Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane [#2 Aktualizacja] Zmiany & Informacje


Elevate

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witajcie! Nadszedł czas aby poinformować Was o kolejnych dość znacznych zmianach na forum. Na wstępie chciałbym jedynie powiedzieć, że mimo tego, że zmian nie widać aż tak drastycznie, nie zmienia faktu, że ciężko pracujemy nad postawieniem forum z powrotem na nogi. Osoby, które piszą, odchodzą i komentuję, że forum upada, że nic się nie dzieje są w kompletnym błędzie. Forum jest aktualizowane na bieżąco.

 

 

 

oHJMIbv.png

Zmiany na forum z pierwszej aktualizacji (link)

Zaszło wiele zmian na forum już kilkanaście dni temu. Zaczęliśmy od początku, tak więc całe forum zostało odświeżone, stare tematy zostały zarchiwizowane w celu utrzymania porządku, ładu i składu.

Legenda na forum została przyozdobiona o kolejną kategorię, którą są rangi 'Podstawowe'.

Kolorystyka rang została zaktualizowana. Wszystkie rangi są teraz dużo bardziej estetyczne i pasują do całokształtu forum.

Kilkanaście działów zostało usunięte, część została przeniesiona pod inne subfora. Wszystko możecie przeczytać w temacie z pierwszą aktualizacją.

 

 

 

fki1kCY.png

Włam na amxbans

Jak już wiecie, został dokonany włam do bazy amxbans. Użyta metoda jest dość prosta i znana, nie było to nic poważnego, żadne dane, hasła itp nie zostały udostępnione. Była to mała luka w modyfikacji amxbans która pozwoliła na takowy atak. Luka została załatana zaraz po przeinstalowaniu bazy amx.

 

 

 

itwkEYy.png

System zabezpieczeń

Na forum został zaimplementowany system zabezpieczeń, nad którym pracowałem bardzo długo. Z początku byliśmy sceptycznie nastawieni co do jego implementacji, lecz po głębszej analizie tego co może się stać, co się stało itp, zdecydowaliśmy się na jego wgranie. System ten pozwala nam na blokady połączeń poprzez VPN/Proxy. Blokady poszczególnych adresów IP od strony zewnętrznej; która znajduje się poza forum, co pozwoli nam na zatrzymanie tworzenia multikont przez takowe osoby. Dodatkowo system pozwala na zabezpieczenie forum oraz amxbansa przed włamaniami np typu takiego, jaki został użyty w przypadku niedawnego włamu do bazy amxbans. Na nasze forum przez ostatnie kilka dni poluje wiele osób.

W sytuacji, kiedy po wejściu na forum, zostanie nam ukazana strona jak na obrazku ze spoilera, to a) zostałeś kompletnie zbanowany na forum z jakiegoś powodu b)system błędnie wyłapał Cię i wtedy należy zgłosić się do administracji o odbanowanie 

aEJ9s8v.png

 

 

 

lWy7S38.png

Lagi na forum

Jesteśmy wiadomi tego, że od czasu do czasu przez jakiś okres czasu mogą występować lagi na forum; strona się po prostu długo ładuje. Spowodowane jest to systemem zabezpieczeń, który nadal 'mieli' nasze forum. Samo w sobie IPB jest ogromnym silnikiem, dlatego system dopiero co go poznaje. Dajcie mu troszkę czasu.

 

 

 

2boEhnQ.png

Aktualizacja AMXBANS

Jak już wiecie lub też nie, amxbans został przeinstalowany, zmodyfikowaliśmy lekko jego wygląd od strony użytkownika oraz admina. Mamy dalsze plany co do jego zmian od strony wyglądu. Możecie go zobaczyć tutaj.

 

Dodatkowo:

  • Od teraz, użytkownik może dać 5 punktów reputacji a vip 10 co 24h.
  • Został dodany dział 'Gry i Zabawy' w Hydeparku
  • Osoby, które odeszły z administracji z powodu braku ruchu i 'upadania forum' nie mogą powrócić na swoje rangi nawet po napisaniu podania. Nie chcemy osób, które wracają jedynie na gotowe.

Również chcielibyśmy podziękować za pomoc osobom takim jak: @Evanella, @Haszeer, @drenn. Wykazali się oni inicjatywą i chęcią pomocy przy zmianach. Tak też osobiście chciałbym przyznać Wam po 10 punktów reputacji. (Nie bij Rumcajs :( )

Słowem Końcowym

Nie, nie siedzimy i nic nie robimy. Pracujemy ciężko aby najpierw doprowadzić samo forum i jego standardy do takich, aby były one godny większej inwestycji pieniężnej. Forum jest aktualizowane codziennie. Codziennie coś zmieniamy i modyfikujemy, tak też prosiłbym o brak zbędnych komentarzy, że na forum nic się nie dzieje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane. Jestem z nas dumna, ale jednak więcej osób mogłoby się angażować i chociaż próbować udoskonalić forum. Rąk do pracy nigdy za wiele.

Pozdrawiam i dziękuję za to, że doceniłeś moją pracę.

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby było mi wiadome, a jednak łezka się w oku kręci przy czytaniu tego. Oby dalej szło ku lepszemu, amen!

 

A tak nawiasem, dziękować mi nie ma za co, ja jestem tu od wkurzania innych :D

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolona z Waszej pracy. Wkladacie w to cale serce i o to w tym chodzi. Rowniez osobiscie Wam dziekuje :)

 

Gdybym mogla jakos Wam pomoc to chetnie dolacze gdyz mam sporo czasu wolnego.

ZAPRASZAM SERDECZNIE NA SERWER ONLY DD2!

 

91.224.117.91:27450

 

 

b_350_20_692108_381007_ffffff_000000.png

original.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ale to na prawdę dobra robota :)

 

Z takimi osobami, to forum na pewno stanie znowu na nogi i będzie tętniło życiem, tak jak kiedyś :)

 

A jeśli potrzeba, to mogę pomóc ale musiałbym wiedzieć jak :P 

Edytowane przez ApeX.
16548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png
Powód: Close

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiadomość automatyczna

 

Temat został przeniesiony z

"Sprawy ogólneInformacje / Ogłoszenia"

do

"Sprawy ogólneInformacje / OgłoszeniaAktualizacje".

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie