Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
Kamil.

zamknięty Ludzka głowa i pewien odłam rapu

Recommended Posts

RAP jest pięknym gatunkiem muzycznym, pełnym niespodzianek, nowinek i różnych testów w wykonaniu artystów. Jedni lubią słuchać ofensywnego, mocnego rapu, drudzy wolą posłuchać rapu patriotycznego a jeszcze inni tak zwanych „lovesong”

Czym jest lovesong ? Jak sama nazwa wskazuje, jest to muzyka o miłości, muzyka HIP-HOPowa. Wielu słuchaczy wypowiada się dość krytycznie na temat takiej muzyki. Uważają, że zabija ona duch rapu przez wstawki, samą tematykę czy też treść zawartą w nich. Po co utwory w których artysta użala się nad sobą i opowiada o nieudanych związkach?

Powiem wam, że z tą muzyką spotkałem się już wielokrotnie. Za pierwszym razem wałkowałem te utwory jeden za drugim. Mam dość specyficzny charakter i takie utwory pomagały mi w złych chwilach jeszcze bardziej się zdołować po czym się podnieść i iść dalej przez życie. Kolejny etap mojego spotkania z lovesongami to nienawiść do nich. Po co mi to ? Przecież mam tak spapraną sytuację, że takie utwory tylko to pogłębiają. No i ostatni, ten w którym nadal się znajduję. Lubię posłuchać ale nie przywiązuje aż takiej wagi do słów, jakie są w nich zawarte. Oczywiście nie chodzi mi o to, że takie utwory są bez sensu, każdy znajdzie coś dla siebie.

Do dziś miewam momenty gdy słucham utworów TKM, różnego rodzaju blendów aby się zdołować, przemyśleć wiele życiowych kwestii. Takie utwory w świetny i skuteczny sposób odcinają mnie od świata i zostaję ze swoimi myślami całkowicie odizolowany. Jednego dnia mogę nienawidzić tej muzyki, ale na drugi dzień wpadnę w takie g*wno, że kocham je i ubóstwiam za to, że są.

Czasem jest też tak, że lubimy ich słuchać z bliską osobą bo te utwory potrafią zawęzić nasze relacje. Wtedy jest pięknie i nic nam nie przeszkadza. Kawałki o miłości obrazują sytuacje dwójki ludzi i we wszystkim widzą oni podobieństwo.

Głównie jednak słucham ich w tych złych chwilach, które zdarzają się stosunkowo często i zwykle przychodzą wtedy gdy się tego nie spodziewam. Taka moja prywatna terapia szokowa, która trwa długo ale ma świetne efekty.

Co jest śmieszne… te teksty potrafią wiele nauczyć ale sensu w tym trzeba szukać dłużej niż w zwykłych rapowych utworach.

Pomyślicie, że zwariowałem. Może i tak ale kto jest w obecnym świecie normalny? Jedni stres zabijają alkoholem, drudzy idą do klubu i w damskiej toalecie dają sobie upust emocjom z pierwszą lepszą panną. Ja obrałem inny sposób, zamiast swoim cierpieniem czy złością ranić innych, ranie samego siebie jeszcze bardziej. Może nie tnę się ani nie zażywam narkotyków ale uwierzcie, czasem myśli czy słowa bolą bardziej niż nóż wbity w serce.

Teraz będzie, że takie zachowanie to oznaka słabości. Otóż nie. Słabość to picie wódki do nieprzytomności. Trzeba mieć wielką odwagę i silę aby ranić samego siebie i to jeszcze nie cieleśnie a psychicznie. A sukcesem jest to znieść i podnieść się po wszystkim. Niektórzy nie wytrzymują i pokazują jeszcze większą odwagę odbierając sobie życie. Nie pochwalam tego ale potrafię zrozumieć takie osoby. Niektórzy na prawdę dostają od życia tyle razy w twarz, że w końcu robi się to nudne. A kto chciałby mieć nudne życie?

Człowiek jest tak skonstruowany, że prędzej przyjmie pomoc od artysty niż od drugiego człowieka. Wiele razy bywa tak, że muzyka podnosi człowieka na duchu. Tak samo jest ze zdjęciami, książkami i cytatami z nich. Gdy człowiek jest zdołowany zaczyna wiele spraw postrzegać inaczej. Zaczyna myśleć nad swoimi błędami i błędami innych co daje mu przewagę bo w bardzo szybkim czasie może wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Co mój artykuł ma wspólnego z muzyką o miłości? To, że jest ona doskonałym przewodnikiem ludzkich myśli. O ile jesteśmy na tyle dojrzali aby wyciągnąć z takich utworów to co najważniejsze.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Whoppa1.6
      Twój nick: Whoppa
      Nick osoby na którą składasz skargę: 
      Maciek.fnatiK Powód skargi: Dziś będąc na serwerze zauważyłem że Maciek wszedł na serwer (był według tabeli na speccie) nie zdążył  wejść na serwer bo dostał 5minutowego bana na serwer, minęło może kilkanaście sekund a wbiłem z ciekawości na amxbansa sprawdzić tego bana czy jest to raz a dwa (tu jest tylko i wyłącznie czysta ciekawość czy postępuje FER ??!!!) czy ściągnął sobie tego bana i moja ciekawość mnie nie myliła bo od chwili bana na serwerze do wejścia na amxbansa minęła dosłownie chwila a bana już nie było bo pisało (odbanowany) czyli nie działa fer wobec sieci graczy ADMINISTRACJI ! 
      Był już dym o osoby z UBT a mnie zżarła ciekawość proszę o wyciągnięcie jakichś konsekwencji odnośnie tej osoby to raz a dwa "AntiSS.CFG" jest zabroniony więc czemu osoba z UBT coś takiego posiada i to nie był 1 raz gdy dostał obwego 5minutowego bana jak widać na załączonym screenie niżej .
      1 zdjęcie na szybko zrobione telefonem xd 
      Dowody:      
      Świadkowie: na serwerze było wtedy kilku adminów ale nie wiem cyz ktoś zwrócił na to uwagę choćby @ Jessaoraz @ Królowa.1.6
    • By neksis
      ze znakiem wodnym bo musialem przyciąc poniewarz zadozy rozmiar pliku .

to juz nie pierwszy raz jak tak trace pieniądze :c
      gta problem.wfp
    • By Mrs.Fuksiara CS:GO MOD #1
      W dzisiejszym wydaniu Opiniolandii wystąpi jeden z naszych Head adminów: @ eXe.
      Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
      Odpowiedzi podane są losowo i oczywiście są anonimowe  

Co najbardziej lubisz, cenisz lub podziwiasz w Jego osobie?
      - Cenić go nie cenie, podziwiać go nie będę. Lubie w nim podchodzenie do spraw ze spokojem.
      -  Poczucie humoru, dystans i opanowanie
      - Zawsze stara się pomoc ( czasami z opóźnionym zapłonem ale lepsze to niż nic jak to mówią xD)
      - Cenie u Niego szczerość oraz poczucie humoru, ma chłopak dystans co jest najważniejsze
      -  Pracowitość

Jakie 3 Cechy opisują Jego osobowość? 
      - Pracowity, zaradny, miły (czasem) 
       - cierpliwość, uczciwość, szczerość
      - Głupol, Wredny i Pomocny 
      - cierpliwość, uczciwość, szczerość
      -   Żartowniś, Zabawny, Stulejka
      -  Denerwujący wyrozumiały przyjacielski

Jak oceniasz Jego wygląd zewnętrzny?
      - Fajny
      - Po chłopcach mam czkawkę, ale źle nie jest.
      - xD poniżej normy
      - takie max 7/10 
      - No wiadomo, że superancko! niczego nie brakuje

Do jakiego zwierzęcia byś Go porównał/a? Dlaczego?
      - Małpa, lubi wszędzie wejść, dotknąć, latać radiowozami w MTA zamiast nimi jeździć.
      - Komara bo też wkurwia xDDD
      - Szympansa, bo nim po prostu jest xD
      - Do jakiego zwierzątka hmm do szynszyla Bo fajne zwierzątko
      -  Czasem do prosiaka, czasem malpiszon hahaha 

Czy uważasz, że @ eXe. jest dobrym HEAD ADMINEM? -Opisz, co w jego pracy na forum podoba Ci się najbardziej/lub, co Ci się nie podoba. 
      - Tak, wykonuje Swoje obowiązki z należytą precyzją, podoba mi się, jak podchodzi do obowiązków. Nie podoba mi się, że często zapomina co miał zrobić.
      - Tak, ponieważ bardzo się angażuje
      - Pomimo ze nasze stosunki jakieś mega dobre nie są, uważam ze jest dobrym Head Adminem bo angażuje się dużo w sprawy serwera i pomaga jeśli ktoś czegoś potrzebuje 
      - Jasne, że dobrym wręcz najlepszym Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu W jego pracy podoba mi się to,że nie daje się sprowokować  i ma dystans  
      - Uważam ze dobrze wykonuje swoje obowiązki xd. Jak się za coś bierze to robi to porządnie 

Podsumowując wasze odpowiedzi:
      @ eXe.to bardzo spokojny człowiek, który podchodzi do siebie z dystansem. Ma również niesamowite poczucie humoru. 
      Jest osobą pomocną oraz pracowitą. Zdaniem mężczyzn oraz kobiet, niczego mu nie brakuje. 
      Osoby udzielające odpowiedzi w większości porównały go do gatunku z rodziny małpowatych! 
      Jako Head Admin spisuje się bardzo dobrze, jest bardzo zaangażowany, lecz czasami zapomina o sprawach, które mu powierzono! 
    • By vincitore
      Nick: Vincitore Serwer: dd2 Admin banujący: nie wiem Data zdarzenia: wczoraj? Opis sytuacji: Jak u was sie za tapowanie banuje to niezle:) demko fajne, az sobie zachowam, bo naprawde dobre, jest na co popatrzec bardzo sie staralem wczoraj wlasnie na to:) ale jak wy w tej grze widzicie czity, to widze ze chyba ta gra upada.. zycze wam kiedys nauczyc sie tak grac, a na pewno za kilkanascie lat tez beda was banowac za aima dziekuje za uwage Link do bana Wycinek z konsoli:
    • By MaciekFnatiK
      Wzór:
      Twój Nick: Maciek.fnatiK
      Nick oskarżonego: ADMIN 
      IP/SID oskarżonego: ADMIN 
      Powód skargi: Rozumiem wszystko , ale żeby administrator serwera miał taki nick ? Dobrą reputacje robicie . 
      Opis sytuacji: NIŻEJ 
      Dowody (Demko,ssy):
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.