Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
Kamil.

zamknięty Internetowe znajomości - Przyszłość naszego społeczeństwa ? 

Recommended Posts

Idea gromadzenia danych sięga czasów starożytnych, a dzisiaj gromadzimy ich tak dużo, że konieczna jest umiejętność radzenia sobie z zalewem informacji. Żyjemy w czasach, w których dziesięciolatek jest lepiej poinformowany niż premier mocarstwa sto lat temu. Co z tego wynika? Wydarzenia na drugiej półkuli oglądamy na żywo i możemy odnieść wrażenie, że dzieją się tuż obok. Jeśli nie ma nas w internecie to dla coraz większej liczby ludzi nie ma nas w ogóle. Społeczności internetowe mogą wpływać na wyniki wyborów, ale dziecko może być emocjonalnie głębiej związane z kimś na drugiej półkuli niż z rodziną w sąsiednim pokoju. Przez internet ludzie nawiązują znajomości i zawierają małżeństwa. Na podstawie pytań zadawanych w przeglądarkach można zlokalizować epidemie wcześniej niż zrobią to odpowiednie służby. Internet może być świetnym medium do promocji dziedzictwa kulturowego.

Dziś podejmę dość bliski dla każdego temat. Zapraszam na moje przemyślenia odnośnie znajomości internetowych!
Znajomości internetowe to dla wielu codzienność, również dla mnie bo bliższe dla mnie są osoby poznane w sieci niż te, które są na miejscu. Od kilku lat przekonywałem się co raz bardziej, że bez internetu człowiek może po prostu zginąć. Dziś też tak uważam ponieważ przekonałem się na własnej skórze jak wygląda internetowa znajomość. 

Przy takim rozwoju technologii dzień w dzień możemy widywać się z osobą, która mieszka setki albo i tysiące kilometrów od nas. Obecnie mamy kilka głównych aplikacji, które nam to umożliwiają; Skype, facebook, WhatsApp czy proste i już nieco zapomniane wideo rozmowy przez telefon.  
Nie przyszedłem tutaj aby tłumaczyć jak można rozmawiać tylko opowiedzieć o tym co sam zaobserwowałem przez te kilka lat. 
Każdy z nas szuka bratniej duszy, kogoś z kim będziemy mięli wspólne tematy, zainteresowania i przy kim będziemy się dobrze czuć. Nie zawsze jednak taka osoba jest blisko nas. Podobno każdy z nas ma brata bliźniaka, który może żyć na drugim końcu świata. Coś w tym jest ponieważ niejednokrotnie najlepiej rozmawia nam się z osobami, które są daleko od nas. I nie mylmy tutaj relacji koleżeńskich z relacjami partnerskimi bo to dwie inne rzeczy. Wracając do tematu. Są ludzie, którzy mają olbrzymi problem z mówieniem o swoich problemach osobom z najbliższego otoczenia, ten problem znika natomiast gdy mamy styczność z osobą świeżo poznaną, mamy większe zaufanie bo wiemy, że nie może nam wyrządzić szkody w najbliższym otoczeniu ? Czy to jest dziwne? Według mnie nie. Sam tak mam i w zasadzie nie przeszkadza mi to ani trochę. Przez internet poznałem wiele osób, ale tylko z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś.

Ba ! Nawet z niektórymi regularnie spotykam się przy okazji długich weekendów czy wakacyjnych wypadów. 
Na pewno nikt, nigdy mnie nie przekona, że takie znajomości są złe. Są o wiele lepsze niż te standardowe. Skąd taki wniosek? Wyobraźcie sobie, że przez 21 lat mojego życia nigdy nie byłem na meczu ekstraklasy a teraz pojawia się taka szansa bo sam raczej nigdy bym się na to nie zdecydował a właśnie przez internet poznałem osobę, która ma podobne zainteresowania i razem chcemy spełnić mój plan wyjazdu na kilka takich spotkań.

Wniosek jest prosty. Poznając osoby rozrzucone po całej Polsce możemy poznać chociażby kulturę danego miasta. Poznać opinię jak się żyje na co dzień w mieście X i Y i wiele wiele więcej. 
Oczywiście, nie każda znajomość tak wygląda. Zdarzają się też takie które upadają w krótkim czasie z wielu powodów. Również się z takimi spotkałem ale mimo wszystko nie żałuje ich bo wiele mnie nauczyły. Skupiam się na tych pozytywnych znajomościach. Osobach, które mimo dalekiej odległości są przy mnie i mnie wspierają a czasami nawet skrytykują w dobrej wierze. Czy jest coś negatywnego w takich relacjach? Tak, jeżeli nie zdajemy sobie sprawy z tego jak powinna ona wyglądać. Nie będę tutaj pouczał bo nie da się ułożyć złotego środku. To wszystko zależy od osób z którymi w taki sposób się poznajemy i spędzamy czas. 

Jedno wiem na pewno! Nie zamieniłbym na nikogo innego niektórych znajomych poznanych w sieci! Jestem raczej charakternym człowiekiem, któremu ciężko przemówić do rozsądku a mimo wszystko są osoby, które potrafią. A gdy człowiek jedzie na spotkanie z osobą/osobami, których nie widział nigdy "na żywo" ma w sobie niesamowitą ciekawość i niejednokrotnie takie spotkania pomagają jeszcze bardziej zawęzić relacje. 

Na naszym forum również można zaobserwować takie zjawiska. Żyjemy wszyscy w jednej społeczności, dla wielu spędzanie czasu na forum jest codziennością. Często znajdujemy tutaj osoby do wspólnych rozmów, tematów. Nawet zdarza się, że osoby z sieci spotykają się w jednym miejscu i wspólnie spędzają czas. 
Takie mamy już czasy i prędzej czy później każdy się temu podda aczkolwiek ta część internetu jest bardzo pozytywną częścią z której wypływają głównie korzyści dla każdego człowieka. Również ja poznałem tutaj wiele osób, z którymi mogę porozmawiać na wiele tematów. Nie z każdy się zgadzam, ale mimo wszystko jest o czym pisać! 

Edited by KamiLeK

W dniu 16.01.2019 o 00:18, KamiLeK napisał:

bliższe dla mnie są osoby poznane w sieci niż te, które są na miejscu.

<3 <3 <3 <3

Kamiś <3

W dniu 16.01.2019 o 00:18, KamiLeK napisał:

Przez internet poznałem wiele osób, ale tylko z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś.

No no ile się już znamy ? :D 4/5 lat ? czy już więcej ?

Zajebiste, lubię czytać Twoje prace, zwłaszcza gdy w końcu mądrze piszesz <3 Plusik za prace ;*

25 minut temu, Ania. napisał:

<3 <3 <3 <3

Kamiś <3

No no ile się już znamy ? :D 4/5 lat ? czy już więcej ?

Zajebiste, lubię czytać Twoje prace, zwłaszcza gdy w końcu mądrze piszesz <3 Plusik za prace ;*

No będzie ponad 3 albo 4 lata chyba dopiero , nie wiem szybko ten czas leci  :D <3 

Ja zawsze mądrze pisałem <3 

Edited by KamiLeK

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By ferstel
      AKCJA REKLAMOWA CSOWICZE.PL - KILKA MAŁYCH KROKÓW DO WIELKICH MOŻLIWOŚCI!

WITAJCIE!
      Przychodzimy do Was z ważną informacją! W dniu dzisiejszym rozpoczyna się akcja reklamowa na naszym forum. Mamy nadzieję, że wpłynie ona pozytywnie na naszą sieć i pomoże w jej rozwoju. Jako społeczność macie spory wpływ na funkcjonowanie sieci. Jeśli chcecie nam pomóc w rozwoju wystarczy, że wykonacie kilka zadań, które są poniżej przedstawione.

Po dodaniu postu, wszystkie media będą sprawdzane przez administrację po upływie doby. Jeżeli po 24h z waszego profilu zniknie potrzebna do przyznania punktów informacja, zostaną one anulowane.

WZÓR
      1. Nick: 2. Wykonane zadania (potwierdzenia): 3. Wybrana usługa:  
      ┌ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ┐
      5 pkt reputacji = 10 pkt reklamowych
      10 pkt reputacji = 20 pkt reklamowych
      15 pkt reputacji = 30 pkt reklamowych
      VIP na wybranym serwerze na 30 dni = 40 pkt reklamowych
      SVIP na wybranym serwerze na 30 dni = 50 pkt reklamowych
      VIP na forum = 60 pkt reklamowych
      └ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ┘

ZADANIA AKCJI REKLAMOWEJ:

STEAM

- Zaproszenie wszystkich do naszej GRUPY STEAM
      ┗  10 pkt reklamowych ┛
      ( Potwierdzenie w postaci screenshota )

- Dodanie do nazwy wyświetlanej " | CSowicze.pl "
      ┗  10 pkt reklamowych ┛
      ( Potwierdzenie w postaci podania linku do swojego profilu )

- Dołączenie do naszej GRUPY STEAM
      ┗  5 pkt reklamowych ┛
      ( Potwierdzenie w postaci podania linku do swojego profilu )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

GaduGadu

- Dodanie do nazwy wyświetlanej " | CSowicze.pl "
      ┗  5 pkt reklamowych ┛
      ( Potwierdzenie w postaci podania swojego numeru GaduGadu )

- Dodanie do opisu CSowicze.pl lub treść zapraszającą na sieć
      ┗  5 pkt reklamowych ┛
      ( Potwierdzenie w postaci podania swojego numeru GaduGadu )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

FACEBOOK

- Polubienie naszego FANPAGE'a
      ┗  5 pkt reklamowych ┛
      ( Potwierdzenie w postaci screenshota lub podania linku do profilu administracji forum)

- Udostępnienie FANPAGE'a w swoim profil na tablicy
      ┗  5 pkt reklamowych ┛
      ( Potwierdzenie w postaci screenshota lub podania linku do profilu administracji forum )

- Zaproszenie swoich znajomych do polubienia FANPAGE'a
      ┗  10 pkt reklamowych ┛
      ( Potwierdzenie w postaci screenshota )

INSTAGRAM

- Pozostawienie FOLLOWA na naszym INSTAGRAMIE
      ┗  5 pkt reklamowych ┛
      ( Potwierdzenie w postaci screenshota lub podania linku do profilu administracji forum)

• By Shell 3MAPS
      Zobacz plik [CSGO] Kontakt
      Nazwa: [CSGO] Kontakt
      Autor: @ Shell 3MAPS
      Opis: Plugin dodaje na serwer komendę !kontakt, po kliknięciu wyświetla się informacja o właścicielu na czacie.
      Edycja: W pliku .sp
      Dodający Shell 3MAPS Dodano 15.08.2019 Kategoria Pluginy  
    • By Shell 3MAPS
      Zobacz plik [CSGO] Opis Vipa + Cennik
      Opis:
      Plugin dodaje opis VIP'a pod komendą !vip & !opisvip, oraz cennik VIP'a na serwer.
      Edycja:
      Opis VIP'a, oraz cennik można edytować w pliku .sp.
      Dodający Shell 3MAPS Dodano 08.08.2019 Kategoria Pluginy  
    • By ZIELE
      Tracklista:

Link: https://www11.zippyshare.com/v/WuBJuDbC/file.html
    • By RumcajsJumper
      Zobacz plik [Sprzedam] Cod mod 401 *Classic*
      Witam, dziś chciałbym Wam przedstawić paczkę codzika 401 lvl classic który był u nas w latach 2015. Pomyślałem, że czemu by jej nie wypuścić w świat z sma
      Niżej przedstawiam podstawowe informacje na temat paczki.
      plugins-codmod.ini
      ;Call of Duty Mod QTM_CodMod.amxx ; Silnik Call Of Duty 401 cod_adminmenu.amxx ; Cod Admin Menu cod_ulepszanie_perku.amxx ; Mozliwosc Ulepszenia Perku OddajPerk.amxx ; Oddaj perk wymiana.amxx ; Wymiana Perkami + Blokada COD_Rynek_Monety.amxx ; Rynek Wystaw Perk Sklep.amxx ; Sklep moclekarza.amxx ; Dodatek do klasy paczki.amxx ; Bonusy Wypadajace Graczy EXPNocny.amxx ; EXP Nocny 2x cod_hsxp.amxx ; EXP za HS cod_nagrody_exp.amxx ; EXP/Monety dla 3 Najlepszych Graczy C4_Monety.amxx ; Monety za Podlozenie/Rozbrojenie C4 cod_top15.amxx ; Cod Top15 ;Klasy DARMOWE codclass_Amadeusz.amxx codclass_bandyta.amxx codclass_elektryk.amxx codclass_chemik.amxx codclass_CichyZabojca.amxx codclass_medyk.amxx ;codclass_Pancernik.amxx codclass_Narkoman.amxx codclass_General.amxx codclass_Lekarz.amxx codclass_saper.amxx codclass_snajper.amxx codclass_Szpieg.amxx codclass_Straznik.amxx codclass_diablo.amxx codclass_wsparcieogniowe.amxx codclass_Partyzant.amxx codclass_zlodziej.amxx codclass_Bojownik.amxx codclass_SpeedHacker.amxx codclass_Zeus.amxx ; Klasy PREMIUM codclass_GhostPremium.amxx ; Flaga "n" - ADMIN_LEVEL_B codclass_ArchaniolPremium.amxx ; Flaga "o" - ADMIN_LEVEL_C codclass_ZwiadowcaPremium.amxx ; Flaga "p" - ADMIN_LEVEL_D codclass_SzturmowiecPremium.amxx ; Flaga "q" - ADMIN_LEVEL_E ;Perki ; 1 Strona codperk_piersciendropu.amxx codperk_sakwa.amxx codperk_tajemnicawojskowa.amxx codperk_palcerekawiczki.amxx codperk_kamizelkanasa.amxx codperk_mochenka.amxx codperk_ameliniowazbroja.amxx ; 2 Strona codperk_pancerzneomexowy.amxx codperk_geniusz.amxx codperk_SnajperkaZolnierza.amxx codperk_nabojewroga.amxx codperk_defibrylator.amxx codperk_sekretszpiega.amxx codperk_Dezorientacja.amxx ; 3 Strona codperk_ObiadZolnierza.amxx codperk_SokoliWzrok.amxx codperk_Hardcor.amxx codperk_platynowenaboje.amxx codperk_eliminatorrozrzutu.amxx codperk_LekkiStrzelec.amxx codperk_sekretkrowy.amxx ; 4 Strona codperk_WyszkolenieMedyka.amxx codperk_morfina.amxx codperk_nabojekapitana.amxx codperk_podrecznikszpiega.amxx codperk_semtex.amxx codperk_nabojepulkownika.amxx codperk_Gwalciciel.amxx ; 5 Strona codperk_ChuckNorris.amxx codperk_bronpolicjanta.amxx codperk_InteligencjaSzpiega.amxx codperk_MCDonalds.amxx codperk_apteczka.amxx codperk_awpsnajper.amxx codperk_fartstrzelca.amxx ; 6 Strona codperk_krytycznenaboje.amxx codperk_Amuletboga.amxx codperk_AK47Osamy.amxx codperk_butywiatru.amxx codperk_zelaznecialo.amxx codperk_OddechSmierci.amxx codperk_gtasa.amxx ; 7 Strona codperk_M4A1Mix.amxx codperk_NabojeDiabla.amxx codperk_zlotydeagle.amxx codperk_Godlike.amxx codperk_mistrzscouta.amxx codperk_bezglow.amxx ;;codperk_notatkikapitana.amxx ; 8 Strona codperk_kamuflaz.amxx codperk_teleport.amxx codperk_stalker.amxx hide_say.amxx  
      codmod.cfg
      //CVARY Call of Duty Mod //----------------------- cod_killxp 150 // doswiadczenie za zabojstwo cod_winxp 500 // doswiadczenie za wygrana cod_damagexp 10 // doswiadczenie za 20 obrazen cod_savetype 1 // 1- Nick 2-SteamID 3-IP cod_maxlevel 401 // Maksymalny poziom cod_levelratio 35 // ustawia ile doswiadczenia potrzebne do zdobycia 1 poziomu cod_weaponsblocking 1 //ustawia blokowanie podnoszenia broni //CVARY zalecane //-------------- sv_maxspeed 9999  
      plugins-codmod-systemmonet.ini
      ; System monet. Autor: kisiel96 systemmonet.amxx systemmonet_komendyadmina.amxx  
      plugins.ini przedstawione na ss.

W download znajduje się plik tekstowy z takową zawartością:
      Witaj, chciałbyś zakupić ową paczkę coda 401? Niżej przedstawiam Ci podstawowe informacje. Paczka była tworzona dawno temu przez izcona dla CSowicze, została spakowana w chomika w 2015 roku, paczka testowana i działa prawidłowo. Z racji iż paczka jest z 2k15 jest ona pod wersję "amxmodx_version" is "1.8.2" version : 48/1.1.2.7/Stdio 1631 secure (10). Błędów w logach nie ma + konsola czysta. amxx list -> 132 plugins, 132 running Cena za paczkę: 50zł z całą zawartością jaka jest na ssach. Kontakt: FB -> https://www.facebook.com/RumcajsJumper GG -> 61654312 Steam -> https://steamcommunity.com/id/rumcajsjumper/ Zainteresowanych zapraszam do kontaktu
      Dodający RumcajsJumper Dodano 30.05.2019 Kategoria Gotowe paczki  
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.