Skocz do zawartości
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×

Zablokowane Recenzja filmu "Grave Encounters" (horror,2011)


Inoue.

Rekomendowane odpowiedzi

x59xAba.png


 


amrBUcE.jpg


 


RA2NphQ.png


 


Nakręcony i wyreżyserowany w Kanadzie w 2011 roku.


Ekipa jednego z reality show zwana "Grave Encounters" (po polsku - tropiciele mogił), postanawia nakręcić kolejny odcinek swojej serii w szpitalu psychiatrycznym. Z racji tego, iż tamtejsi mieszkańcy uważają to miejsce za nawiedzone przez z niewyjaśnione zjawiska paranormalne. W związku z tym ekipa postanowiła to sprawdzić. Postanawiają się zamknąć na całą noc. Aby stało się to bardzo realistyczne proszą dozorcę o to aby ich zamknął od zewnątrz i otworzył drzwi o godzinie 6 rano. Tak też się dzieje. Ekipa ze swoim sprzętem rozstawia się po całym budynku i próbują udokumentować co się dzieje w nocy. W międzyczasie chodzą po szpitalu ze specjalnym sprzętem i próbują cokolwiek złapać.


Czy ekipa przeżyje przygodę życia i dowie się co budynek kryje tak naprawdę? Przekonajcie się sami. :)


 


grave-encounters-feature.png


 


Y8v1dpu.png


 


Jest to film dla osób, którzy oglądając horror potrafią trzeźwo myśleć. Co mam na myśli? W pewnej mierze trzeba go zrozumieć. Dla bardzo dużej liczby osób jest on niezrozumiały, ponieważ nie potrafią pojąć jednej rzeczy "dlaczego oni nie mogą się wydostać?". Powód jest jasny - szpital się rusza, ściany się przesuwają. Jeżeli chodzi o klimat całego horroru, uważam, że jest świetny. Szpital psychiatryczny ma odstraszać samym widokiem i tak też się dzieje - metalowe łóżka, wózki inwalidzkie, zakrwawiona wanna, zabazgrane ściany, opuszczone pokoje. To wszystko sprawia to, że widz ma się bać i odczuć klimat tego miejsca. Trzeba również wziąć pod uwagę, że aktorzy świetnie budują atmosferę, z początku próbują straszyć samych siebie, a na samym końcu okazuje się, ze siły nadprzyrodzone straszą ich. W efekcie czego dochodzi do ucieczki, która jest niemożliwa. 


Film ma również swoje wady - zakończenie. Może być dla niektórych niezrozumiałe, ale łatwo jest się domyślić, że będzie z tego druga część - i faktycznie jest, na którą również polecam, nie mniej jednak uważam, ze jest ona słabsza od pierwszej części, którą właśnie wam przedstawiam. 


 


original.gif


 


 


Podsumowując "Grave Encounters" to kawał świetnej roboty i dobrego kina grozy. Mimo, że opiera się na zjawiskach paranormalnych, których jest w tym gatunku filmu bardzo dużo. Oglądanie jego w dobrych warunkach zapewni wam mocne wrażenie i się nie zawiedziecie.


 


Film oceniam 10/10 - mocna 10 według mnie. <3


 


2FPVQDk.png


 


Jeżeli chodzi o zwiastun nie znalazłam, żadnego polskiego, więc musicie nacieszyć oko wersją angielską.


 


https://www.youtube.com/watch?v=g8FBRATbJoA&t=16s


 


 


rY7W6vT.png


 


 


 


 


 


 


 


ddnxb19-1177b5ba-b62f-4a05-915c-461742245466.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa i fajna recenzja. Co mi się podobało to, to że czytając Twoją recenzję to już poczułem klimat filmu. I nie mam innego wyjścia jak obejrzeć ten ciekawy i fascynujący film. A Ja uwielbiam takie filmy jaki dzisiaj opisałaś. Plusik idzie :D

"Prawdziwa wiedza na zawsze pozbawia człowieka pewności, czego by ona nie dotyczyła"

Maks Frai abbadon-header-768.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png
Powód: /cl

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

ddnxb19-1177b5ba-b62f-4a05-915c-461742245466.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

 

Wiadomość automatyczna

 

Temat został przeniesiony z

"Strefa TwórczaRedakcja CSowiczeRecenzjeRecenzje filmów"

do

"Strefa TwórczaRedakcja CSowiczeArchiwum".

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

 

Wiadomość automatyczna

 

Temat został przeniesiony z

"Strefa TwórczaRedakcja CSowiczeArchiwum"

do

"Archiwum ForumTematy Archiwalne".

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie