Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...


Sign in to follow this  
drenn

 zamknięty Zdolności słabe tylko z pozoru.

Recommended Posts

Gdy po raz pierwszy włączamy jakiś tytuł to często patrząc na niektóre zdolności czy statystyki uznajemy je dość szybko za słabe lub po prostu zbędne.
W tym artykule przyjrzymy się kilku zdolnościom, które z pozoru były kiepskie, lecz z czasem gracze odkryli, że są one zdecydowanie zbyt potężne i czasem nawet niszczą balans w rozgrywce.

1. TELEKINEZA

Zdolność lub czar, który zazwyczaj się pomija i z pozoru jest bardziej efektowny niż efektywny. A przecież w wielu grach pozwala dosięgnąć przedmiotów, do których w żaden inny sposób byśmy nie dotarli. Największy szał jednak czar ten zrobił w grze Divinity Original Sin 2 gdzie mogliśmy dla przykładu przenieść pojemnik z łatwopalnym materiałem w pobliże wroga i go zdetonować, co więcej pozwalała tam przenosić zarówno wrogów jak i sojuszników co dawało ogrom możliwości. Mogliśmy przenieść sojuszniczego łucznika w miejsce niedostępne dla nieprzyjaciół lub nawet przenieść naszego przeciwnika wewnątrz chmury trującego gazu. Jednak najciekawsze było miażdżenie wroga za pomocą przedmiotów lub skrzyń. W tej grze każdy przedmiot posiada wagę, a im cięższy tym więcej zadaje obrażeń jeśli zrzucimy go przeciwnikowi na głowę, a wielu graczy pochwyciło ten pomysł i zaczęło wypełniać skrzynie wieloma ciężkimi przedmiotami po czym zrzucać je na głowy przeciwnika, co często kończyło się jego natychmiastowym zgonem.


2. ZBIERANIE TROFEÓW

Opcja dostępna w niemal każdej grze cRPG, jednak bardzo często wybierana jedynie gdy zdecydujemy się iść drogą postaci posiłkującej się głównie bronią dystansową, czyli buildem "myśliwego". Zdolność często wybierana dopiero w połowie gry lub nawet później, ponieważ przecież najpierw chcemy stać się potężni a dopiero potem wydajemy punkty na zdolności dodatkowe. Warto jednak zastanowić się nad wyborem tej umiejętności już na początku gry i przełknąć te kilka punktów umiejętności straconych na naukę, ponieważ im szybciej się jej wyuczymy tym więcej zarobimy, co w późniejszych fazach przełoży się na możliwość kupienia dużo lepszego ekwipunku. Bardzo mocno zbieranie trofeów odbiło się w dodatku Gothic 2, gdzie jeśli zostaliśmy czeladnikiem miejscowego łuczarza Bospera, ten godził się odkupywać od nas wszystkie skóry za niemal pełną ich wartość. Nie mijało wiele czasu a dzięki takiemu stylowi gry byliśmy w stanie wykupić najlepszy arsenał handlarzy bronią i najlepsze składniki od alchemików, a jeszcze sporo złota zostawało w ekwipunku.


3. ALCHEMIA

Zdolność również często brana pod uwagę tylko gdy nie mamy co zrobić z naszymi punktami umiejętności. Jednak w wielu grach warto było wyuczyć się tej sztuki nieważne jakim typem postaci graliśmy, ponieważ wysoko wykwalifikowany alchemik dzięki miksturom potrafił na stałe zwiększać swoje zdolności bojowe. A wtedy bardzo często okazywało się, że punkty wydane na alchemię kosztowały nas mniej niż gdybyśmy chcieli zwiększać zdolności bojowe w sposób tradycyjny. 

Znalezione obrazy dla zapytania gothic mikstura siÅy

 

Dodatkowo w takim chociażby TES Skyrim, robione mikstury często przewyższały kilkukrotnie ceną koszt zakupu składników, co również przekładało się na spore zarobki przy sprzedaży mikstur, niezależnie od ich właściwości.


4. LECZENIE

Przejdźmy na chwilę do świata multiplayer. Każdy kto chociażby raz usiadł przy grze komputerowej musiał słyszeć o czarach i zdolnościach leczniczych. Zawsze jednak są one kojarzone z postaciami wspierającymi,które nie mają potencjału bojowego. A jest to błąd, ponieważ często okazuje się, że dzięki leczeniu ran taki support dobrze radzi sobie w pojedynkach PVP oraz przy samodzielnym nawet expieniu. 
Pamiętam czasy gdy Polską scenę MMO dominował metin2, to były czasy gdy istniał tylko jeden serwer. Przyjęte zostało, że wojownik to postać dla faceta, ninja to chłystek, który ma mu przyciągać potwory pod nos podczas expienia, a szamanka jest tylko do buffowania. A ten sura to w ogóle nie wiadomo po co on jest. Najbardziej obrywało się szamanom healerom, którzy byli bezużyteczni podczas expienie, no przecież co to za wojownik, który sam nie potrafi utrzymać w ryzach swojego paska zdrowia? Tak więc szaman healer to największy słabeusz w grze. Jednak samemu grając nim i zdobywając jako tako ekwipunek do pojedynku szybko dałem do zrozumienia, że tak nie musi być. Posiadając 50 lvl tej postaci pokonałem bez trudu wojownika z 60 lvl, który jakby się nie starał nie był w stanie uszczuplić mego paska zdrowia poniżej połowy z powodu zdolności leczenia mojego szamana.

Znalezione obrazy dla zapytania metin 2 leczenie

Podobnie rzecz ma się chociażby w Aion, gdzie grając postacią z leczeniem radziłem sobie o wiele lepiej od innych, ponieważ gdy oni musieli robić przerwy na regenerację, ja rzucałem czar leczenia i szedłem expić dalej.

5. DYPLOMACJA

Zdolność często uważana ze całkowicie bezużyteczną, jednak czy na pewno? W grze Neverwinter Nights zdolność dyplomacji pozwała nam często uniknąć trudnej walki, lub chociaż przekonać część przeciwników, że niewarto z nami walczyć. Nierzadko też mogliśmy dorobić się dzięki niej sprzymierzeńców lub wyłgać z kłopotów. Dość ciekawym przypadkiem jest scena z drugiej części tej gry, w której musimy obronić się przed zarzutami mordu. Możemy wprawdzie załatwić sobie "adwokata", lecz jeśli posiadamy zdolność dyplomacji na wysokim poziomie, to jesteśmy w stanie wybronić się sami a nawet zrzucić podejrzenia na oskarżyciela.
Dość spore znaczenie nabrała ta zdolność w Heroes of Might and Magic III, gdzie sprawiała ona, że losowo napotkane kreatury godziły się na przyłączenie do naszej armii. Co ciekawe zdolność działała jak kula śniegowa- im silniejsza była nasza armia tym mocniejsze stwory zgadzały się na przyłączenie do nas, a to powodowało, że armia znów była silniejsza i tak w kółko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By ferstel
   AKCJA REKLAMOWA CSOWICZE.PL - KILKA MAŁYCH KROKÓW DO WIELKICH MOŻLIWOŚCI!
    
   WITAJCIE!
   Przychodzimy do Was z ważną informacją! W dniu dzisiejszym rozpoczyna się akcja reklamowa na naszym forum. Mamy nadzieję, że wpłynie ona pozytywnie na naszą sieć i pomoże w jej rozwoju. Jako społeczność macie spory wpływ na funkcjonowanie sieci. Jeśli chcecie nam pomóc w rozwoju wystarczy, że wykonacie kilka zadań, które są poniżej przedstawione.
    
   Po dodaniu postu, wszystkie media będą sprawdzane przez administrację po upływie doby. Jeżeli po 24h z waszego profilu zniknie potrzebna do przyznania punktów informacja, zostaną one anulowane.

   WZÓR
   1. Nick: 2. Wykonane zadania (potwierdzenia): 3. Wybrana usługa:  
   ┌ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ┐
   5 pkt reputacji = 10 pkt reklamowych
   10 pkt reputacji = 20 pkt reklamowych
   15 pkt reputacji = 30 pkt reklamowych
   VIP na wybranym serwerze na 30 dni = 40 pkt reklamowych
   SVIP na wybranym serwerze na 30 dni = 50 pkt reklamowych
   VIP na forum = 60 pkt reklamowych
   └ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ┘
    
   ZADANIA AKCJI REKLAMOWEJ:
    
   STEAM
    
   - Zaproszenie wszystkich do naszej GRUPY STEAM
   ┗  10 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota )
    
   - Dodanie do nazwy wyświetlanej " | CSowicze.pl "
   ┗  10 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci podania linku do swojego profilu )
    
   - Dołączenie do naszej GRUPY STEAM
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci podania linku do swojego profilu )
    
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    
   GaduGadu
    
   - Dodanie do nazwy wyświetlanej " | CSowicze.pl "
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci podania swojego numeru GaduGadu )
    
   - Dodanie do opisu CSowicze.pl lub treść zapraszającą na sieć
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci podania swojego numeru GaduGadu )
    
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    
   FACEBOOK
    
   - Polubienie naszego FANPAGE'a
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota lub podania linku do profilu administracji forum)
    
   - Udostępnienie FANPAGE'a w swoim profil na tablicy
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota lub podania linku do profilu administracji forum )
    
   - Zaproszenie swoich znajomych do polubienia FANPAGE'a
   ┗  10 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota )
    
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    
   INSTAGRAM
    
   - Pozostawienie FOLLOWA na naszym INSTAGRAMIE
   ┗  5 pkt reklamowych ┛
   ( Potwierdzenie w postaci screenshota lub podania linku do profilu administracji forum)
    
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  • By Shell 3MAPS
   Zobacz plik [CSGO] Kontakt
   Nazwa: [CSGO] Kontakt
   Autor: @ Shell 3MAPS
   Opis: Plugin dodaje na serwer komendę !kontakt, po kliknięciu wyświetla się informacja o właścicielu na czacie.
   Edycja: W pliku .sp
   Dodający Shell 3MAPS Dodano 15.08.2019 Kategoria Pluginy  
  • By Shell 3MAPS
   Zobacz plik [CSGO] Opis Vipa + Cennik
   Opis:
   Plugin dodaje opis VIP'a pod komendą !vip & !opisvip, oraz cennik VIP'a na serwer.
   Edycja:
   Opis VIP'a, oraz cennik można edytować w pliku .sp.
   Dodający Shell 3MAPS Dodano 08.08.2019 Kategoria Pluginy  
  • By ZIELE
   Tracklista:
    
   Link: https://www11.zippyshare.com/v/WuBJuDbC/file.html
  • By RumcajsJumper
   Zobacz plik [Sprzedam] Cod mod 401 *Classic*
   Witam, dziś chciałbym Wam przedstawić paczkę codzika 401 lvl classic który był u nas w latach 2015. Pomyślałem, że czemu by jej nie wypuścić w świat z sma
   Niżej przedstawiam podstawowe informacje na temat paczki.
   plugins-codmod.ini
   ;Call of Duty Mod QTM_CodMod.amxx ; Silnik Call Of Duty 401 cod_adminmenu.amxx ; Cod Admin Menu cod_ulepszanie_perku.amxx ; Mozliwosc Ulepszenia Perku OddajPerk.amxx ; Oddaj perk wymiana.amxx ; Wymiana Perkami + Blokada COD_Rynek_Monety.amxx ; Rynek Wystaw Perk Sklep.amxx ; Sklep moclekarza.amxx ; Dodatek do klasy paczki.amxx ; Bonusy Wypadajace Graczy EXPNocny.amxx ; EXP Nocny 2x cod_hsxp.amxx ; EXP za HS cod_nagrody_exp.amxx ; EXP/Monety dla 3 Najlepszych Graczy C4_Monety.amxx ; Monety za Podlozenie/Rozbrojenie C4 cod_top15.amxx ; Cod Top15 ;Klasy DARMOWE codclass_Amadeusz.amxx codclass_bandyta.amxx codclass_elektryk.amxx codclass_chemik.amxx codclass_CichyZabojca.amxx codclass_medyk.amxx ;codclass_Pancernik.amxx codclass_Narkoman.amxx codclass_General.amxx codclass_Lekarz.amxx codclass_saper.amxx codclass_snajper.amxx codclass_Szpieg.amxx codclass_Straznik.amxx codclass_diablo.amxx codclass_wsparcieogniowe.amxx codclass_Partyzant.amxx codclass_zlodziej.amxx codclass_Bojownik.amxx codclass_SpeedHacker.amxx codclass_Zeus.amxx ; Klasy PREMIUM codclass_GhostPremium.amxx ; Flaga "n" - ADMIN_LEVEL_B codclass_ArchaniolPremium.amxx ; Flaga "o" - ADMIN_LEVEL_C codclass_ZwiadowcaPremium.amxx ; Flaga "p" - ADMIN_LEVEL_D codclass_SzturmowiecPremium.amxx ; Flaga "q" - ADMIN_LEVEL_E ;Perki ; 1 Strona codperk_piersciendropu.amxx codperk_sakwa.amxx codperk_tajemnicawojskowa.amxx codperk_palcerekawiczki.amxx codperk_kamizelkanasa.amxx codperk_mochenka.amxx codperk_ameliniowazbroja.amxx ; 2 Strona codperk_pancerzneomexowy.amxx codperk_geniusz.amxx codperk_SnajperkaZolnierza.amxx codperk_nabojewroga.amxx codperk_defibrylator.amxx codperk_sekretszpiega.amxx codperk_Dezorientacja.amxx ; 3 Strona codperk_ObiadZolnierza.amxx codperk_SokoliWzrok.amxx codperk_Hardcor.amxx codperk_platynowenaboje.amxx codperk_eliminatorrozrzutu.amxx codperk_LekkiStrzelec.amxx codperk_sekretkrowy.amxx ; 4 Strona codperk_WyszkolenieMedyka.amxx codperk_morfina.amxx codperk_nabojekapitana.amxx codperk_podrecznikszpiega.amxx codperk_semtex.amxx codperk_nabojepulkownika.amxx codperk_Gwalciciel.amxx ; 5 Strona codperk_ChuckNorris.amxx codperk_bronpolicjanta.amxx codperk_InteligencjaSzpiega.amxx codperk_MCDonalds.amxx codperk_apteczka.amxx codperk_awpsnajper.amxx codperk_fartstrzelca.amxx ; 6 Strona codperk_krytycznenaboje.amxx codperk_Amuletboga.amxx codperk_AK47Osamy.amxx codperk_butywiatru.amxx codperk_zelaznecialo.amxx codperk_OddechSmierci.amxx codperk_gtasa.amxx ; 7 Strona codperk_M4A1Mix.amxx codperk_NabojeDiabla.amxx codperk_zlotydeagle.amxx codperk_Godlike.amxx codperk_mistrzscouta.amxx codperk_bezglow.amxx ;;codperk_notatkikapitana.amxx ; 8 Strona codperk_kamuflaz.amxx codperk_teleport.amxx codperk_stalker.amxx hide_say.amxx  
   codmod.cfg
   //CVARY Call of Duty Mod //----------------------- cod_killxp 150 // doswiadczenie za zabojstwo cod_winxp 500 // doswiadczenie za wygrana cod_damagexp 10 // doswiadczenie za 20 obrazen cod_savetype 1 // 1- Nick 2-SteamID 3-IP cod_maxlevel 401 // Maksymalny poziom cod_levelratio 35 // ustawia ile doswiadczenia potrzebne do zdobycia 1 poziomu cod_weaponsblocking 1 //ustawia blokowanie podnoszenia broni //CVARY zalecane //-------------- sv_maxspeed 9999  
   plugins-codmod-systemmonet.ini
   ; System monet. Autor: kisiel96 systemmonet.amxx systemmonet_komendyadmina.amxx  
   plugins.ini przedstawione na ss.
    
   W download znajduje się plik tekstowy z takową zawartością:
   Witaj, chciałbyś zakupić ową paczkę coda 401? Niżej przedstawiam Ci podstawowe informacje. Paczka była tworzona dawno temu przez izcona dla CSowicze, została spakowana w chomika w 2015 roku, paczka testowana i działa prawidłowo. Z racji iż paczka jest z 2k15 jest ona pod wersję "amxmodx_version" is "1.8.2" version : 48/1.1.2.7/Stdio 1631 secure (10). Błędów w logach nie ma + konsola czysta. amxx list -> 132 plugins, 132 running Cena za paczkę: 50zł z całą zawartością jaka jest na ssach. Kontakt: FB -> https://www.facebook.com/RumcajsJumper GG -> 61654312 Steam -> https://steamcommunity.com/id/rumcajsjumper/ Zainteresowanych zapraszam do kontaktu
   Dodający RumcajsJumper Dodano 30.05.2019 Kategoria Gotowe paczki  
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.