Skocz do zawartości
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×

Zablokowane [Ciekawostka] Kanada


FooL Hack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie w moim pierwszym artykule na Waszym cudownym forum. Pomyślałem, że dobrym początkiem będzie ten oto owy artykuł, ale późniejsze to będą dłuższe formy wypowiedzi. Myślę, że każdemu ten post się spodoba, bo pewnie każdy by chciał się dowiedzieć o jakiś ciekawostkach jakie ukrywa dane państwo. Są ciekawostki, które możecie znać, a są takie które nie znacie, więc myślę, że będzie zabawnie. Zapraszam do czytania.

Ciekawostki ( 21 ) :

1. Kraj ten jest 32 razy większy od Polski.

2. Główną religią jest chrześcijaństwo, 77%.

3. Najwyższym szczytem jest Logan, 5959 m n.p.m.

4. Najdłuższą rzeką jest MacKenzie.

5. Narodowym drzewem jest Klon.

6. Motto kraju – “Od morza do morza”.

7. Głowa państwa jest królowa Elżbieta II.

8. Kraj ten zamieszkuje około 1 000 000 Polaków.

9. Kanada jest drugim pod względem wielkości państwem na świecie.

10. Superman został wymyślony w Kanadzie.

11. Kanada znajduje się w 6 strefach czasowych.

12. W Kanadzie znajduje się najdłuższa autostrada na świecie o długości 7 821 km.

13. Kanada ma najdłuższą linię brzegową mającą ponad 202 tysiące km.

14. W mieście Sudbury Ontario znajduje się największa moneta na świecie. Ma 9 metrów średnicy.

15. Według ONZ Kanadyjczycy mają najwyższej jakości życie.

16. Wymyślono tam:  koszykówkę, pralkę, telewizor, telefon, zamek błyskawiczny, mikroskop elektronowy.

17. W New Quebec znajduje się największy na świecie krater meteorytu.

18. Jest tam też ponad 2 miliony jezior, stanowią aż 8% powierzchni kraju.

19. Holandia każdego roku wysyła do Kanady 20 tysięcy cebulek tulipanów w podzięce za pomoc podczas II wojny światowej.

20. Kara za rozsyłanie spamu przez osobę prywatną wynosi aż milion $, a dla firmy – 10 milionów $.

21. Kanadyjski browar Molson wymyślił ciekawą promocję dla swoich rodaków przebywających na starym kontynencie. W wielu dużych europejskich miastach umieścił automaty z piwem, które za darmo można otrzymać posiadając kanadyjski paszport.

22. W Kanadzie jest bezpieczniej niż w USA. Liczba zabójstw jest mniejsza o 50%. W USA nawet w najmniejszej wiosce jest jakiś gang.  ( Bonus )

 

To na tyle myślę, że jakoś przedstawiłem Wam troszkę Kanadę. Jeśli się podobało, to zostawcie serduszko lub like'a. Napiszcie w komentarzu co bym mógł zrobić później :D

Oczywiście źródełko: https://poznajnieznane.pl/kanada-ciekawostki2/

@ drennZgadza się artykuł nie jest mój, nic nie pisałem że jest mojego autorstwa. Zdanie "Mój pierwszy artykuł" napisałem ogólnie, że na forum, bo jeszcze żadnego artykułu nie napisałem na tym forum. Po drugie źródło jest podane wybrałem nie które z tych punktów. Nawet jeśli bym przepisał ręcznie i tak by było kopiuj/wklej.

image.png.96e31507e5fbd85a82b8c8df452497b2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Haruhiko napisał:

moim pierwszym artykule

To nie jest twój artykuł,  tylko kopiuj/wklej. Niemniej jednak nadal mi się podoba.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie jest to Twoja praca tylko kopuj/wklej... mimo to fajne ciekawostki za co leci plusik ! :)
W sumie można byłoby zrobić taką serie ciekawostek o różnych państwach/miastach :)

tumblr_nty1szBjwu1uem5lno1_500.gif

imageproxy_php.png.dfe1e9df1134f0624fc545f5efdb3f97.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie