Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Barcelona - PSG 6-1. "To największe osiągnięcie w historii FC Barcelona"!


ShadoOw

Rekomendowane odpowiedzi

Hiszpańskie media poświęcają bardzo dużo miejsca wygranej FC Barcelony nad Paris Saint-Germain 6-1 w rewanżu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Podkreślają, że wywalczenie z pozoru mało realnego awansu należy uznać za największy wyczyn w historii katalońskiego klubu.

 

phNILJp.jpg

 

Wejście do historii mi zwisa, chcę tylko przejść PSG – zapowiadał przed środowym meczem Luis Enrique. Dzięki kapitalnemu występowi jego zawodników trenerowi udało się zrealizować oba cele. Nie dość, że dzięki zwycięstwu 6:1 Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, to jeszcze została pierwszym w historii zespołem, któremu udało się przejść dalej pomimo porażki 0:4 w pierwszym spotkaniu. – Dla takich chwil warto żyć! – cieszył się Andres Iniesta.

 

Bohater uratowany przez FIFA!

 

Trudno wyjaśnić to, co zdarzyło się na Camp Nou – powiedział zdumiony Luis Enrique. Do 88. minuty jego zespół prowadził tylko 3:1 i brakowało mu jeszcze trzech goli, jednak później do siatki dwukrotnie trafił Neymar, a w ostatnich sekundach decydującą bramkę zdobył Sergi Roberto. – Wciąż nie wiem, jak strzeliłem tego gola. Ruszyłem do przodu ze wszystkich sił, kopnąłem i rozpoczęło się szaleństwo – opowiadał bohater Blaugrany, który dwa lata temu był o krok od odejścia z klubu. Uratował go zakaz transferowy nałożony na Katalończyków przez FIFA w 2014 roku, bo wówczas Luis Enrique musiał dać mu szansę, a wychowanek Barcelony wykorzystał ją w stu procentach i w środę przeszedł do historii klubu.


 

Będzie baby-boom?

 

– Myślałem, że nasze zwycięstwo 4:0 z Benficą było spektakularne, ale to co zrobiła Barcelona... – zachwycał się Thomas Tuchel, szkoleniowiec Borussii Dortmund i prywatnie fan katalońskiego zespołu. Cały świat zachwyca się Barceloną i to nie może dziwić. Pamiętam gola Iniesty z półfinału Ligi Mistrzów z Chelsea w 2009 roku, jednak nie da się tego porównywać do meczu z PSG. Zdobycie trzech bramek w siedem minut jest czymś innym niż jedno trafienie. Można mówić o dokonaniu cudu. Mam nadzieję, że w naszych szpitalach w najbliższym czasie zatrudnią wiele położnych. Za dziewięć miesięcy może urodzić się dużo dzieci, bo w środową noc seks będzie uprawiany bardzo często – żartował Gerard Pique, który po meczu bawił się w jednym z modniejszych barcelońskich klubów z Neymarem i Samuelem Umtitim. Po awansie radości w Barcelonie końca nie było, a kibice wczoraj tłumnie ruszyli z pielgrzymkami do Madonny z Montserrat, do której wcześniej modlili się o awans. „Tylko nie przychodźcie wszyscy jednocześnie” – apelowały władze klasztoru położonego w górach.


 

Barcelona jest nie do zatrzymania?

 

46-latek tydzień przed meczem z PSG ogłosił, że po zakończeniu sezonu odejdzie z Barcelony. Był to dość zaskakujący moment na takie deklaracje, jednak okazała się skuteczna, bo z zawodników zdjęta została znaczna część presji. Gdy w mediach nieustannie plotkowano o przyszłości Luisa Enrique i o konsekwencjach tej zmiany dla piłkarzy, oni skupili się na futbolu. – Dobrze jest mieć spokojną głowę w kwestii szkoleniowca. Zrobimy wszystko, aby jak najgodniej pożegnać Luisa Enrique i sięgnąć po wszystkie możliwe trofea – zapewnia Ivan Rakitić. Ten scenariusz oznaczałby, że Josep Maria Bartomeu musiałby głęboko sięgnąć do portfela, aby wypłacić wysokie premie dla zawodników. Już za samo przejście Paris Saint-Germain każdy z zawodników Blaugrany otrzymał 400 tysięcy euro. – To była demonstracja siły. Z takim zespołem i kibicami jesteśmy nie do zatrzymania – przekonuje prezes katalońskiego giganta.


 


 

HISZPAŃSKI komentator oszalał po bramce Sergio Roberto!

 


 

qdOe6CO.jpg

 

Internet wybuchnął po spotkaniu Barcy z PSG! :)

 

b3xAtmn.jpg


 

7gjkMPC.jpg


 

0Jq9uQJ.jpg


 

uhNVvQb.jpg


 

XwJrFH1.jpg


 

GxJuX3L.jpg


 

mj9W6aW.jpg


 

woVC7cD.jpg


 

k87xJZv.jpg


 

LdBJBCM.jpg


 

JCmZdbq.jpg


 

g4qi4PJ.jpg


 

AWANTURA NA LOTNISKU PO POWROCIE PSG. THIAGO MOTTA POTRĄCIŁ KIBICA!

 


Francuskie media nie zostawiają suchej nitki na piłkarzach Paris Saint Germain, którzy w kompromitującym stylu zostali wyeliminowani przez Barcelonę w 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Poniżeni, historyczne rozbicie" - piszą. Na lotnisku doszło do incydentu z kibicami.

 

Zawodnicy, w tym Grzegorz Krychowiak, wylądowali w Paryżu ok. 4 nad ranem. Tam czekała na nich grupa ok. 30 zdenerwowanych fanów. Służby porządkowe nie dopuściły do konfrontacji, ale kibice otoczyli samochód Thiago Motty. Ten ruszył i potrącił jednego z nich. Fan doznał urazu pleców i musiał zostać przewieziony do szpitala.

 

Policja otworzyła dochodzenie, ale na razie strony nie były przesłuchiwane. PSG w pierwszym meczu u siebie wygrało 4:0. Do Barcelony drużyna poleciała pewna siebie i długo miała awans do ćwierćfinału w rękach. W siedmiu ostatnich minutach paryska ekipa straciła jednak trzy bramki i ostatecznie przegrała 1:6. W kolejnej rundzie Champions League znalazła się "Duma Katalonii".

 

"Upokorzenie, wstyd, kompromitacja" - takich słów używają francuscy dziennikarze. Gazeta "Le Figaro" napisała: "Paris Saint Germain wszystko zepsuło. Paryżanie zostali upokorzeni w Barcelonie". W "Le Equipe" na pierwszej stronie widniało tylko: "Nie do opisania", a później dziennikarze napisali o historycznym "utonięciu statku". Bardzo surowo ocenili także piłkarzy. Większość zawodników dostała niską notę "2".

 

Inna gazeta "Le Monde" oceniła, że to największe fiasko w historii francuskiego futbolu. Z kolei dziennik "Le Parisien" wspomniał, że na własne życzenie pożegnała się z Ligą Mistrzów.

 

Przegląd prasy francuskiej. Po meczu z BARCĄ!

 

Le Parisien, główna stołeczna gazeta (Île-de-France): „Crash. Barcelona – PSG 6:1”.

 

Le Télégramme (Bretania): „Liga Mistrzów. PSG wprawiony w osłupienie przez Barcelonę! PSG, zwycięzca poprzedniego meczu w wymiarze 4:0, spadł z bardzo wysoka. Wczorajszego wieczora Barcelona pokonała go 6:1. Mimo że los wyciągnął do niego rękę dzięki bramce Cavaniego, w ostatnich minutach paryżanie się załamali”.

 

Charente Libre (Nowa Akwitania): „PSG upokorzony przez Barçę (6:1). Wczorajszego wieczora PSG został wyeliminowany z Ligi Mistrzów po niewiarygodnej porażce 6:1 w rewanżu z FC Barceloną. Paryżanie mieli zaliczkę 4:0 z pierwszego meczu”.

 

L'Yonne Républicaine (Burgundia-Franche-Comté): „Fenomenalna Barça wyrzuca PSG za burtę”.

 

La Dépéche (Oksytania): „Ciemność w Paryżu, triumf w Barcelonie. Musieli dokonać ogromnego wyczynu, by zakwalifikować się do ćwierćfinału. Barça dokonała tego w meczu z PSG, który okazał się zbyt elektryczny”.

 

Przegląd prasy Hiszpańskiej. Po meczu z PSG!

 


Hiszpańskie media!

 

„Sport”: Jesteście legendą!

 

FC Barcelona awansowała do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów dzięki odrobieniu strat, które zapisze się w historii futbolu. Paris Saint-Germain nigdy nie zapomni tego, co wydarzyło się 8 marca 2017 roku.



 


„Mundo Deportivo”: Bohaterzy!

 

Historyczne odrobienie strat z nieprawdopodobnym zakończeniem na magicznym Camp Nou daje Barcelonie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po świetnym początku, Edinson Cavani strzelił gola na 3:1 i ostudził zapędy Barcy, jednak Neymar i Sergi Roberto dokonali niemożliwego. W ciągu ośmiu minut strzelili trzy gole!

 


„MARCA”: Coś nieprawdopodobnego!

 

Sześć goli, sześć!, aby przejść do historii. Nieprawdopodobne, epickie odrobienie strat przez Barcelonę, która potrzebowała trzech goli od 87 minuty i je strzeliła. Gol Sergiego Roberto w 95 minucie dopełnił cudu. Paris Saint-Germain Unaia Emery'ego, które zostało skrzywdzone przez arbitra, nie chciało grać i za to zapłaciło.

 


„AS”: Odrabianie strat z zastrzeżeniami!

 

Piłkarze PSG i sędzia zostali zjedzeni przez presję, Sergi Roberto zwieńczył dzieło w 94. minucie. Sędzia Aytekin nie widział dwóch rzutów karnych sprokurowanych przez Javiera Mascherano i odgwizdał jedenastkę z kapelusza za faul na Luisie Suarezie w 90 minucie.

 

REAKCJE (POLECAM OBEJRZEĆ)!

 


 


Data 8 marca 2017 roku na zawsze zostanie zapisana w historii światowego futbolu. Barcelona dokonała historycznej remontady i odrobiła stratę czterech bramek z pierwszego spotkania. Jeszcze w 87. minucie było 3:1 i chyba nikt nie wierzył w końcowy sukces, ale wtedy stała się rzecz niemożliwa i Barça zdołała strzelić jeszcze trzy gole (ostatni autorstwa Sergiego Roberto w 95. minucie). Niemożliwe nie istnieje. FC Barcelona gra dalej w Lidze Mistrzów i to jest prawdziwy cud.

 

Ci, którzy nie obejrzeli meczu, niech żałują, bardzo. Nie ma słów, które mogą oddać, to co wydarzyło się na Camp Nou.

 

OARZNIQ.jpg

 

Żródło: memy.pl, przegląd.pl





 

     

 

 

 

                                             giphy.gif

                                             giphy (2).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekścik równie ładny co wolny Neymara, z jednym ale

 

nie wiem jak inni, ale osobiście nie jestem w stanie czytać ścian tekstu kursywą przy tej czcionce bez bólu głowy, strasznie się to zlewa

Edytowane przez homur sampsen
bboYVMt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wykonana praca i dużo informacji :) Ja do teraz dalej w to słabo wierzę, że wygrali :D

                                                                               iot28KL.png                     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

 

Wiadomość automatyczna

 

Temat został przeniesiony z

"Strefa TwórczaRedakcja CSowiczeArchiwum"

do

"Archiwum ForumTematy Archiwalne".

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie