Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Internetowe znajomości - Przyszłość naszego społeczeństwa ? 


Rekomendowane odpowiedzi

Idea gromadzenia danych sięga czasów starożytnych, a dzisiaj gromadzimy ich tak dużo, że konieczna jest umiejętność radzenia sobie z zalewem informacji. Żyjemy w czasach, w których dziesięciolatek jest lepiej poinformowany niż premier mocarstwa sto lat temu. Co z tego wynika? Wydarzenia na drugiej półkuli oglądamy na żywo i możemy odnieść wrażenie, że dzieją się tuż obok. Jeśli nie ma nas w internecie to dla coraz większej liczby ludzi nie ma nas w ogóle. Społeczności internetowe mogą wpływać na wyniki wyborów, ale dziecko może być emocjonalnie głębiej związane z kimś na drugiej półkuli niż z rodziną w sąsiednim pokoju. Przez internet ludzie nawiązują znajomości i zawierają małżeństwa. Na podstawie pytań zadawanych w przeglądarkach można zlokalizować epidemie wcześniej niż zrobią to odpowiednie służby. Internet może być świetnym medium do promocji dziedzictwa kulturowego.

 

Dziś podejmę dość bliski dla każdego temat. Zapraszam na moje przemyślenia odnośnie znajomości internetowych!
Znajomości internetowe to dla wielu codzienność, również dla mnie bo bliższe dla mnie są osoby poznane w sieci niż te, które są na miejscu. Od kilku lat przekonywałem się co raz bardziej, że bez internetu człowiek może po prostu zginąć. Dziś też tak uważam ponieważ przekonałem się na własnej skórze jak wygląda internetowa znajomość. 


Przy takim rozwoju technologii dzień w dzień możemy widywać się z osobą, która mieszka setki albo i tysiące kilometrów od nas. Obecnie mamy kilka głównych aplikacji, które nam to umożliwiają; Skype, facebook, WhatsApp czy proste i już nieco zapomniane wideo rozmowy przez telefon.  
Nie przyszedłem tutaj aby tłumaczyć jak można rozmawiać tylko opowiedzieć o tym co sam zaobserwowałem przez te kilka lat. 
Każdy z nas szuka bratniej duszy, kogoś z kim będziemy mięli wspólne tematy, zainteresowania i przy kim będziemy się dobrze czuć. Nie zawsze jednak taka osoba jest blisko nas. Podobno każdy z nas ma brata bliźniaka, który może żyć na drugim końcu świata. Coś w tym jest ponieważ niejednokrotnie najlepiej rozmawia nam się z osobami, które są daleko od nas. I nie mylmy tutaj relacji koleżeńskich z relacjami partnerskimi bo to dwie inne rzeczy. Wracając do tematu. Są ludzie, którzy mają olbrzymi problem z mówieniem o swoich problemach osobom z najbliższego otoczenia, ten problem znika natomiast gdy mamy styczność z osobą świeżo poznaną, mamy większe zaufanie bo wiemy, że nie może nam wyrządzić szkody w najbliższym otoczeniu ? Czy to jest dziwne? Według mnie nie. Sam tak mam i w zasadzie nie przeszkadza mi to ani trochę. Przez internet poznałem wiele osób, ale tylko z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś.

Ba ! Nawet z niektórymi regularnie spotykam się przy okazji długich weekendów czy wakacyjnych wypadów. 
Na pewno nikt, nigdy mnie nie przekona, że takie znajomości są złe. Są o wiele lepsze niż te standardowe. Skąd taki wniosek? Wyobraźcie sobie, że przez 21 lat mojego życia nigdy nie byłem na meczu ekstraklasy a teraz pojawia się taka szansa bo sam raczej nigdy bym się na to nie zdecydował a właśnie przez internet poznałem osobę, która ma podobne zainteresowania i razem chcemy spełnić mój plan wyjazdu na kilka takich spotkań.

Wniosek jest prosty. Poznając osoby rozrzucone po całej Polsce możemy poznać chociażby kulturę danego miasta. Poznać opinię jak się żyje na co dzień w mieście X i Y i wiele wiele więcej. 
Oczywiście, nie każda znajomość tak wygląda. Zdarzają się też takie które upadają w krótkim czasie z wielu powodów. Również się z takimi spotkałem ale mimo wszystko nie żałuje ich bo wiele mnie nauczyły. Skupiam się na tych pozytywnych znajomościach. Osobach, które mimo dalekiej odległości są przy mnie i mnie wspierają a czasami nawet skrytykują w dobrej wierze. Czy jest coś negatywnego w takich relacjach? Tak, jeżeli nie zdajemy sobie sprawy z tego jak powinna ona wyglądać. Nie będę tutaj pouczał bo nie da się ułożyć złotego środku. To wszystko zależy od osób z którymi w taki sposób się poznajemy i spędzamy czas. 


Jedno wiem na pewno! Nie zamieniłbym na nikogo innego niektórych znajomych poznanych w sieci! Jestem raczej charakternym człowiekiem, któremu ciężko przemówić do rozsądku a mimo wszystko są osoby, które potrafią. A gdy człowiek jedzie na spotkanie z osobą/osobami, których nie widział nigdy "na żywo" ma w sobie niesamowitą ciekawość i niejednokrotnie takie spotkania pomagają jeszcze bardziej zawęzić relacje. 


Na naszym forum również można zaobserwować takie zjawiska. Żyjemy wszyscy w jednej społeczności, dla wielu spędzanie czasu na forum jest codziennością. Często znajdujemy tutaj osoby do wspólnych rozmów, tematów. Nawet zdarza się, że osoby z sieci spotykają się w jednym miejscu i wspólnie spędzają czas. 
Takie mamy już czasy i prędzej czy później każdy się temu podda aczkolwiek ta część internetu jest bardzo pozytywną częścią z której wypływają głównie korzyści dla każdego człowieka. Również ja poznałem tutaj wiele osób, z którymi mogę porozmawiać na wiele tematów. Nie z każdy się zgadzam, ale mimo wszystko jest o czym pisać! 

Edytowane przez KamiLeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 00:18, KamiLeK napisał:

bliższe dla mnie są osoby poznane w sieci niż te, które są na miejscu.

<3 <3 <3 <3

Kamiś <3

W dniu 16.01.2019 o 00:18, KamiLeK napisał:

Przez internet poznałem wiele osób, ale tylko z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś.

No no ile się już znamy ? :D 4/5 lat ? czy już więcej ?

 

Zajebiste, lubię czytać Twoje prace, zwłaszcza gdy w końcu mądrze piszesz <3 Plusik za prace ;*

tumblr_nty1szBjwu1uem5lno1_500.gif

imageproxy_php.png.dfe1e9df1134f0624fc545f5efdb3f97.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ania. napisał:

<3 <3 <3 <3

Kamiś <3

No no ile się już znamy ? :D 4/5 lat ? czy już więcej ?

 

Zajebiste, lubię czytać Twoje prace, zwłaszcza gdy w końcu mądrze piszesz <3 Plusik za prace ;*

No będzie ponad 3 albo 4 lata chyba dopiero , nie wiem szybko ten czas leci  :D <3 

 

Ja zawsze mądrze pisałem <3 

 

Edytowane przez KamiLeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten internet potrafi zrobić!  Poznałem Was!  Najlepsza ekipa poznana w niecie! :)

     

 

 

 

                                             giphy.gif

                                             giphy (2).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie