Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Poradnik UBT --> Ciekawy? Zapraszam.


FooL Hack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie i bardzo cieplutko w moim własnym poradniku tym razem zrobiłem go dla osób, które nigdy nie były w UBT, a chciałyby się nauczyć/poduczyć zasad, które obowiązują każdego UBT. Jeśli jestem ciekawy, chcesz zostać UBT na naszej sieci lub na tej gdzie jesteś, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie, ale w szczególności zrobiłem go dla naszej ukochanej sieci csowicze.pl. Zapraszam i myślę, że o niczym nie zapomnę. Jak by było coś nie tak ( każdy popełnia jakiś błąd ) prosiłbym, aby osoba, która zauważyła ten błąd napisała w komentarzu.

Spis Treści:

1. Krótki wstęp o randze UnBanTeam.

2. Jak sprawdzić ss'y?

3. Jak poprawnie sprawdzić i rozpisać demko?

4. Jak poprawnie korzystać z amxbans'a?

 

1. Wstęp:

Pewnie się zastanawiacie, dlaczego akurat ta ranga jest dla osób bardziej ogarniętych. Na samym początku też nie zdawałem sobie z tego sprawy i zadawałem sobie pytanie, dlaczego tak jest. Po pewnym czasie zrozumiałem prostą rzecz, nie można dać osobie, która ma zerowe doświadczenie lub jego zachowanie na duży wiek jest dziecinne rangi, która zajmuje się banami. Ranga UnBanTeam nie jest łatwym stanowiskiem, pewnie zapytasz się dlaczego, a ja odpowiem krótko na tej randze oprócz doświadczenia trzeba myśleć i mieć tzw "sokole oko", wszystko widzieć. Dlaczego się odnoszę do takiego stwierdzenia, przykład jest prosty screenshot'y. Dużo osób w tym ja ( niestety muszę się przyznać ) screenshot'y sprawdzałem/sprawdzam na szybko i rzeczy, które dla innych bardziej doświadczonych niektóre rzeczy są łatwe do zauważenia. Z czasem da się to usunąć z nawyku, ale wiesz jak? Lepiej jest siedzieć przy screnach 30 min i je sprawdzać długo, a porządnie, niż sprawdzić je w 3 min i się na nich wywalić, np.: sprawdzasz demko gdzie widzisz pewne kwadraciki czarne na ścianie, ale nie pomyślisz od razu, żeby sprawdzić pozostałe ss'y, tylko stwierdzasz, że to są strzały, ale przecież mogą być to odznaki wspomagaczy, które zostały zamazane w następnym ss'ie, nie prawda? Druga rzecz, to przykładowo demka. Dużo osób mówi, że demka to banalna rzecz, ale widzę, że też czasami mają z tym problem. Szczerze mówiąc demko jest jak recenzja filmiku, tylko że tutaj musisz rozpisać je zgodnie z tym co widzisz. Mówiąc logicznym myśleniem, napisz co widzisz. Niby proste, a problemy są. Ranga UnBanTeam jest najbardziej z nienawidzonych rang na forum, dlatego musisz mieć łeb ze stali i się nie przejmować tym, co piszą inni, np.: ktoś wstawi screenshot'y i okaże się, że były one przerabiane i w tym momencie jak odrzucasz mu odwołanie, leci milion wulgarnych słów w Twoją stronę, ponieważ to Ty zepsułeś mu grę na serwerze, ale zadaj sobie pytanie, to Twoja wina, że grał na wspomagaczach? Czy jego?

2. Jak sprawdzić ss'y?

Druga część naszego poradnika, to screenshoty, aby je dobrze sprawdzić trzeba zwrócić uwagę na poszczególne elementy, które przedstawie Wam niżej. Jeszcze jedna ważna rzecz, jeśli któraś z pierwszych wymienionych rzeczy będzie się nie zgadzała nie sprawdzasz ss do końca.

a) Ilość:

Każdy gracz bez wyjątku musi wstawić 5 ss na forum, ponieważ tyle ss ma obowiązek zrobić admin. Jeśli gracz wstawi Ci mniej screenów, to oznacza, że gracz coś ukrył na ostatnim screenie i nie chce się do tego przyznać. Wtedy zamykasz temat z wiadomością o braku UB.

b) Nazwa:

Każda nazwa ss'a powinna być nazwą serwera, na której zostały ss'y zrobione. Jeśli ss'y nie posiadają nazwę serwera, albo nazwę narzuconą przez administrację serwera, wtedy wiesz, że było coś przerabiane. Druga rzecz, którą sprawdzasz przy nazwie, to numeracja screenów. Screeny przy nazwie powinny mieć numeracje rosnącą, np.: De_Dust0000, De_Dust0001 itd. Jeśli nie ma takiej kolejności, czyli ta numeracja jest odwrotna odrzucasz prośbę o UB.

c) Rozszerzenie:

Screenshot'y mają obowiązek mieć jeden z dwóch rozszerzeń, jest to .bmp lub .tga, jeśli screen'y nie posiadają tych rozszerzeń odrzucasz prośbę o UB.

d) Rozmiar:

Każde foteczki powinny mieć ten sam rozmiar, nie ma możliwości, żeby chociaż jeden ss miał inny rozmiar niż pozostałe.

k7luzj

e) Skompresowanie:

Każde skompresowanie ma być inne na każdym screenie, jeśli dwa screeny lub wszystkie mają te same skompresowanie, ss'y wywalamy do kosza.

f) Zmodyfikowanie:

Zmodyfikowanie, to inaczej czas, w którym zostały zrobione ss'y. Modyfikacja ss powinna różnić się od siebie o 1 sec max 2. W momencie kiedy czas nie różni się się o 1-2 sec ss'y są przerobione.

image.png.efc1eb7d8e72a208cca7fefd563bd494.png

g) Kod CRC32:

I tutaj mamy coś bardzo ważnego. Powiedzcie mi czy dwa ss'y mogą być jednym? No chyba nie. Pierwsza rzecz jest taka, że kody crc32 mają się różnić od siebie. Wyjątek jest wtedy kiedy, np.: screen 3 i 4 posiadają ten sam rozmiar i ten sam kod crc32, wtedy możemy stwierdzić, że był lag pomiędzy ss.

image.png.0e99201c1f42ab7e4a19fa30ca397f60.png

Po lewej stronie kod jest oryginalny, a po prawej stronie 2 ss'y jest 1 kopią.

h) Obraz:

Ostatnią rzeczą na którą patrzycie przy ss, to obraz. Wchodzicie po kolei na każdy screen i patrzycie, czy jest coś nie tak. Pierwsza rzecz, to sprawdzenie czy nie ma widocznych cheatów. Na samym początku sprawdzamy ściany, czy nie widać na nich żadnych kropek, kwadratów, linii, broni, ludzi, napisów. Sprawdzamy czy widać niebo i czy ściany nie są białe. Dalej sprawdzamy radar, czy nie widać na nim "za dużo". Kolejna sprawa to modele i tekstury. Modele mają być jaskrawe, a tekstury normalne. Jeśli modele są kolorowe ( esl ), a tekstury są zielone lub jakieś inne niż zwykle, wtedy odrzucany ss'y. Wyjątek jest wtedy kiedy modele są narzucone przez administrację serwera.

image.png.9fdd3d095ef0a007b5923e4de6c1c44e.png

image.png.0a667b9b0dabaf1a47961fe9822f0b3e.png

3. Jak dobrze sprawdzić i rozpisać demko?

Teraz już doszliśmy do zabawy z filmikiem. Na samym początku, żeby sprawdzić demko trzeba je najpierw pobrać, później wrzucić do folderu z cs, a następnie odpalić cs'a, a w nim konsolę przyciskiem "`". Kiedy to zrobimy, to trzeba posprzątać wokół siebie żebyśmy mieli wygodę podczas oglądania, druga sprawa to słuchawki, nie muszą być one za 200 zł, żeby dobrze sprawdzić demko. Później pozbywamy się nie potrzebnego hałasu ( mutujemy się na ts, wyłączamy piosenki, ogarniamy dzieci w tle ). Na samym końcu bierzemy kartkę i długopis, wchodzimy w konsole i wpisujemy viewdemo "nazwa demka". Przewijając, spowalniając, przyśpieszając, stopując oglądamy demko i na kartce wypisujemy czas akcji i czy akcja jest spalona, czy nie. B+ oznacza spaloną, B- czystą. Po rozpisaniu demka na kartce wchodzimy w temat z odwołaniem, przepisujemy naszą rozpiskę w temat, piszemy post i decydujemy o tym czy dać UB, czy nie.

4. Jak poprawnie korzystać z amxbans'a?

W amxbansie interesują nas trzy opcje:

- dodaj bana,

- ściągnij bana ( odbanuj ),

- przedłuż bana,

I po kolei tłumacze co robimy. Jeśli chcemy dodać komuś bana musimy najpierw wejść w amxban's i zrobić następujące czynności:

Wchodzimy w amxbans -> logujemy się -> strefa banów -> dodaj bana -> podajemy informację zawarte w formularzu.

Czynności do ściągnięcia bana:

Wchodzimy w amxbans -> logujemy się -> wybieramy bana i klikamy w niego -> wybieramy opcję "pokaż szczegóły" -> klikamy "edytuj" -> klikamy okienko "odbanuj" i w powodu edycji wklejamy link do odwołania.

Czynności do przedłużenia bana:

Wchodzimy w amxbans -> logujemy się -> wybieramy bana i klikamy w niego -> opcja "pokaż szczegóły" -> opcja "edytuj" -> w okienku czas bana po prostu wpisujemy większą liczbę niż poprzednio.

Dziękuje Wam za poświęcony czas. Miłego dnia Wam życzę.

Poradnik mojego autorstwa, zakaz kopiowania!

 

 

 

 

 

 

image.png.96e31507e5fbd85a82b8c8df452497b2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ferstel zablokował i przypiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie