Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
drenn

zamknięty Goście w Głębokich Ścieżkach

Recommended Posts

Pierwszą część tej historii znajdziecie tutaj:

 

Z PAMIĘTNIKA LEGIONISTY II

Rozbiliśmy mały obóz dzień drogi od thaigu Ortana, rozdzieliliśmy warty, rozpaliliśmy ogień i usiedliśmy razem przy piwie i  pieczonym mięsie z bryłkowca.

W końcu była okazja, żeby dowiedzieć się trochę o dziwnych gościach głębokich ścieżek.

Każdy z oddziału przedstawił się szybko i bez ceregieli, w końcu to nie oni byli w centrum zainteresowania, tylko czwórka naszych "gości".

 

- A kogo my mamy przyjemność częstować naszym rozwodnionym piwem, jeśli wolno spytać?

- A co psia mać, nie widać? Oghren jestem! A z tym piwem to nie schlebiajcie sobie, moje siki lepiej smakują.

- Ciekawe skąd wiesz jak smakują twoje siki krasnoludzie- odparła wiedźma.

-Wybaczcie moim kompanom ich maniery. Panowie i panie, ta śliczna kobieta z ciętym językiem ma na imię Morrigan. Ja zaś jestem Zevran, najlepszy kochanek w całym państwie, były członek Antiviańskich kruków, a od niedawna sługa naszej szarej strażniczki.

 

Oghren odburknął coś pod nosem, po czym dodał: "tylko ich tu nie czaruj pięknisiu".

- Nie śmiałbym stawać ci na drodze, w końcu to ty jesteś mistrzem konwenansów mój mały przyjacielu. Ale może pozwólmy mówić już innym? Odparł szyderczo Zevran.

- Jeszcze się oplujesz od nadmiaru słów- dodała Morrigan.

 

Nasze oczy zwróciły się na strażniczkę, ale ta nie spieszyła się zbytnio ze słowami, jakby czekała czy aby na pewno wszyscy milczą i nikt nie ma nic do dodania. W końcu po długiej ciszy wymówiła tylko jedno słowo: "Solloma".

 

- No tak nasza pani od zaklęć, zawsze taka wygadana, a teraz nic nie powie? Zaczepił Oghren.

Nagle uniosła głowę, jakby wyrwana z głębokiej zadumy, spojrzała na każdego z osobna, aż w końcu dodała kilka słów więcej.

- Ah wybaczcie! Po prostu lubię słuchać jak się kłócicie, ponieważ  brzmi to nader komicznie. A potem już przepadłam we własnych myślach.

- Dla twojego ślicznego uśmiechu, mogę cały czas się z nimi przekomarzać - zagaił Zevran.

- Ty to wiesz jak schlebiać kobiecie Zevranie, ale zdajesz sobie sprawę, że nadal nic z tego? Zresztą nawet gdyby, to jakby to wyglądało? Jeszcze miesiąc temu próbowałeś mnie zabić.

- Zawsze warto próbować moja droga!

Morrigan uniosła tylko brew i skwitowała "To ciekawe, bo jeszcze wczoraj ja miałam coś ślicznego, mały elfie."

- Naturalnie, mało która ma taki dekolt jak ty!

 

Strażniczka ledwo powstrzymując śmiech,  szybko wstała i stwierdziła, że mięso gotowe i szkoda by się zmarnowało, a potem trzeba odpocząć. To chyba miało zapobiec dalszym wymianom zdań.

Oczywiście bunt Oghrena był chyba dla mniej normą.

- Jak to? Nie zdążyłem się nawet uchlać!

- Jak wrócimy do Orzamaru, to będziesz mógł przesiedzieć trzy dni w karczmie i chlać, srać i rzygać do woli, może być ty zafajdany pijaku?

-Ty to wiesz jak mnie udobruchać moja ruda dziewucho!

- Dobrze koniec tego dobrego! Za kilka godzin ruszamy, więc radzę wam się dobrze wyspać, póki sen jest możliwy. Jutro trzeba uciąć kilka  pomiocich łbów.

 I na tym skończyła się ta dziwna dyskusja.

Odniosłem wrażenie, że strażniczka z każdym ze swoich kompanów rozmawiała tak by dostosować swój język, do języka tego drugiego.

Z Oghrenem wystarczyły proste słowa i kilka przekleństw. Zevran wymagał nieco bardziej ambitnego języka i to też dostawał. Z Morrigan zaś często dyskutowała o rzeczach, o których nawet nie wiedziałem, że istnieją. Eh ci magowie... Nigdy ich nie idzie zrozumieć. Ale trzeba przyznać, że to się nazywa przywódca, który dogodzi każdemu.

Dziwiło mnie tylko dlaczego, skoro strażniczka była magiem, nosiła miecz przy pasie. Przecież magowie w ogóle nie potrafią używać broni z tego co mi wiadomo. Dziwne... No ale może niedługo się przekonamy po co jej on, bo z tego co mówi, czeka nas kolejna walka z pomiotami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By Elkorsario
   7 pseudokibiców z Sosnowca oraz 4 z Gdańska trafiło do szpitala, po tym, jak na zorganizowanej nielegalnej ustawce pseudokibiców, zostali zaatakowani przez stado dzików. Mężczyźni mają rany kłute oraz stłuczenia. Usłyszeli już zarzuty.
   Niecodzienny przebieg miała ustawka zorganizowana w sobotnie popołudnie przez pseudokibiców z Sosnowca i Gdańska. Na leśnej polanie w miejscowości Nowe Tokary (woj. pomorskie) grupa pseudokibiców w czasie tzw. ustawki została zaatakowana przez stado dzików. Z grupy liczącej około 50 uczestników 11 zostało rannych. Mężczyźni mają głównie rany kłute poniżej pasa spowodowane kłami dzików, a także stłuczenia po uderzeniach.
   Po wstępnych przesłuchaniach uczestników ustawki ustalono, że do ataku stada dzików doszło w momencie, kiedy dwie grupy przeciwnych drużyn starły się. Wtedy to prawdopodobnie, przestraszone krzykami kibiców zwierzęta, rzucily się na mężczyzn, rozganiając ich po okolicznym lesie, jednocześnie atakując i zadając ciosy kłami.
   Zarzuty udziału w zbiegowisku usłyszeli pseudokibice, którzy zorganizowali tak zwaną ustawkę w Nowych Tokarach. Jeden z nich dodatkowo usłyszał dwa zarzuty: czynnej napaści na lochę z warchlakami i poruszania się rowerem bez zezwoleń — mówi mł. asp. Piotr Korzonek w rozmowie z dziennikarzami Śledczy24 i dodaje, że chodzi o kartę rowerową, która jest wymagana do poruszania się rowerem Vigry. Sprawę przejęła prokuratura w Gdyni."

   Źródło: https://www.facebook.com/swiatkibicow/
  • By Rambooo
   KONIEC ZE ZMIANĄ CZASU NA LETNI I ZIMOWY!

    Parlament Europejski w Strasburgu opowiedział się za regulacjami, które mają znieść w państwach UE zmianę czasu. PE przyjął dziś projekt dyrektywy, która to przewiduje.
    Projekt nowelizacji dyrektywy przewiduje, że ostatnia zmiana czasu w UE miałaby mieć miejsce w 2021 roku. Do tego czasu Polski rząd musi zdecydować się czy nasz kraj na zawsze wybierze czas letni czy zimowy. Polacy są za zniesieniem zmian czasu i za pozostawieniem czasu letniego, bo takie są wyniki badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 
   Najbliższa zmiana czasu będzie w Polsce już w ten weekend. Z godziny 2:00 na 3:00 przestawimy zegarki w nocy z soboty na niedzielę.


  • By JanO.
   Twój nick: JanO
   Link do zaakceptowanego podania:---
   admin ts3 na fps
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.