Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Co wiesz o satanistach?


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

maxresdefault.jpg

Sataniści. To słowo dziś  wielu osobom zapewne kojarzy się z ludźmi pochłoniętymi mrocznymi rytuałami, piciem krwi czy po prostu kultem dzieci Szatana składających ofiary z żywych istot. Taki obraz został wykreowany wśród społeczności przez niedouczonych reżyserów filmowych oraz pracowników mediów. Jest on oczywiście błędny! 

Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Zacznijmy od tego, że współczesny  i najbardziej rozpowszechniony "Kościół" satanistów został oficjalnie założony w 1966 roku przez Antona Szandora  LaVey-a i ma on niewiele wspólnego nawet z religią, zwie się go nawet satanizmem ateistycznym.Obok niego jest jeszcze Satanizm teistyczny, który wierzy w istnienie Szatana jako bytu, jednak jego ogólne założenia są takie same. Oczywiście od tych dwóch rodzajów istnieje też wiele rozgałęzień, jednak ich bazowe założenia są identyczne jak w głównych grupach. 

Przede wszystkim sataniści stawiają bóstwa oraz ludzi na równi i uważają,  że wszystkim należy się taka sama cześć i szacunek.

Satanizm sam w sobie nie jest kultem, czy ideologią, a raczej nurtem filozoficznym, który opiera się na zaspokajaniu swoich potrzeb w doczesnym życiu. Sprowadza się to do tego by zawsze wychodzić na plus w różnych sytuacjach,  dotyczy to też często pomagania drugiej osobie, ponieważ sporej części wyznawców satanizmu właśnie pomoc sprawia przyjemność. 

Sama postać Szatana jest dla nich bardziej symbolem, aniżeli obiektem kultu. Ma on symbolizować ich przynależność do świata ziemskiego i stać w opozycji do fantazji, których symbolem jest Chrystus.  Chociaż czasem zdarza się,  że wśród satanistów znajdziemy wyznawców religii chrześcijańskich,  żydowskich, czy muzułmańskich, dla których największą przyjemnością w życiu jest pomoc drugiemu. Oczywiście działa to też w drugą stronę, np. Spora część satanistów wyznaje zasadę "oko za oko", która jest w opozycji do nadstawiania drugiego policzka, jak głosi Chrystus.

Tak więc satanizm nie opiera się na byciu złym,  lecz na zwykłym stawianiu swych potrzeb na pierwszym miejscu. A to jakie są to potrzeby zależne jest już od samego wyznawcy filozofii. Możemy wyróżnić satanistów filantropów, samolubnych, pragmatyków i wielu innych.

Powstaje teraz pytanie dlaczego w wielu krajach uważa się satanistów za osoby dosłownie złe? Częściową odpowiedź podałem już na wstępie.  Jest to wina mediów,  które wykrzywiły ich obraz na swoje potrzeby, przez co społeczność zaczęła powielać te schematy.

Winę mają też tzw. Pseudo-sataniści, którzy utożsamiają się z satanistami, jednak nie mają z nimi wiele wspólnego. 

Z pewnością często takimi są zespoły o mocnym brzmieniu,  które otwarcie przyznają, że są satanistami, jednak najczęściej jest to tylko zagrywka reklamowa. Ubierają się wyzywająco, w czarne stroje oraz dzikie i długie fryzury. A przecież to nie ubiór wyznacza to jakie zasady wyznaje człowiek. 

Dość częstym widokiem są po prostu zbuntowane nastolatki, które w ramach buntu powielają przyjęte już schematy. Twierdzą,  że są satanistami, zmieniają swój wygląd,  noszą pseudo-satanistyczne symbole, a nawet niszczą obiekty kultu chrześcijańskiego. To wszystko jednak nic więcej niż zwykle łobuzerka, a nie satanizm.

 

Warto też przyjrzeć się symbolom, które rzekomo są używane przez satanistów i zostały powszechnie uznane za ich flagowe. 

amulety_krzyzopodobne_odwrocony_krzyz.jp

Najbardziej powszechnym jest zdecydowanie krzyż Chrystusowy odwrócony do góry nogami, który ma być przeciwstawnym symbolem Jezusa. Nawet w najnowszych horrorach jest w ten sposób przedstawiany. Jednak nie jest to żaden symbol Szatana, lecz krzyż św. Piotra, który jest jednym z tradycyjnych symboli chrześcijańskich.  Podczas rządów cesarza Nerona, św. Piotr został skazany na śmierć przez ukrzyżowanie, jednak by nie zhańbić ofiary Jezusa, poprosił by ukrzyżować go do góry nogami. Tym sposobem odwrócony krzyż stał się symbolem pokory i skromności w symbolice chrześcijańskiej. 

 

4466897-red-pentagram-stock-vector-penta

Kolejny symbol, który społeczeństwo obrało sobie za symbol Szatana to odwrócony pentagram, chociaż jego znaczenie jest zupełnie odwrotne. 5 ramion oznacza rany zadane Jezusowi i miały one za zadanie chronić przed złem.

 

Tak więc moi drodzy prawdziwi sataniści często żyją wśród nas i możemy sobie nawet nie zdawać sprawy z ich obecności,  ponieważ tak jak my, nie wyróżniają się niczym szczególnym z tłumu.  A może Wy nieświadomie  kwalifikujecie się jako sataniści przez wasz tryb życia? :)

 

Edytowane przez drenn
Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zauważyłam tego artykułu? Wow, zawsze Sataniści jako określenie kojarzylo mi się z czymś bardzo złym,  tak samo jak symbole, które tutaj przedstawiles. Jak zobaczyłam odwrócony krzyż to od razu zrobiło mi się dziwnie, poczułam strach... Teraz inaczej będę postrzegać ten nurt. Dodam, że jest to bardzo ciekawy artykuł i oby więcej takich, bo człowiek często używa określeń których nawet dokładnie nie zna a jedynie kiedyś coś usłyszał. Zastanawiam się czy ten artykuł to nawiązanie do ostatniego wydarzenia jakie mialo w Polsce? Mam na myśli zniszczenie bodajże pomnika i napis "AVE SATAN" na ścianie w jednym z miast. 

Artykuł jak najbardziej na plus. 

Edytowane przez Sysia ;*

ZAPRASZAM SERDECZNIE NA SERWER ONLY DD2!

 

91.224.117.91:27450

 

 

b_350_20_692108_381007_ffffff_000000.png

original.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie