Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Poradnik dla osób z słabszym komputerem(cs1.6)


BezImienny

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik Dla osób ze słabszym komputerem


 


        Nie raz widziałem wątki na forum dotyczące tego problemu lecz chcę to powtórzyć w sposób skuteczniejszy.


 


1.Zacznijmy od usuwania rejestru w komputerze  wejdź w folder Windows. Po czym powinnyśmy znaleźć dwa folder o nazwie "Prefetch" oraz  "Temp" . Usuwamy całą zawartość tych dwóch folderów po czym opróżniamy kosz  z plików powyżej wymienionych folderów. (pamiętaj aby nie usunąć całego folderu, a ich zawartość.


 


2.Kolejnym krokiem będzie defragmentowanie dysku. Wchodzimy w start, wpisujemy defragmentator dysku, otwieramy go po czym wybieramy dysk który chcemy zdefragmentować. (Defragmentowanie w skrócie to uporządkowanie plików tak aby system miał do nich szybszy dostęp).


 


3.W kolejnym kroku zajmiemy się odciążaniem pamięci RAM komputera. klikamy start , komputer PPM właściwości,  "Zaawansowane ustawienia Systemu". Przechodzimy w zakładkę "Zaawansowane" dojrzymy wtedy wzrokiem okienko pod tytułem "Wydajność"  Po czym klikamy  "ustawienia"  Otworzy nam się okno pt. Okno Wydajności wybieramy zakładkę "Efekty wizualne" Na dole mamy opcje  "Dopasuj do uzyskania najlepszej wydajności" i klikamy zastosuj. (Po tej operacji nasz komputer zwolni trochę Pamięci RAM i nasz komputer będzie miał więcej sił do pracy np. jakieś gry w tle.


 


4.Kolejnym krokiem będzie zaktualizowanie naszych sterowników np. do karty graficznej. Polecam Program Driver Booster. Zjedziecie na dół strony i będzie download FREE      http://www.iobit.com...AFF=40025&__c=1 (Program ten ma za zadanie wykryć stare wersje sterowników i zaktualizować je na nowsze (Aktualizowanie sterowników daje aż 10% więcej fps w gram niby mało ale zawsze coś.


 


5.Oczyszczanie komputera (Ten krok pozostawiam wam ponieważ, odinstalujcie nie potrzebne aplikacje i różne foldery z gierkami.


 


6. Kompozycja pulpitu nieraz widzę u znajomych że cały pulpit jest rozniesiony przez ikony. Prostym i skutecznym rozwiązaniem będzie utworzyć jeden folder i wsypać tam wszystkie ikony do jednego folderu na pulpicie. jest to proste a zarazem naprawdę skuteczne. (odnoszę się teraz do posiadaczy Windows XP żeby zmienili tło pulpitu w opcjach na "Brak Tła" Co zwolni wam parę RAM


 


7.Optymalizowanie gier pod względem wydajności polecam program game booster 3.0 jest to prosta aplikacja więc myślę że dacie sobie radę 


 


8.Jest to bardzo istotny krok Więc UWAŻAĆ. Wchodzimy w start i wpisujemy frazę "msconfig" wyskoczy nam okienko konfigurowania systemu klikamy w zakładkę rozruch po czym przechodzimy do ustawień zaawansowanych zaznaczamy okienko "Liczba procesorów"(Liczba naszych rdzeni w procesorze) wybieramy najwyższą cyfrę np.4 i klikamy potem jeszcze maksymalna pamięć i klikamy zastosuj 


 


9. Ostatnim krokiem jeżeli chcemy 100% wydajności w grze. Włączamy naszą grę po czym rozpoczynamy kombinacje klawiszy ctrl+alt+delete kiedy w menedżerze zadań widzimy proces naszej gry klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i klikamy ustaw priorytet dajemy "Wysoki"(Teraz nasz procesor skupi się bardziej na danej grze) potem klikamy ustaw koligacje czyli nasze rdzenie i ustawiamy jak najwyższą


 


 


 


Myślę że poradnik pomógł. Pozdrawiam Wszystkich Na Forum wink.png 


 


Chcę dodać że poradnik jest mojego autorstwa


 


Jestem też swieży na forum więc proszę o wyrozumiałość


"Nieważne czym i jak jedziesz.... Ważne kto kieruje" ~ Vin Diesel


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiadomość automatyczna

 

Temat został przeniesiony z

"Strefa TwórczaGrafikaPoradniki/Tutoriale"

do

"Strefa GierCounter StrikeCounter-Strike 1.6Counter-Strike 1.6 - Poradniki".

Potrzebujesz pomocy? 

Napisz wiadomość prywatną

 

Przedstaw od razu problem! Nie odpowiadam na wiadomości typu: cześć, co tam? siemka, co robisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez usun te tlo bo brzydko wyglada :D

 

Ad. 1 - nie wpłynie to na wydajność gry, no ale zrobić można :D

 

Ad. 4 - osobiście nie polecam żadnych Drive updaterow i innego tego typu syfu, 10 % skąd Ci się wzięło? :D

 

Ad. 7 - ten program można jeszcze przeboleć. :D Choć z IObit już nie wspiera tego programu, który jest stary. Juz nawet na ich stronie go nie ma. Pobrałem i nic ciekawego nie robi. :D

 

Ad. 8 - po co na rozruch ustawiać wszystkie rdzenie (sama zakładka ROZRUCH wiele wyjaśnia :D), jeśli system nimi zarządza. Pod obciążenie powinny sie załączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie