90kg

Poza Pakistanem, czyli krajem swego pochodzenia, rasa ta znana jest lepiej pod nazwą mastif pakistański. Wyhodowane po to, aby pilnować wypasających się owiec, dzisiaj psy te wykorzystywane są głównie do walk między sobą – chociaż taki sport w Pakistanie został już jakiś czas temu zdelegalizowany, w praktyce wciąż cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza wśród ludności wiejskiej. Bully Kutta w czasie walk wykazują się niezwykłą siłą, wytrzymałością i agresją. Nadają się tylko dla stanowczych właścicieli, gdyż tylko dzięki konsekwentnemu wychowaniu rozwiną w sobie takie cechy jak cierpliwość, opanowanie i opiekuńcza postawa wobec swojego pana.

5. Kangal -> wysokość 77-86cm, masa 50-80kg

Te wyhodowane w Turcji psy są bardzo podobne do anatolijskich psów pasterskich, należą one jednak do odrębnej rasy. Jej przedstawiciele niezwykle skutecznie bronią stad owiec przed drapieżnikami różnych rozmiarów, od wilków przez lwy aż po niedźwiedzie. Wrodzony instynkt obronny, lojalność wobec właściciela oraz łagodność kangali wobec dzieci sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularne jako psy rodzinne i pilnujące domostwa.

6. Akbasz -> wysokość 73-83cm, masa 38-60kg

To kolejna w tym zestawieniu największych psów świata rasa wyhodowana w Turcji. Jej przedstawiciele wykorzystywani są głównie do obrony stad owiec i kóz. Psy tej rasy mają bardzo wyważone charaktery, nie są ani wycofane ani agresywne. Obchodzą się bardzo delikatnie z młodymi członkami stad, których pilnują, ale gdy pojawi się zagrożenie, są w stanie obronić trzodę nawet przed niedźwiedziem. Akbasz to bardzo inteligentny, odważny i niezależny pies, który najlepiej czuje się pracując zgodnie z przeznaczeniem swojej rasy, dlatego też jest mało popularny jako pies do towarzystwa.

7. Landseer -> wysokość 67-82cm, masa 50-80kg

To wyhodowane w Kanadzie psy o bardzo przyjaznych i spokojnych charakterach. Landseery uwielbiają pływać, do czego są świetnie przystosowane – ich palce połączone są błoną pławną. Psy tej rasy kiedyś pomagały rybakom, dzisiaj wykorzystuje się je głownie w ratownictwie wodnym. Landseery są bardzo skłonne do obrony słabszych osobników, zwłaszcza dzieci, mimo to w Polsce rasa ta bardzo rzadko występuje jako pies rodzinny czy do towarzystwa.

8. Tosa -> wysokość 62-82cm, masa 36-61kg

To rasa psa wyhodowana w jednej z japońskich prowincji, od której wzięła swoją nazwę. Tosa w kraju swojego pochodzenia hodowana jest głównie jako rasa psów do walk, które w Japonii uznawane są za dziedzictwo narodowe. Te masywne psy z natury są odważne i waleczne, dlatego od szczenięcia należy je odpowiednio wychowywać i socjalizować, aby nie wyrosły na nieprzewidywalne i agresywne zwierzęta. W niektórych krajach hodowla tej wielkiej rasy psów jest zakazana (min. w Norwegii i Wielkiej Brytanii), a w Polsce znajduje się na liście ras psów agresywnych.

9. Anatolian -> wysokość 71-81cm, masa 40-65kg

W Polsce znane lepiej pod nazwą owczarek anatolijski lub anatolijski pies pasterski, to psy wyhodowane w tureckiej Anatolii. Na terenie tego kraju anatolian wciąż jest wykorzystywany zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem – jako pies pasterski, do obrony zwierząt hodowlanych. Te wielkie psy wymagają konsekwentnego szkolenia w zakresie posłuszności – ich silny instynkt trytorialny sprawia, że bez odpowiedniego wychowania stają się niebezpieczne dla obcych. W Polsce rasa ta ujęta jest w wykazie ras psów agresywnych.

10. Komondor -> wysokość 70-80cm, masa 49-52kg

Rasę tę określa się również mianem węgierskich psów pasterskich, bo to właśnie na Węgrzech została wyhodowana, a jej głównym przeznaczeniem była obrona i zaganianie trzody. Na przedstawicieli tej wielkiej rasy często mówi się także psy-mopy, a to ze względu na ich charakterystyczną sierść poskręcaną w sfilcowane sznurki. Taka szata broni komondory zarówno przed nadmiernym gorącem jak i przed mrozami. Psy te mają dość trudny charakter, cechuje je niski stopień posłuszeństwa i nieufność w stosunku do obcych, dlatego muszą być prowadzone przez bardzo doświadczone osoby.

Dziękuje za uwagę, gdybym mógł wysyłać zdjęcia, to bym ustawić jakieś.

http://www.topnaj.pl/najwieksze-rasy-psow/

Zawsze możecie sobie zobaczyć na tej stronce :)

@ Lexyw ciekawostkach tak jest, nie ma innego wyboru. Zazwyczaj w ciekawostkach, to kopiuj wklej. Powiem krótko, to są ciekawostki o świecie, nie muszę wszystkiego wiedzieć o nim i potrzebuje pomocy, jeśli czegoś nie wiem.

 

Edytowane przez FooL Hack

image.png.96e31507e5fbd85a82b8c8df452497b2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie