Skocz do zawartości
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×

Zablokowane BARÇA DOPIĘŁA SWEGO! DEMBELE DRUGIM NAJDROŻSZYM PIŁKARZEM W HISTORII!


ShadoOw

Rekomendowane odpowiedzi

Ousmane Dembele został oficjalnie zawodnikiem Barcelony! O transferze Francuza do Hiszpanii plotkowano już od kilku tygodni, ale dopiero teraz transakcja została dopięta. Szefowie Borussii Dortmund na transferze 20-latka zarobią 105 milionów euro, ale mogą jeszcze otrzymać dodatkowe bonusy, mogące wynieść nawet kolejne 42 miliony.


 


veoQBze.jpg


 


W poniedziałek Ousmane Dembele po raz pierwszy pokazał się przed publicznością na Camp Nou. Na prezentację drugiego najdroższego w historii piłkarza przyszło ponad 20 tysięcy widzów. 20-letni skrzydłowy podpis na pięcioletnim kontrakcie złożył w niedzielę, a w poniedziałek zaprezentował się na Camp Nou. 


 


Z0p59dN.jpg


 


- Cieszę się, że będę mógł grać w Barcelonie, spełniło się moje marzenie. Chcę wygrać jak najwięcej, nie mogę się doczekać gry w najlepszej drużynie świata. Moim celem jest szybka adaptacja i nauka od najlepszych, od Messiego i Suareza - powiedział Dembele. Podczas prezentacji nie mogło zabraknąć pytań o Neymara, którego następcą ma być Francuz. - On jest jednym z najlepszych, ja jestem jeszcze młody. Profesjonalnie gram w piłkę dopiero od dwóch lat - przyznał skromnie.


 


Kwota transferu Dembele wyniosła 105 milionów euro. Barcelona w późniejszym czasie musi liczyć się także z wydatkiem 40-45 mln euro w tzw. bonusach. W umowie zawarto także klauzulę odstępnego wynoszącą 400 mln euro. Dembele w Barcelonie będzie występował z nr 11. Koszulkę z tym numerem wcześniej zakładał Neymar.

 


 

d8pWqra.jpg

 

Czy pieniądze które Barca wydała na 20-letniego zawodnika zwrócą się w postaci bramek i bardzo dobrej gry to okaże się z czasem, śmiem twierdzić, że mamy na Camp Nou młodego utalentowanego zawodnika który zawsze marzył o grze dla Katalończyków.

 

W wywiadzie dla klubowej telewizji najnowszy nabytek FC Barcelony Ousmane Dembélé opowiedział o swoim dzieciństwie i pierwszych krokach w futbolu.!

 


 – Grałem na ulicy w biednej dzielnicy, gdzie panowała duża przestępczość, jednak teraz wszystko jest już tam dobrze. Ja i paczka moich znajomych byliśmy spokojnymi ludźmi i zawsze graliśmy w piłkę nożną. Jako dziecko właśnie to lubiłem robić najbardziej.

 

– W wieku 10 lat grałem z moimi przyjaciółmi w piłkę halową. To skomplikowany sport, jeśli nie ma się dobrej techniki, a ja musiałem wiele się nauczyć. W tamtych czasach zacząłem grać na dużym boisku, choć w drużynie występowało po siedmiu zawodników.

 

– Fundamentalne dla mnie jest to, abym miał obok siebie swoją rodzinę, moją mamę Fatimatę, która zawsze mi towarzyszyła, zarówno w Evreux, jak i w Rennes, chociaż faktem jest, że w Dortmundzie byłem sam, ponieważ nie mogła tam ze mną być.

 

– Odejście do Rennes nie było dla mnie ciężkie. Znałem ludzi stamtąd, wziąłem udział w letnim kampusie przygotowawczym, moja rodzina pojechała ze mną, a ja szybko się uczyłem i robiłem postępy bez większych trudności.

 

– Teraz, po występach w Ligue 1 i Bundeslidze, mam większe doświadczenie. Wiele nauczyłem się pod okiem Thomasa Tuchela. On nie wahał się, aby powiedzieć mi, co robię źle. W Dortmundzie, w szatni i na stadionie, panowała nadzwyczajna atmosfera. To była piękna mieszanka młodych piłkarzy i weteranów, Niemców i obcokrajowców… Spędziłem tam świetny czas z moimi przyjaciółmi Aubameyangiem i Guerreiro.

 

– Zacząłem śledzić Barçę w sezonie 2003/04, oglądałem dużo meczów, bardzo podobali mi się Ronaldinho, Xavi i Messi, który z każdym rokiem stawał się lepszy. Pamiętam jego cztery gole przeciwko Arsenalowi w Lidze Mistrzów 2009/10. Lubiłem także Davida Villę. Camp Nou robi wrażenie z powodu swojej atmosfery wewnątrz i na zewnątrz stadionu.

 

– Jestem szczęśliwy z zastania w zespole Samuela Umtitiego. To wspaniały przyjaciel i świetny piłkarz. Rozmawiamy ze sobą na każdy temat.

 

– Jeżeli chodzi o muzykę, słucham francuskiego rapera MHS i bardzo lubię jego utwór „Fais le mouv”. Wiele gram na PlayStation, przede wszystkim w "Mario Kart", zaś z seriali telewizyjnych śledzę serię "Narcos". Publikuję wiele zdjęć na Instagramie, gdyż uważam, że ważną rzeczą jest utrzymywanie kontaktu z fanami. W tygodniu oglądam dwa mecze piłkarskie.

 

6KQzkHf.jpg

 

Żródło: fcbarca.com, ps na której mam konto.


 

     

 

 

 

                                             giphy.gif

                                             giphy (2).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie głupota i nic wiecej... gość, ktory pobiega sobie 90min na boisku zarobi na jednym transferze wiecej jak ty przez całe życie to raz,

dwa - barca przepłaciła i to sporo za jakiegoś rozwydrzonego pajaca... dlaczego? dembele juz 2 raz w swojej krótkiej karierze odwalil cyrk, że wymusza na zespole aby bo sprzedali, za rok może barca mu sie znudzic i bedzie to samo co juz widzielismy,

a trzy - nie jest to jakiś wybitny piłkarz, sa lepsi...

jak to mówią, tonący brzytwy się chyci, tak też w tym momencie zrobiła barca z tym transferem, jak zawsze barcelonie od małego kibicowałem tak tym mnie rozczarowali, lipny prezes robi swoje...

aecf4912246ed990.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartomeu łże jak pies. Gdyby Barca interesowała się Dembele od kilku sezonów to on nie podpisywałby nowego kontraktu jesienią tylko czekał na walizkach na zgłoszenie Barcy.
Podobnie zresztą z Coutinho. Przecież on na poczatku roku odnowił kontrakt. To znaczy że nikt z Barcy nie dał mu nawet nadziei na przejście. To kompromituje ten zarząd. No i to kłamstwo o podpisaniu kontraktu przez Messiego. Szkoda gadać.
 

 

jak dla mnie głupota i nic wiecej... gość, ktory pobiega sobie 90min na boisku zarobi na jednym transferze wiecej jak ty przez całe życie to raz,

dwa - barca przepłaciła i to sporo za jakiegoś rozwydrzonego pajaca... dlaczego? dembele juz 2 raz w swojej krótkiej karierze odwalil cyrk, że wymusza na zespole aby bo sprzedali, za rok może barca mu sie znudzic i bedzie to samo co juz widzielismy,

a trzy - nie jest to jakiś wybitny piłkarz, sa lepsi...

jak to mówią, tonący brzytwy się chyci, tak też w tym momencie zrobiła barca z tym transferem, jak zawsze barcelonie od małego kibicowałem tak tym mnie rozczarowali, lipny prezes robi swoje...

 

Tworzy się nowy rozdział w Barcelonie. Prawdopodobnie gdyby nie sprzedaż Neymara, Dembele nie zostałby zakupiony ani w tym roku, ani w następnym, ponieważ po prostu kupiłby go ktoś inny lub chłopak zostałby w Borussi w co wątpię. Mogłoby być tak, że Barca miałaby Neymara to w końcu Dembele poszedłby do Realu. Tu już można gdybać, ale jest jak jest i nowy rozdział się zaczyna wraz z jego pierwszym oficjalnym meczem.

 

     

 

 

 

                                             giphy.gif

                                             giphy (2).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie