Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Kamil.

zamknięty Porozmawiajmy o kłamstwach...

Recommended Posts

Prawda… ach ta prawda, jak ja jej ku**a nienawidzę. Ilu z was nie jednokrotnie wykrzyczało coś w tym stylu ? No nie bójcie się, ja też tak mówiłem, nie jestem taki święty jak myślicie, nikt nie jest.

 

Skoro tak jej nienawidzimy to czemu jej oczekujemy od innych? Albo inaczej… Skoro jej oczekujemy dlaczego sami nie jesteśmy szczerzy? Wybrałem sobie dość ciężki temat do omówienia, zwłaszcza, że myślami jestem już 200 km od domu i spędzam miły weekend no ale cóż, trzeba przyjąć wszystko na klatę!

4-9116.jpg

Na początku trzeba zrozumieć co to szczerość. Bez tego dalej nie ruszymy a nawet jak ruszymy to nic nie zrozumiemy. Otóż, szczerość nie występuje wtedy gdy słyszymy to co chcemy albo mówimy to co inni chcą usłyszeć od nas. Wtedy mamy do czynienia ze zwykłym podlizywaniem się. Szczerość natomiast występuje wtedy gdy mimo obaw mówimy co sądzimy na dany temat, nawet jeżeli możemy przez to dużo stracić.  Tracimy zwykle wtedy gdy rozmawiamy z osobą, która nie rozumie szczerości. Zamiast docenić fakt iż przełamujesz się aby być szczerym wobec osoby, na której Ci zależy dostajesz kopa w cztery litery. Takie jest życie i zanim trafimy na naprawdę bliskie osoby, kilka razy musimy się porządnie przejechać i sukcesywnie zmieniać nastawienie do znajomości.

 

Ludzie często mówią, że szczerość nie zawsze jest dobra. Na pierwszy rzut oka jest to prawda. Przecież nie powiemy do pracodawcy, że go nie szanujemy i najchętniej naplulibyśmy mu na twarz bo stracimy źródło dochodu jednak wtedy pojawia się druga strona medalu. Dlaczego mamy robić coś czego nie lubimy? To tak jak bym teraz kazał losowo wybranej osobie napisać długi artykuł podczas gdy ta osoba z pisaniem ma tyle wspólnego co Tatiana z A4 z legalnym zarobkiem. Czasem sytuacja tego wymaga jednak każdy z nas dąży do tego aby robić to co lubi.

images?q=tbn:ANd9GcQ4FwZD_DrdOxFfgW0MEBB

Dlaczego więc okłamujemy? Zatajamy prawdę? Odpowiedź przychodzi nam do głowy bardzo szybko. Bo jest nam lżej! Lepiej okłamać i mieć spokój niż powiedzieć prawdę i się tłumaczyć.

 

O ile mamy do czynienia z małymi kłamstwami, które nie mają opłakanych skutków, nie trzeba dramatyzować. Problem pojawia się gdy zaczynamy kłamać w dużo ważniejszych kwestiach. W związku, w pracy czy nawet w relacjach przyjacielskich. Kłamstwa nie odbijają się tylko na osobach, które okłamujemy. Głównie odbija się to na nas. Dochodzimy do miejsca w którym nie potrafimy sami sobie zaufać. Tracimy kontrolę nad sobą i nie rozróżniamy fikcji od prawdy. I rzeczywiście, głównym powodem dla którego kłamiemy jest fakt, że droga ta jest lżejsza i łatwiejsza do pokonania.

 

Niestety, często sami tego doświadczamy i jesteśmy prowokatorami takiego działania. Nie chcemy kogoś urazić? Jesteśmy w stanie wymyślać naprawdę absurdalne rzeczy na swój temat.

Tak jak w utworze Soboty

„Mam raka, mam guza i nawet gdybym k***a chciała

Rady bym nie dała, poza tym w mym sercu tylko ty”.

Ludzie są zdolni do udawania chorób aby tylko zmusić kogoś do odizolowania się. Pomysłów jest naprawdę niezliczona liczba. Co osoba, co przypadek to inny.

 

Zadajmy sobie pytanie czy warto? Czy takie postępowanie jest potrzebne? W niektórych przypadkach na pewno tak. Wyobraźcie sobie sytuacje gdy musicie waszemu bliskiego przekazać, że umiera (naprawdę). Nawet ktoś pozbawiony uczuć miałby z tym problem. Wielu z nas nie powiedziało by nic, brakowało by nam odwagi. Wtedy zatajenie prawdy nie jest aż tak złe.

 

Ale sytuacje gdy okłamujemy partnera, przyjaciela, rodziców są dla mnie teraz niezbyt zrozumiałe. Teraz bo jeszcze jakiś czas temu podążałem drogą łatwą. Taką aby mi było lepiej. W końcu nastał wielki czas kiedy się obudziłem i dotarło do mnie, że oszukuje samego siebie. Szkoda, że od kłamstwa nie rośnie nos... ech ale to by było zabawne ! 

article-314.jpg

Najgorszy powód jaki może być to brak zdecydowania, który pojawia się głównie przy próbach budowania związku. Człowiek potrafi okłamywać kilka osób na raz. Teraz wkopię sam siebie i innych facetów ale mamy tak, że potrafimy flirtować z kilkoma kobietami na raz i czekać aż z „którąś coś się ruszy”. Jaki jest w tym cel? Teraz już nie wiem ale wcześniej było to w formie „Jak nie ta to inna” i jednocześnie zawsze miałem opcje awaryjną czy też inaczej zwaną nagrodę pocieszenia. Tak wiem, teraz każdy mnie będzie hejtował :D A najbardziej Ci, którzy najmniej wiedzą… mniejsza.

m%C4%99%C5%BCczyzna.jpg

Człowiek z wiekiem dorasta i uczy się na błędach, jeśli mógłbym teraz wyeliminować kilka błędów z przeszłości na pewno był bym lepszym człowiekiem. Za swoje błędy trzeba zapłacić, czasami według pewnego powiedzenia „Karma zawsze wraca”. Otóż tak! Wraca i prędzej czy później wróci do każdego. Nawet w bajkach było to cudownie pokazane, chociaż wtedy nie znane jako pojęcie "Karma". 

1353012260_by_kyd_600.jpg

Zatem czy warto oszukiwać? Na pewno nie warto ale czasami nie ma innego wyjścia. Nie warto okłamywać ludzi, którym na nas zależy jeśli mogło by to zagrozić waszym relacjom. Każde kłamstwo w końcu ujrzy światło dzienne.

A dlaczego okłamujemy? Powtórzę się jeszcze raz – jest nam lżej mówić coś, co chce usłyszeć ktoś inny bądź mówić to co stawia nas w złym świetle przez co inni się izolują, czasami ma to skutek uboczny bo rykoszetem dostają osoby, które pierwotnie miały nim nie dostać.

A Wy jaki macie stosunek do kłamstw, oszczerstw i zatajaniu ważnych faktów ? Zapraszam do dyskusji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oszustwo to coś w czym jestem dobry i sobie to cenię. Wystarczy korzystać kiedy chcesz, a nie kiedy musisz ^^ Polecam serdecznie białe kłamstwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 26.01.2019 o 00:17, KamiLeK napisał:

potrafimy flirtować z kilkoma kobietami na raz i czekać aż z „którąś coś się ruszy”. Jaki jest w tym cel? Teraz już nie wiem ale wcześniej było to w formie „Jak nie ta to inna” i jednocześnie zawsze miałem opcje awaryjną czy też inaczej zwaną nagrodę pocieszenia

Słodkoooo <3 ale niestety jest to fakt... i nie tylko wy tak się zachowujecie... :<

Mam wrażenie, że wynika to z tego że jednak nie czujemy się pewnie w tym świecie... Lepiej jest mieć to "wyjscie awaryjne" niż zostać z niczym, a tego wiele osób się po prostu obawia dlatego zachowujemy się jak zachowujemy...  mniejszaa...

 

Sam artykuł jak zwykle bardzo dobry ! Co tu dużo pisać... piszesz z serca i to co myślisz a efekt tego jest zajebisty ;*

Plusik obowiązkowo się należy ! I grzech nie nabić posta pod taką pracą ;x hihi ;3

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By Elkorsario
   7 pseudokibiców z Sosnowca oraz 4 z Gdańska trafiło do szpitala, po tym, jak na zorganizowanej nielegalnej ustawce pseudokibiców, zostali zaatakowani przez stado dzików. Mężczyźni mają rany kłute oraz stłuczenia. Usłyszeli już zarzuty.
   Niecodzienny przebieg miała ustawka zorganizowana w sobotnie popołudnie przez pseudokibiców z Sosnowca i Gdańska. Na leśnej polanie w miejscowości Nowe Tokary (woj. pomorskie) grupa pseudokibiców w czasie tzw. ustawki została zaatakowana przez stado dzików. Z grupy liczącej około 50 uczestników 11 zostało rannych. Mężczyźni mają głównie rany kłute poniżej pasa spowodowane kłami dzików, a także stłuczenia po uderzeniach.
   Po wstępnych przesłuchaniach uczestników ustawki ustalono, że do ataku stada dzików doszło w momencie, kiedy dwie grupy przeciwnych drużyn starły się. Wtedy to prawdopodobnie, przestraszone krzykami kibiców zwierzęta, rzucily się na mężczyzn, rozganiając ich po okolicznym lesie, jednocześnie atakując i zadając ciosy kłami.
   Zarzuty udziału w zbiegowisku usłyszeli pseudokibice, którzy zorganizowali tak zwaną ustawkę w Nowych Tokarach. Jeden z nich dodatkowo usłyszał dwa zarzuty: czynnej napaści na lochę z warchlakami i poruszania się rowerem bez zezwoleń — mówi mł. asp. Piotr Korzonek w rozmowie z dziennikarzami Śledczy24 i dodaje, że chodzi o kartę rowerową, która jest wymagana do poruszania się rowerem Vigry. Sprawę przejęła prokuratura w Gdyni."

   Źródło: https://www.facebook.com/swiatkibicow/
  • By Rambooo
   KONIEC ZE ZMIANĄ CZASU NA LETNI I ZIMOWY!

    Parlament Europejski w Strasburgu opowiedział się za regulacjami, które mają znieść w państwach UE zmianę czasu. PE przyjął dziś projekt dyrektywy, która to przewiduje.
    Projekt nowelizacji dyrektywy przewiduje, że ostatnia zmiana czasu w UE miałaby mieć miejsce w 2021 roku. Do tego czasu Polski rząd musi zdecydować się czy nasz kraj na zawsze wybierze czas letni czy zimowy. Polacy są za zniesieniem zmian czasu i za pozostawieniem czasu letniego, bo takie są wyniki badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 
   Najbliższa zmiana czasu będzie w Polsce już w ten weekend. Z godziny 2:00 na 3:00 przestawimy zegarki w nocy z soboty na niedzielę.


  • By JanO.
   Twój nick: JanO
   Link do zaakceptowanego podania:---
   admin ts3 na fps
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.