Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Obecność drugiej osoby...


Rekomendowane odpowiedzi

W swoim życiu słyszałem wiele opinii na temat społeczeństwa i jego oddziaływania na nas samych. Słyszałem, że społeczeństwo nie jest potrzebne, że każdy z nas świetnie poradziłby sobie samemu, bez innych. Słyszałem również odwrotną tezę, która mówi o potrzebie życia w społeczności, mniejszej bądź większej. Co by było, gdyby ludzie byli zaprogramowanymi istotami skazanymi na wieczne życie w samotności? Według mnie takie życie było by jedną wielką tragedia i tak naprawdę człowiek nie wycisnął by ze swojego życia nic wartościowego.

Jak ważna dla nas jest obecność drugiego człowieka przekonujemy się w każdej chwili naszego życia. W przypadku sukcesów możemy cieszyć się nimi z najbliższymi, w momentach smutku i udręki warto mieć kogoś kto podejdzie, poklepie po ramieniu i powie, że będzie dobrze… Nawet jeśli nie będzie, to takie krótkie zdanie potrafi podnieść na duchu najbardziej strudzonych ludzi.

Dziś omówimy obecność innych w naszym życiu ale przez pryzmat rodziny czy też związków. Nie będziemy zagłębiać się w życie w społeczeństwie tylko za temat przemyśleń weźmiemy wartości dla nas bliższe jak i prostsze.

Czym by było nasze życie gdyby nie rodzina, przyjaciele czy partner życiowy? No niczym… niestety takie są realia i niejednokrotnie osoby samotne wypowiadały się na temat samotności mówiąc, że oddały by wszystkie pieniądze w zamian za bliską osobę. Niestety, przyjaciela czy też partnera nie kupimy za żadne pieniądze. Mowa tutaj o prawdziwej przyjaźni czy miłości. Jak ważny jest dla nas drugi człowiek obok? O tym przekonamy się wszyscy, prędzej czy później. I wbrew pozorom nie chodzi tylko o spędzanie dobrych chwil ze sobą. Moim zdaniem najważniejsze jest radzenie sobie z własnymi jak i wspólnymi problemami. Takich umiejętności uczymy się z czasem właśnie będąc z drugą osobą czy też z rodziną. Nie zawsze działa to tak jak powinno ale dla chcącego nic trudnego. Ze wszystkim możemy sobie poradzić, ważne aby mieć przy sobie kogoś kto nas wspiera i zależy mu również na naszym szczęściu a nie tylko swoim.

Nie wiem jak jest u was, lecz u mnie obecność drugiej osoby daje niesamowitego kopa motywacyjnego i kieruje mnie z pozytywnym myśleniem w przyszłość. Jest coś piękniejszego niż wspomnienia z osobą z którą chcemy dzielić całe życie? Czy też wspomnienia z młodzieńczych lat gdy rodzice robili wszystko by wychować nas na odpowiedzialnych i dobrych ludzi?

Znów zebrało mnie na przemyślenia ale to chyba dobrze, znaczy, że poważnie myślę nad życiem i skupiam się na naprawdę istotnych kwestiach.

Dziś wzięło mnie na wspomnienia samego siebie gdy z większością problemów musiałem sobie radzić sam. Powiem wam szczerze, ciekawie to nie wyglądało, ale teraz gdy wiem, że mam wokół siebie naprawdę bliską osobę jak i przyjaciół wszystko nagle staje się łatwiejsze i pozytywnie zerkam w przyszłość i planuję chociaż tego nie lubię.

Sam fakt i myśl, że ktoś daje mi niesamowite szczęście i mogę odpłacić się tym samym dodaje skrzydeł i sprawia, że dostaje niesamowitej motywacji zrobienia z siebie lepszego człowieka. Moment gdy jest przy mnie moja kobieta i mimo wszystko wspiera mnie we wszystkim co robię, nawet przez najmniejsze gesty powoduje, że czuje wokół siebie niesamowite wsparcie. A w chwili porażki daje jeszcze mocniejszego kopa motywacyjnego aby pokazać wszystkim że potrafię osiągnąć wiele.

Osobiście nie rozumiem osób, które uważają, że lepiej jest żyć samemu. Przecież człowiek dąży do tego aby być akceptowanym, kochanym i lubianym. Nie ma nic lepszego dla człowieka niż świadomość, że ktoś jest z nas dumny, że jest ktoś kto skoczy za nami w ogień. A gdy na stare lata usiądziemy i wspomnimy sobie wydarzenia sprzed kilkunastu lat to mamy się uśmiechać i powiedzieć sobie „warto było”…

Edytowane przez KamiLeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, przeczytałem i powiem Ci że to co napisałem, to szczera prawda.

Prawdziwej miłości ani przyjaźni nie kupisz za pieniądze.

Co by tu więcej mówić... czekam po prostu na więcej!!!!

16548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,  przyjaźni jak i miłości nie kupimy za pieniądze...

Każdy z nas chyba dobrze wie jaki cenny w obecnych czasach jest prawdziwy przyjaciel. Dobrze wiemy jak bardzo ceni się tą drugą osobę. Każdy potrzebuje kogoś z kim może spędzić wiele radosnych chwil, osobę z którą może porozmawiać o problemach i nawet wspólnie je rozwiązać. Niestety mam wrażenie, że w obecnych czasach jest ciężko o kogoś takiego bo prawie każdy patrzy tylko na swoje dobro, pilnuję swojego nosa nie pisząc, że du*y, a gdy już przytrafia się sytuacja, że druga osoba potrzebuje odrobinę zainteresowania i wsparcia to nie potrafi tego po prostu dać. Mało jest osób, które chcą coś dać od siebie drugiej osobie, tak PO PROSTU... bezinteresownie.

Posiadanie prawdziwego przyjaciela w obecnych czasach jest mega cenne ! Dobrze jest mieć z kim dzielić swoją radość i zmartwienia. Trzeba umieć, albo chociaż próbować w najmniejszy sposób jakoś pomoc sobie nawzajem. Często nawet zamiast czynów cenniejsza dla drugiej osoby jest nasza obecność i próba zrozumienia <3

5 godzin temu, KamiLeK napisał:

Powiem wam szczerze, ciekawie to nie wyglądało, ale teraz gdy wiem, że mam wokół siebie naprawdę bliską osobę jak i przyjaciół wszystko nagle staje się łatwiejsze i pozytywnie zerkam w przyszłość i planuję chociaż tego nie lubię.

<3 <3 <3 <3 <3

No właśnie, bo razem wszystko staję prostsze <3  wspólnie można osiągnąć więcej..

"I planuję chociaż tego nie lubię" ...... Tak całkiem prywatnie ciekawe co tam sobie takiego planujesz hihihihi :D :*

Z reguły gdy człowiek czuje się dobrze przy drugiej osobie, jest szczęśliwy i spełniony (?)  to wybiega myślami w przyszłość. Dobrze wiesz, że ja sama nie lubię planów, wole spontan, nie chce planować przyszłości bo nie lubię rozczarowań. Nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość ale mimo to czasami fajnie jest mieć w głowie jakiś zarys tego jak widzimy swoją przyszłość i z kim :x

5 godzin temu, KamiLeK napisał:

Sam fakt i myśl, że ktoś daje mi niesamowite szczęście i mogę odpłacić się tym samym dodaje skrzydeł i sprawia, że dostaje niesamowitej motywacji zrobienia z siebie lepszego człowieka. Moment gdy jest przy mnie moja kobieta i mimo wszystko wspiera mnie we wszystkim co robię, nawet przez najmniejsze gesty powoduje, że czuje wokół siebie niesamowite wsparcie. A w chwili porażki daje jeszcze mocniejszego kopa motywacyjnego aby pokazać wszystkim że potrafię osiągnąć wiele.

Chciałam skomentować ten fragment ale on jest sam w sobie tak idealny, że nie potrafię tu nic dodać ani nic ująć :x <3

5 godzin temu, KamiLeK napisał:

A gdy na stare lata usiądziemy i wspomnimy sobie wydarzenia sprzed kilkunastu lat to mamy się uśmiechać i powiedzieć sobie „warto było”…

Hmmm ... Czytając ten fragment do głowy przychodzi mi tylko ten cytat :

"Wyciągnij lekcję z wczoraj, żyj dniem dzisiejszym i miej nadzieję na jutro"

Tak po prostu :x

 

Co do samej pracy to wybrałeś bardzo ciekawy temat na który można byłoby debatować godzinami :x Temat, który niektórym może dać dużo do myślenia i też taki gdzie jak zawsze znajdzie się ktoś kto stwierdzi, że nie masz racji.

Osobiście sama nie do końca rozumie ludzi którzy uważają, że lepiej być samemu, ale właściwie nie wiemy co dany człowiek w życiu przeszedł może faktycznie dostał tak od życia po du**e, że nie potrafi zaufać drugiej osobie, tak blisko jej do siebie dopuścić i po prostu lepiej jest mu samemu ? 

Nie raz mam takie momenty w życiu, że wole być sama. Mam wszystko i wszystkich gdzieś, ale na dłuższą metę tak nie potrafię. Raczej nie potrafiłabym iść przez życie sama :x więc dobrze jest mieć tą drugą połówkę i dobrych przyjaciół <3

+ rep za fajną pracę <3 :D

 

tumblr_nty1szBjwu1uem5lno1_500.gif

imageproxy_php.png.dfe1e9df1134f0624fc545f5efdb3f97.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie