Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane #89 Pytanie na dziś


drenn

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak duża rodzina, w jakim wieku są członkowie rodziny i jakie jest ich zapotrzebowanie.

Dajmy przykład typowej rodziny 2+2, gdzie trzeba wykarmić, wykonać opłaty czynszowe itp. to by nie wyjść z zerem na koniec miesiąca trzeba by mieć minimum 3000-3500zł netto by zapewnić wszystkim W MIARĘ godne życie.

 

sygna.gif.61a21a17fbfeb956d5127190f34f3807.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od rodziny, ale sądzę, ze z 3 koła jak mam miesięcznie + moja + samochód na utrzymaniu to spokojnie wystarcza :)

     

 

 

 

                                             giphy.gif

                                             giphy (2).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład 

Jeżeli facet zarabia ok 4 tyś zł to jest dobrze, dlaczego?

Żona na swoje kosmetyki, szpilki, torebki, sukienki i paznokcie wydaje w miesiącu ok 400-600 zł.
Dziecko małe jeżeli jest karmione już nie piersią to wydaje się na te Bebiko i różne jedzonka 500 zł  ( + pieluchy, zabawki ). 
Facet jeżeli chcę wyjść na piwo z kolegami ( dobra, uciec tak, żeby się ta jędza nie darła ) to wydaje ok 100 zł razem z jedzeniem.
Na samo jedzenie faceta i dziewczyny wydaje ok 700-1000 zł miesięcznie.
Jeżeli posiadają samochód to tankowanie auta wynosi w granicy 200-300 zł ( 2 razy w miesiącu trzeba zatankować do fulla ) 

Więc po obliczeniach...
400 zł + 500 zł + 100 zł + 700 zł + 200 zł = 1.900 zł 
Więc na przyjemności zostaje 2.100 zł.

Gdyby zarabiał 3000 zł miesięcznie to 1.100 zł by zostało na przyjemności, jeżeli się chcę kupić coś dla siebie lub do domu.

WIĘC 4 tyś zł MUSI FACET ZARABIAĆ BY UTRZYMAĆ RODZINĘ.

XvGSYBD.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rambooo napisał:

Dam przykład 

Jeżeli facet zarabia ok 4 tyś zł to jest dobrze, dlaczego?

Żona na swoje kosmetyki, szpilki, torebki, sukienki i paznokcie wydaje w miesiącu ok 400-600 zł.
Dziecko małe jeżeli jest karmione już nie piersią to wydaje się na te Bebiko i różne jedzonka 500 zł  ( + pieluchy, zabawki ). 
Facet jeżeli chcę wyjść na piwo z kolegami ( dobra, uciec tak, żeby się ta jędza nie darła ) to wydaje ok 100 zł razem z jedzeniem.
Na samo jedzenie faceta i dziewczyny wydaje ok 700-1000 zł miesięcznie.
Jeżeli posiadają samochód to tankowanie auta wynosi w granicy 200-300 zł ( 2 razy w miesiącu trzeba zatankować do fulla ) 

Więc po obliczeniach...
400 zł + 500 zł + 100 zł + 700 zł + 200 zł = 1.900 zł 
Więc na przyjemności zostaje 2.100 zł.

Gdyby zarabiał 3000 zł miesięcznie to 1.100 zł by zostało na przyjemności, jeżeli się chcę kupić coś dla siebie lub do domu.

WIĘC 4 tyś zł MUSI FACET ZARABIAĆ BY UTRZYMAĆ RODZINĘ.

Nie zgodze się ;) 4 tysiące ? Jaki procent Polaków zarabia takie pieniądze ? Poza tym nie żyjemy w latach 80 gdzie kobieta zajmowała się domem a facet pracował ba dom. Teraz obie strony pracują i wystarczy ze obie strony będą zarabiać po 2500 i już jest okej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak duża rodzina, w jakim wieku dzieci, kogo musimy utrzymać bo np jeżeli trzeba zająć się osobą chorą to nawet zarabiając 5tys  byłoby mało .. oczywiście ZALEŻY ...

Co jak co ale na Polskie warunki jak wyciągniemy 3 - 3.5 tys to tak minimum... 

tumblr_nty1szBjwu1uem5lno1_500.gif

imageproxy_php.png.dfe1e9df1134f0624fc545f5efdb3f97.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Jak ktoś lubi chodzić w ubraniach z lumpa za 3zl to 1500 razem z 500+ starczy. Jeżeli ktoś chce chodzić w "saprimach" i innych "kleinach" 3500 minimum. Na myśli miałem utrzymanie dwoje dzieci i żone.

Edytowane przez SprintBogiem

tumblr_mnvv83GjBP1s0myp3o1_500 (1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie