Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Chińskie pieniądze ponad karierę piłkarza?


Kamil.

Rekomendowane odpowiedzi

Piłka nożna kojarzy nam się z wielkimi emocjami,pięknymi bramkami,zdrową rywalizacją ale również z pieniędzmi i korupcją.

Europejski futbol stoi na najwyższym poziomie z całego świata i pod względem poziomu drużyn ale i ekonomicznie. Od dwóch lat na świecie
powstaje druga potęga,która z miejsca zatrudnia jednych z najlepszych zawodników grających na naszym kontynencie. Mowa tutaj oczywiście o
lidze Chińskiej,w której pieniędzy nie brakuję. Już wielu świetnych piłkarzy przeszło z gigantów europejskich do drużyn,które w lidze
chińskiej zajmują pozycję w środku tabeli.

 

25fd83b9e4634a1186aef64b56b6f780.jpg


O ile można zrozumieć starszych zawodników,którzy mają bliżej do końca kariery tak,nie rozumiem zawodników,którzy w wieku 20-24 lat opuszczają swoje kluby i wyjeżdżają do Chin. Powód ? Jest on jedyny i brzmi : Pieniądze. Tak,chińskie pieniądze zwabiają przyszłościowych  zawodników do siebie w ten sposób budując być może ligę silniejszą od wielu europejskich.
Czy jest to dobry ruch tych zawodników ?
Moim zdaniem nie,może i zarobią krocie grając w Chinach ale znacznie obniżą swój poziom gry co może źle wpłynąć na ich grę i w gąszczu
kilkudziesięciu tysięcy zawodników mogą po prostu zniknąć.

 


Poniżej przedstawiam zestawienie najlepszych transferów jakie odbyły się w ciągu ostatniego roku z udziałem Chińskich zepołów.
Mając na myśli "najlepszych" nie mowa tutaj o pieniądzach jakie Chińczycy wyłożyli tylko o samych zawodnikach,którzy postanowili
pójść za zapachem gotówki.

mvM7ykY.png


1. Oscar - Chelsea ==> Shanghai SIPG, (70 milionów euro)

 

fLEHzXX.jpg
 

Jeden z bardziej utalentowanych zawodników w lidze Angielskiej. Piłkarz z ogromnym potencjałem. Przez wielu nie doceniany a tak na prawdę
wykonywał bardzo dużą robotę w Chelsea. 25-latek w najważniejszym okresie swojej kariery wyjechał do Chin dla pieniędzy i jego dalsza
kariera,głównie reprezentacyjna,stoi pod ogromnym znakiem zapytania.
W84LWN0.png

2. Hulk - Zenit Sankt Petersburg ==> Shanghai SIPG (55,8 milionów euro)

smu3s4c.jpg

Zawodnik mający dynamit w nogach. Mimo tego,że grał w przeciętnej europejskiej lidze to mógł się pokazać w Europie i  słusznie otrzymywał powołania do reprezentacji.
Zamienił Rosję na Chiny i chyba najbardziej zyskał na tym Zenit.
Rosyjski klub wydawał mnóstwo pieniędzy na pensje Hulka a sprzedali go za blisko 60 milionów dolarów.
Hulk w Shanghai SIPG będzie zarabiał 12,5 mln dolarów rocznie.
Teraz tylko pytanie czy ta decyzja była słuszna ?
Hulk był jednym z najlepszych zawodników w Europie.
Mógł spokojnie grać w europejskim gigancie.
Media często podkreślały,że dla niego odpowiednim kierunkiem była by Angielska Premier League.
W84LWN0.png

3. Alex Teixeira - Szachtar Donieck ==> Jiangsu Suning, (50 milionów euro)

BJFjl1M.jpg
 

Zawodnik wielokrotnego mistrza Ukrainy. Zawodnik wszechstronny,który podobnie jak Hulk mógłby grać w dużo lepszym zespole niż Szachtar.
Z kolei sam klub borykający się z problemami finansowymi spowodowanymi obecną sytuacją polityczną na Ukrainie tylko skorzystał
na tym transferze.
W84LWN0.png

4. Jackson Martinez - Atletico Madryt ==> Guangzhou Evergrande, (42 miliony euro)

 

LYDxWwA.jpg

Były zawodnik m.in Altetico Madryt oraz FC Porto lata świetności ma już za Sobą.
Po transferze do Madrytu nie błyszczał swoją skutecznością i przegrywał walkę o pierwszy skład.
Jego transfer do Chin mimo wszystko można zaliczyć do dobrych ponieważ ma tam szanse odzyskać dawną formę a do tego zarobi spore pieniądze.
W84LWN0.png

5. Ramires - Chelsea ==> Jiangsu Suning, (28 milionów euro)
 

e924gr3.jpg
 

Jak dla mnie najbardziej szokujący transfer. Jeden z najlepszych pomocników Angielskiej ekstraklasy przeniósł się do Chin.
Dlaczego ? Nikt nie potrafił wskazać sensownego powodu tych przenosin oprócz tego,że 29-letni Brazylijczyk przeniósł się do Jiangsu
dla pieniędzy. Nie bez powodu wpisując w przeglądarkę "Ramires" google podpowiada nam dodanie słowa "salary".
A Wikipedia już przewidziała jego przyszłość nazywając go "byłym reprezentantem Brazylii".
W84LWN0.png

6. Gervinho - AS Roma ==> Hebei Fortune, (18 milionów euro)

ShFZhkQ.jpg
 

Przez lata uważałem go za piłkarza grającego z pasji do piłki.
Przejściem do Chin udowodnił mi jak i wielu jego kibicom,że pieniądze są u niego bardzo wysoko.
W Rzymie był wyjątkową postacią,nie jednokrotnie to on sam był w stanie wygrać mecz dla AS Romy.
Poszedł w kierunku,który mu wielu odradzało. Duże pieniądze zakręciły Iworyjczykowi w głowie a Roma zyskała
za klasowego zawodnika "zaledwie" 18 milionów euro.
W84LWN0.png

7. Graziano Pelle - Southampton ==> Shandong Luneng, (15.2 miliona euro)

Q2sfJIq.jpg
 

O byłym zawodniku Southampton zrobiło się głośno po Euro 2016 we Francji.
Jednak Włoch jeszcze przed turniejem podpisał wysoki kontrakt w Chinach.
Przy tym transferze mamy pierwszy przykład głupoty i nie rozwagi Azjatów,którzy zapłacili ponad 15 milionów euro za zawodnika,
który w Premier League nie odznaczał się zupełnie niczym.
W84LWN0.png

 8. Ricardo Goulart - Cruzeiro ==> Guangzhou Evergrande, (15 milionów euro)

5e8IpUw.jpg
 

Brazylijskie objawienie. W minionym roku wybrany najlepszym zawodnikiem Ligi Brazylijskiej.
Wielka kariera otwierała przed nim drzwi.
AS Monaco chciało go mieć w swoim zespole ale... ale ostatecznie Brazylijczyk,który w Sierpniu ubiegłego roku
zadebiutował w reprezentacji Cannarinhios, wybrał pieniądze w Chinach.
Czy był to przemyślany ruch z obu stron ? Na pewno nie. Chińczycy nie do końca wiedzieli kogo sprowadzają do swojego klubu a sam Goulart
chyba zapomniał o co chodzi w piłce nożnej,w której jedna zła decyzja może kosztować zawodnika całą karierę.
Widocznie dla Brazylijczyka ważniejsze od kariery są pieniądze.
W84LWN0.png

9. Paulinho - Tottenham ==> Guangzhou Evergrande, (14 milionów euro)

eXAVF3T.jpg
 

Plotki transferowe z tym zawodnikiem zawsze wywoływały u mnie płacz ze śmiechu.
Kilka lat temu władzę ŁKS-u Łódź nie chcieli zapłacić za niego marnych groszy i po roku
wypożyczenia wrócił do ojczyzny a później grał w Tottenhamie,który zamienił na Chińskie Guangzhou Evergrande.
Transfer śmieszny tak jak jego przygoda z ŁKSem Łódź,mógł odmienić Polską piłkę,ale trenerzy w Łodzi nie widzieli w tym zawodniku nic co mogło go wyróżniać. Był to mylny trop bo zawodnik zaczął piąć się w górę ale na sam szczyt nie trafił i nie sądzę,żeby to osiągnął grając w Chinach. Chyba,że mówimy o szczycie finansowym.
W84LWN0.png

10. Carlos Tevez - Boca Juniors ==> Shanghai Shenhua (11 milionów euro)

gmtiwsv.jpg
 

I na deser zawodnik,który pod względem zarobków bije wszystkich na głowę.
Najtańszy w tym zestawieniu ponad 30-letni reprezentant Argentyny zamienił swój ojczysty klub na Chińskie Shenhua.
Kontraktu,jaki mu zaproponowano nie mógł odrzucić. Za rok gry w Chinach dostanie olbrzymią sumę 38 milionów dolarów.
Ruch Teveza możemy zrozumieć. Miał wspaniałą karierę grał w najlepszych klubach Europy,jego transfery czasami szokowały jak ten,gdy
przeszedł do Manchesteru City,wcześniej stając się ikoną drugiego klubu z Manchesteru - United.
Tevez stracić na tym ruchu nie może,jego kariera zbliża się do końca a zarobki w Chinach ułożą życie jemu i jego rodzinie
na wspólne lata po zakończeniu kariery przez piłkarza.

mvM7ykY.png

Reasumując. Chiny wydają pieniądze na zawołanie.
Transferów jest wiele więcej ale osobiście sądzę,że pewna część zawodników wróci z podkulonym ogonem na Europejskie boiska.
Dlaczego ? A no dlatego,że poziomem sportowym Chiny nie mogą się równać z Europą.
Może i mają pieniądze,ale są zawodnicy,którzy po roku czy dwóch spojrzą na swoje CV i poważnie zastanowią się w jakim
miejscu są obecnie a gdzie mogliby być gdyby nie wybrali pieniędzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż byś pozmieniał kolejność zdjęć :D

 

 

"Jest jedno słowo, którym wszyscy powinniśmy kierować się jak regułą - wzjameność."

 

 

sygna.jpg.e79868fcd3ae1bac67bdb11f48c518b4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż byś pozmieniał kolejność zdjęć :D

 

 

Tak się składa, że ja jestem autorem tego artykułu ;) Byłem redaktorem na tamtym forum ale z powodu braku czasu jak i problemów z komputerem musiałem zrezygnować. Artkykuł jest też na innym forum które współpracuje z csowiczami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienili teraz przepisy odnośnie transferów europejskich piłkarzy do Chin, kluby europejskie muszą płacić cholendarny podatek od zawodnika co bardziej bedzie odrzucało, aby sprzedaważ zawodników do Chin była tak łatwa jak do tej pory.

aecf4912246ed990.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png
Powód: Brak zainteresowania.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Wiadomość automatyczna

 

Temat został przeniesiony z

"Strefa TwórczaRedakcja CSowiczeWłasna twórczość"

do

"Strefa TwórczaRedakcja CSowiczeWiadomości ze świata".

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie