Skocz do zawartości
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×

Zablokowane Podszywka pod Rumcajsa - uwaga na oszusta!


Evanella

Rekomendowane odpowiedzi

"Nikt na forum csowicze.pl nigdy nie poprosi Cię o pieniądze, ani o dane do konta" -

takie słowa są zacytowane w Regulaminie Globalnym Forum. Problem pojawia się wtedy kiedy o pomoc finansową 

prosi nas Główny Właściciel forum, który napisał wcześniej temat z prośbą o wsparcie serwerów zbędnym groszem. 

 

Chcielibyśmy uświadomić Was o tym, że w dniu wczorajszym padliśmy ofiarą oszusta, który 

podszywając się pod naszego Właściciela @@RumcajsJumper wyłudzał od użytkowników pieniądze i konta 

rzekomo pod pretekstem pomocy finansowej dla sieci. Chcielibyśmy zaznaczyć, że takie działania NIGDY nie zostały i nie zostaną 

podjęte przez prawdziwą osobę naszego Właściciela. 

 

Następnie owy oszust ustawił nazwę swojego komunikatora na nick wysoko postawionej osoby na forum CsKato*ice.pl.

Założywszy tam konto, a następnie temat informacyjny o takim działaniu uzyskaliśmy informację o ponownej podszywce tym razem 

Administratora tamtego forum. Dzięki @Haszeer uzyskaliśmy dużo ciekawych wiadomości na temat tej osoby. 

Personalia, które z pewnością przydadzą się przy ustalaniu kim jest dany osobnik. 

 

Poniżej Wam je przedstawiam, a za tym dowody jakie udało nam się zdobyć: 

Tak jak podejrzewamy osoba ta ma na imię Antoni i ma 19 lat. Na forach cs'a przedstawia się jako "MILEK" i tak też nazywa się jego

konto na steam. Jak sam pisze pochodzi z Koszalina, jednak z jego zrzutu na forum Neostrady wynika, że korzysta z niej w Szczecinie. 

Udało nam się po głębszej analizie i szperaniu w internecie ustalić także to, że był kiedyś Właścicielem sieci cs-stor*.pl pod Nickiem Aero. 

Jego numer gg przedstawia się numerem: 13337162,

​Kolejny oszust tym razem z Pacetowicza o numerze: 49193989

 

​Dowody:

 Przechwytywanie2.PNG?i_dim=1920x768&app_

 

msg-32515-0-54935300-1504003660.png

 

 

Wszystkie powyższe wnioski uzyskaliśmy dzięki:

 

msg-32515-0-55808000-1503995915.png

 

msg-32515-0-69089800-1503995956.png

 

msg-32515-0-12155100-1503995964.png

 

msg-32515-0-55816900-1503995969.png

 

msg-32515-0-72397100-1503996813.png

 

 

Prosimy o zwrócenie uwagi na to kto prosi Was o pieniądze i dane do konta, bądź nawet dane personalne. 

Jednocześnie ostrzegamy przed powyższym człowiekiem - nie dajcie się naciągnąć!

 

                                                                               Pozdrawiam cieplutko 

                                                                              Evanella

 

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałeś to bardzo dobrze.. :3 Czyta się to miło no ale co zrobisz? Oszust to oszust.. Nie zmieni się nigdy.. Trzeba uważać i tyle.. Skoro macie dowody to możecie to zgłosić i ten "Chłopak" będzie miał spore problemy i wtedy mu nawet składka za Admina  <ble> nie pomoże  :PP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę dane na priv, jeśli macie więcej :)

 

 

EDIT.

Informuję też z góry, że w najbliższym czasie wybieram się do komendy policji w celu złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa tj. o oszustwo oraz próbę wyłudzenia korzyści majątkowej.

 

EDIT2 

 

Gdyby ktoś chciał, to posiadam numer IP osobnika.

Edytowane przez drenn
Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.png

 

Pisanie do tego człowieka nic nie dało, rozmowa z właścicielem Simpay aktualnie również, dostałem dziś informacje od simpay które mam nadzieje pomogą w takich oszustwach.

 

Nie dajcie się nabierać, uważajcie, sprawdzajcie numery. Dlatego mało co używam np ja teraz gg bo wszyscy kontaktują się zemną telefonicznie lub na facebooku którego raczej mi nie będą podszywać :)

 

Reasumując, osoby które zostały oszukane mogą normalnie to zgłaszać na policje, bo na dobrą rzecz to Wasze pieniądze tak?

POSZUKUJE WSPÓLNIKÓW / OPIEKUNÓW - NA SERWERKI CS:GO!

:!!: Skontaktuj się ze mną po więcej szczegółów :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debil da się oszukać, bo zamiast sprawdzić dokładnie to po prostu piszę, można w 5 sekund sprawdzić GG do Rumcajsa na forum, jednak przez samo lenistwo zostają okradani, więc trochę tez ich wina

5dc6f9b08569d475115a53d2350b75c62966e471_hq.gifc3a102c7820664e4c4c32dc38cf0f419.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny idiota, a takich jest teraz dużo. Uczciwej pracy idiota się nie czepi, tylko okrada ludzi. Nie pierwszy raz spotkałem się z takim przypadkiem.

     

 

 

 

                                             giphy.gif

                                             giphy (2).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też pisał i raczej uważnie śledzi forum, ponieważ pytał czy zapłaciłem składkę na admina na serwerze jb i chciał żebym mu dał kasę pod pretekstem, że musi pilnie opłacić serwer. Pisałem mu, że już zapłaciłem a on mi proponował vipa na zawsze potem chciał żebym mu skiny dał ale na szczęście miałem tradebana. Dobrze, że wszystko sie wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Wszystkich poinformować iż dziś złożyłem zawiadomienie w komendzie miejskiej. Jeśli ktoś został oszukany, to należy zgłaszać się samemu w swoim najbliższym komisariacie policji ponieważ nie można tego zrobić w czyimś imieniu. 

Mogę udostępnić materiały takie jak moja rozmowa gadu z tą osobą oraz adres IP oszusta.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, jest druga osoba posiadająca nick na GG "[CSowicze.pl] RumcajsJumper, i to nie GG które podała Ewelina.

Ostrzegam tylko ;)

Redaktor sieci. Jeżeli masz pytanie - pisz śmiało na PW lub na komunikatorach zewnętrznych!

Mail: yoohoo@wyspagraczy.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z nowych wiadomości na temat jednego z oszustów. Trudno mi ocenić czy można dać temu wiarę, ale uważam, że nie jest to w moim interesie.

Kontaktować powinny się osoby poszkodowane. W dodatku nie wiem jak Wam, ale mi to "iż" jest zaskakująco znajome i chyba moje podejrzenia się potwierdzają.

Pozdrawiam.

 

d75e781833fa437bc1f17d2619da5690.png

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/plmnkpijnbhuygvcfys

Mieszka w Dzierżoniowie, rocznik 19.03.1999 adres też mogę załatwić.

A tutaj screeny jak płakał bo napisaliśmy do jego matki na FB i się dowiedział że mamy jego dane łącznie z adresem.

 

wIoaIbC.pngUDwJnlR.png9SbmrQb.pngjBPgcT4.png

 

 

Nie dziękujcie, pozdrawiam :)

 

Ps. Ostatnio jakaś plaga z tym podszywaniem, bo podemnie też się ktoś podszywał.

Edytowane przez Jaszczurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png
Powód: Zamykamm to spamowisko. Co chwile jakieś zgłoszenia o obrazie.. dajcie sobie spokój.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie