Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...


Recommended Posts

Prawda… ach ta prawda, jak ja jej ku**a nienawidzę. Ilu z was nie jednokrotnie wykrzyczało coś w tym stylu ? No nie bójcie się, ja też tak mówiłem, nie jestem taki święty jak myślicie, nikt nie jest.

 

Skoro tak jej nienawidzimy to czemu jej oczekujemy od innych? Albo inaczej… Skoro jej oczekujemy dlaczego sami nie jesteśmy szczerzy? Wybrałem sobie dość ciężki temat do omówienia, zwłaszcza, że myślami jestem już 200 km od domu i spędzam miły weekend no ale cóż, trzeba przyjąć wszystko na klatę!

4-9116.jpg

Na początku trzeba zrozumieć co to szczerość. Bez tego dalej nie ruszymy a nawet jak ruszymy to nic nie zrozumiemy. Otóż, szczerość nie występuje wtedy gdy słyszymy to co chcemy albo mówimy to co inni chcą usłyszeć od nas. Wtedy mamy do czynienia ze zwykłym podlizywaniem się. Szczerość natomiast występuje wtedy gdy mimo obaw mówimy co sądzimy na dany temat, nawet jeżeli możemy przez to dużo stracić.  Tracimy zwykle wtedy gdy rozmawiamy z osobą, która nie rozumie szczerości. Zamiast docenić fakt iż przełamujesz się aby być szczerym wobec osoby, na której Ci zależy dostajesz kopa w cztery litery. Takie jest życie i zanim trafimy na naprawdę bliskie osoby, kilka razy musimy się porządnie przejechać i sukcesywnie zmieniać nastawienie do znajomości.

 

Ludzie często mówią, że szczerość nie zawsze jest dobra. Na pierwszy rzut oka jest to prawda. Przecież nie powiemy do pracodawcy, że go nie szanujemy i najchętniej naplulibyśmy mu na twarz bo stracimy źródło dochodu jednak wtedy pojawia się druga strona medalu. Dlaczego mamy robić coś czego nie lubimy? To tak jak bym teraz kazał losowo wybranej osobie napisać długi artykuł podczas gdy ta osoba z pisaniem ma tyle wspólnego co Tatiana z A4 z legalnym zarobkiem. Czasem sytuacja tego wymaga jednak każdy z nas dąży do tego aby robić to co lubi.

images?q=tbn:ANd9GcQ4FwZD_DrdOxFfgW0MEBB

Dlaczego więc okłamujemy? Zatajamy prawdę? Odpowiedź przychodzi nam do głowy bardzo szybko. Bo jest nam lżej! Lepiej okłamać i mieć spokój niż powiedzieć prawdę i się tłumaczyć.

 

O ile mamy do czynienia z małymi kłamstwami, które nie mają opłakanych skutków, nie trzeba dramatyzować. Problem pojawia się gdy zaczynamy kłamać w dużo ważniejszych kwestiach. W związku, w pracy czy nawet w relacjach przyjacielskich. Kłamstwa nie odbijają się tylko na osobach, które okłamujemy. Głównie odbija się to na nas. Dochodzimy do miejsca w którym nie potrafimy sami sobie zaufać. Tracimy kontrolę nad sobą i nie rozróżniamy fikcji od prawdy. I rzeczywiście, głównym powodem dla którego kłamiemy jest fakt, że droga ta jest lżejsza i łatwiejsza do pokonania.

 

Niestety, często sami tego doświadczamy i jesteśmy prowokatorami takiego działania. Nie chcemy kogoś urazić? Jesteśmy w stanie wymyślać naprawdę absurdalne rzeczy na swój temat.

Tak jak w utworze Soboty

„Mam raka, mam guza i nawet gdybym k***a chciała

Rady bym nie dała, poza tym w mym sercu tylko ty”.

Ludzie są zdolni do udawania chorób aby tylko zmusić kogoś do odizolowania się. Pomysłów jest naprawdę niezliczona liczba. Co osoba, co przypadek to inny.

 

Zadajmy sobie pytanie czy warto? Czy takie postępowanie jest potrzebne? W niektórych przypadkach na pewno tak. Wyobraźcie sobie sytuacje gdy musicie waszemu bliskiego przekazać, że umiera (naprawdę). Nawet ktoś pozbawiony uczuć miałby z tym problem. Wielu z nas nie powiedziało by nic, brakowało by nam odwagi. Wtedy zatajenie prawdy nie jest aż tak złe.

 

Ale sytuacje gdy okłamujemy partnera, przyjaciela, rodziców są dla mnie teraz niezbyt zrozumiałe. Teraz bo jeszcze jakiś czas temu podążałem drogą łatwą. Taką aby mi było lepiej. W końcu nastał wielki czas kiedy się obudziłem i dotarło do mnie, że oszukuje samego siebie. Szkoda, że od kłamstwa nie rośnie nos... ech ale to by było zabawne ! 

article-314.jpg

Najgorszy powód jaki może być to brak zdecydowania, który pojawia się głównie przy próbach budowania związku. Człowiek potrafi okłamywać kilka osób na raz. Teraz wkopię sam siebie i innych facetów ale mamy tak, że potrafimy flirtować z kilkoma kobietami na raz i czekać aż z „którąś coś się ruszy”. Jaki jest w tym cel? Teraz już nie wiem ale wcześniej było to w formie „Jak nie ta to inna” i jednocześnie zawsze miałem opcje awaryjną czy też inaczej zwaną nagrodę pocieszenia. Tak wiem, teraz każdy mnie będzie hejtował :D A najbardziej Ci, którzy najmniej wiedzą… mniejsza.

m%C4%99%C5%BCczyzna.jpg

Człowiek z wiekiem dorasta i uczy się na błędach, jeśli mógłbym teraz wyeliminować kilka błędów z przeszłości na pewno był bym lepszym człowiekiem. Za swoje błędy trzeba zapłacić, czasami według pewnego powiedzenia „Karma zawsze wraca”. Otóż tak! Wraca i prędzej czy później wróci do każdego. Nawet w bajkach było to cudownie pokazane, chociaż wtedy nie znane jako pojęcie "Karma". 

1353012260_by_kyd_600.jpg

Zatem czy warto oszukiwać? Na pewno nie warto ale czasami nie ma innego wyjścia. Nie warto okłamywać ludzi, którym na nas zależy jeśli mogło by to zagrozić waszym relacjom. Każde kłamstwo w końcu ujrzy światło dzienne.

A dlaczego okłamujemy? Powtórzę się jeszcze raz – jest nam lżej mówić coś, co chce usłyszeć ktoś inny bądź mówić to co stawia nas w złym świetle przez co inni się izolują, czasami ma to skutek uboczny bo rykoszetem dostają osoby, które pierwotnie miały nim nie dostać.

A Wy jaki macie stosunek do kłamstw, oszczerstw i zatajaniu ważnych faktów ? Zapraszam do dyskusji!

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 26.01.2019 o 00:17, KamiLeK napisał:

potrafimy flirtować z kilkoma kobietami na raz i czekać aż z „którąś coś się ruszy”. Jaki jest w tym cel? Teraz już nie wiem ale wcześniej było to w formie „Jak nie ta to inna” i jednocześnie zawsze miałem opcje awaryjną czy też inaczej zwaną nagrodę pocieszenia

Słodkoooo <3 ale niestety jest to fakt... i nie tylko wy tak się zachowujecie... :<

Mam wrażenie, że wynika to z tego że jednak nie czujemy się pewnie w tym świecie... Lepiej jest mieć to "wyjscie awaryjne" niż zostać z niczym, a tego wiele osób się po prostu obawia dlatego zachowujemy się jak zachowujemy...  mniejszaa...

 

Sam artykuł jak zwykle bardzo dobry ! Co tu dużo pisać... piszesz z serca i to co myślisz a efekt tego jest zajebisty ;*

Plusik obowiązkowo się należy ! I grzech nie nabić posta pod taką pracą ;x hihi ;3

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By ferstel
   AKCJA REKLAMOWA CSOWICZE.PL - KILKA MAŁYCH KROKÓW DO WIELKICH MOŻLIWOŚCI!
    
   WITAJCIE!
   Przychodzimy do Was z ważną informacją! W dniu dzisiejszym rozpoczyna się akcja reklamowa na naszym forum. Mamy nadzieję, że wpłynie ona pozytywnie na naszą sieć i pomoże w jej rozwoju. Jako społeczność macie spory wpływ na funkcjonowanie sieci. Jeśli chcecie nam pomóc w rozwoju wystarczy, że wykonacie kilka zadań, które są poniżej przedstawione.
    
   Po dodaniu postu, wszystkie media będą sprawdzane przez administrację po upływie doby. Jeżeli po 24h z waszego profilu zniknie potrzebna do przyznania punktów informacja, zostaną one anulowane.

   WZÓR
   1. Nick: 2. Wykonane zadania (potwierdzenia): 3. Wybrana usługa:  
   ┌ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ┐
   5 pkt reputacji = 10 pkt reklamowych
   10 pkt reputacji = 20 pkt reklamowych
   15 pkt reputacji = 30 pkt reklamowych
   VIP na wybranym serwerze na 30 dni = 40 pkt reklamowych
   SVIP na wybranym serwerze na 30 dni = 50 pkt reklamowych
   VIP na forum = 60 pkt reklamowych
   └ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ┘
    
   ZADANIA AKCJI REKLAMOWEJ:
    
   STEAM
    
   - Zaproszenie wszystkich do naszej GRUPY STEAM
   ┗  10 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota )
    
   - Dodanie do nazwy wyświetlanej " | CSowicze.pl "
   ┗  10 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci podania linku do swojego profilu )
    
   - Dołączenie do naszej GRUPY STEAM
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci podania linku do swojego profilu )
    
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    
   GaduGadu
    
   - Dodanie do nazwy wyświetlanej " | CSowicze.pl "
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci podania swojego numeru GaduGadu )
    
   - Dodanie do opisu CSowicze.pl lub treść zapraszającą na sieć
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci podania swojego numeru GaduGadu )
    
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    
   FACEBOOK
    
   - Polubienie naszego FANPAGE'a
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota lub podania linku do profilu administracji forum)
    
   - Udostępnienie FANPAGE'a w swoim profil na tablicy
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota lub podania linku do profilu administracji forum )
    
   - Zaproszenie swoich znajomych do polubienia FANPAGE'a
   ┗  10 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota )
    
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    
   INSTAGRAM
    
   - Pozostawienie FOLLOWA na naszym INSTAGRAMIE
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota lub podania linku do profilu administracji forum)
    
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  • By Shell 3MAPS
   Zobacz plik [CSGO] Kontakt
   Nazwa: [CSGO] Kontakt
   Autor: @ Shell 3MAPS
   Opis: Plugin dodaje na serwer komendę !kontakt, po kliknięciu wyświetla się informacja o właścicielu na czacie.
   Edycja: W pliku .sp
   Dodający Shell 3MAPS Dodano 15.08.2019 Kategoria Pluginy  
  • By Shell 3MAPS
   Zobacz plik [CSGO] Opis Vipa + Cennik
   Opis:
   Plugin dodaje opis VIP'a pod komendą !vip & !opisvip, oraz cennik VIP'a na serwer.
   Edycja:
   Opis VIP'a, oraz cennik można edytować w pliku .sp.
   Dodający Shell 3MAPS Dodano 08.08.2019 Kategoria Pluginy  
  • By ZIELE
   Tracklista:
    
   Link: https://www11.zippyshare.com/v/WuBJuDbC/file.html
  • By RumcajsJumper
   Zobacz plik [Sprzedam] Cod mod 401 *Classic*
   Witam, dziś chciałbym Wam przedstawić paczkę codzika 401 lvl classic który był u nas w latach 2015. Pomyślałem, że czemu by jej nie wypuścić w świat z sma
   Niżej przedstawiam podstawowe informacje na temat paczki.
   plugins-codmod.ini
   ;Call of Duty Mod QTM_CodMod.amxx ; Silnik Call Of Duty 401 cod_adminmenu.amxx ; Cod Admin Menu cod_ulepszanie_perku.amxx ; Mozliwosc Ulepszenia Perku OddajPerk.amxx ; Oddaj perk wymiana.amxx ; Wymiana Perkami + Blokada COD_Rynek_Monety.amxx ; Rynek Wystaw Perk Sklep.amxx ; Sklep moclekarza.amxx ; Dodatek do klasy paczki.amxx ; Bonusy Wypadajace Graczy EXPNocny.amxx ; EXP Nocny 2x cod_hsxp.amxx ; EXP za HS cod_nagrody_exp.amxx ; EXP/Monety dla 3 Najlepszych Graczy C4_Monety.amxx ; Monety za Podlozenie/Rozbrojenie C4 cod_top15.amxx ; Cod Top15 ;Klasy DARMOWE codclass_Amadeusz.amxx codclass_bandyta.amxx codclass_elektryk.amxx codclass_chemik.amxx codclass_CichyZabojca.amxx codclass_medyk.amxx ;codclass_Pancernik.amxx codclass_Narkoman.amxx codclass_General.amxx codclass_Lekarz.amxx codclass_saper.amxx codclass_snajper.amxx codclass_Szpieg.amxx codclass_Straznik.amxx codclass_diablo.amxx codclass_wsparcieogniowe.amxx codclass_Partyzant.amxx codclass_zlodziej.amxx codclass_Bojownik.amxx codclass_SpeedHacker.amxx codclass_Zeus.amxx ; Klasy PREMIUM codclass_GhostPremium.amxx ; Flaga "n" - ADMIN_LEVEL_B codclass_ArchaniolPremium.amxx ; Flaga "o" - ADMIN_LEVEL_C codclass_ZwiadowcaPremium.amxx ; Flaga "p" - ADMIN_LEVEL_D codclass_SzturmowiecPremium.amxx ; Flaga "q" - ADMIN_LEVEL_E ;Perki ; 1 Strona codperk_piersciendropu.amxx codperk_sakwa.amxx codperk_tajemnicawojskowa.amxx codperk_palcerekawiczki.amxx codperk_kamizelkanasa.amxx codperk_mochenka.amxx codperk_ameliniowazbroja.amxx ; 2 Strona codperk_pancerzneomexowy.amxx codperk_geniusz.amxx codperk_SnajperkaZolnierza.amxx codperk_nabojewroga.amxx codperk_defibrylator.amxx codperk_sekretszpiega.amxx codperk_Dezorientacja.amxx ; 3 Strona codperk_ObiadZolnierza.amxx codperk_SokoliWzrok.amxx codperk_Hardcor.amxx codperk_platynowenaboje.amxx codperk_eliminatorrozrzutu.amxx codperk_LekkiStrzelec.amxx codperk_sekretkrowy.amxx ; 4 Strona codperk_WyszkolenieMedyka.amxx codperk_morfina.amxx codperk_nabojekapitana.amxx codperk_podrecznikszpiega.amxx codperk_semtex.amxx codperk_nabojepulkownika.amxx codperk_Gwalciciel.amxx ; 5 Strona codperk_ChuckNorris.amxx codperk_bronpolicjanta.amxx codperk_InteligencjaSzpiega.amxx codperk_MCDonalds.amxx codperk_apteczka.amxx codperk_awpsnajper.amxx codperk_fartstrzelca.amxx ; 6 Strona codperk_krytycznenaboje.amxx codperk_Amuletboga.amxx codperk_AK47Osamy.amxx codperk_butywiatru.amxx codperk_zelaznecialo.amxx codperk_OddechSmierci.amxx codperk_gtasa.amxx ; 7 Strona codperk_M4A1Mix.amxx codperk_NabojeDiabla.amxx codperk_zlotydeagle.amxx codperk_Godlike.amxx codperk_mistrzscouta.amxx codperk_bezglow.amxx ;;codperk_notatkikapitana.amxx ; 8 Strona codperk_kamuflaz.amxx codperk_teleport.amxx codperk_stalker.amxx hide_say.amxx  
   codmod.cfg
   //CVARY Call of Duty Mod //----------------------- cod_killxp 150 // doswiadczenie za zabojstwo cod_winxp 500 // doswiadczenie za wygrana cod_damagexp 10 // doswiadczenie za 20 obrazen cod_savetype 1 // 1- Nick 2-SteamID 3-IP cod_maxlevel 401 // Maksymalny poziom cod_levelratio 35 // ustawia ile doswiadczenia potrzebne do zdobycia 1 poziomu cod_weaponsblocking 1 //ustawia blokowanie podnoszenia broni //CVARY zalecane //-------------- sv_maxspeed 9999  
   plugins-codmod-systemmonet.ini
   ; System monet. Autor: kisiel96 systemmonet.amxx systemmonet_komendyadmina.amxx  
   plugins.ini przedstawione na ss.
    
   W download znajduje się plik tekstowy z takową zawartością:
   Witaj, chciałbyś zakupić ową paczkę coda 401? Niżej przedstawiam Ci podstawowe informacje. Paczka była tworzona dawno temu przez izcona dla CSowicze, została spakowana w chomika w 2015 roku, paczka testowana i działa prawidłowo. Z racji iż paczka jest z 2k15 jest ona pod wersję "amxmodx_version" is "1.8.2" version : 48/1.1.2.7/Stdio 1631 secure (10). Błędów w logach nie ma + konsola czysta. amxx list -> 132 plugins, 132 running Cena za paczkę: 50zł z całą zawartością jaka jest na ssach. Kontakt: FB -> https://www.facebook.com/RumcajsJumper GG -> 61654312 Steam -> https://steamcommunity.com/id/rumcajsjumper/ Zainteresowanych zapraszam do kontaktu
   Dodający RumcajsJumper Dodano 30.05.2019 Kategoria Gotowe paczki  
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.