Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Przepis na żurek


drenn

Rekomendowane odpowiedzi

 
SKŁADNIKI:
 
- 500 ml zakwasu
- Bulion (2 litry)
- Surowa kiełbasa
- Chrzan
- Śmietana 30%
- majeranek
- Sól oraz pieprz
- Czosnek
 
Przygotowanie:
1) Zaczynamy od pogrzania bulionu.
 
2) Do gorącego bulionu dodaję   białą kiełbasę w całości (lub pokrojoną) i gotuję wywar na małym ogniu przez ok. 30-40 minut do czasu, aż zyska wyraźny mięsny smak i aromat.
 
3) Do tak przygotowanej bazy dodajemy zakwas (dobrze rozmieszany). Na początek jedynie połowę, żeby żurek nie wyszedł zbyt kwaśny. W razie potrzeby dolewaj zakwas do uzyskania pożądanego smaku.
 
4) Następnie do garnka dodaję rozgnieciony lekko ząbek czosnku, dwie małe łyżeczki chrzanu i przede wszystkim majeranek. Majeranek w ilości mniej więcej jednej łyżki stołowej. W trakcie dodawania do zupy można go mocno rozcierać w dłoniach, dzięki czemu uwalnia się bardzo dużo aromatów. 
 
5) Zupę gotujemy w ten sposób jeszcze przez kilka minut na niewielkim ogniu, a na sam koniec, już po zdjęciu garnka z ognia, dodajemy śmietanę. 
 
 
 
Niestety moja kiełbasa utonęła i wylądowała na dnie, ale i tak była pyszna :) W moim żurku jest też marchewka, ponieważ narzeczona wie że bardzo ją lubię do zupy :) Do tego jeszcze kromka dobrego chleba lub bułka domowej roboty i macie pyszny obiad.

Można też go podać z ziemniakami w postaci puree. Do miski najpierw lądują ziemniaki, które potem są zalewane żurkiem.

 
 
 
 
SMACZNEGO!

post-24299-0-31323000-1480350289_thumb.jpg

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi się ten dział podoba :D 

Jak na weekendzie nie mam opcji na obiad to zaczynam tu zaglądać xD Najlepiej dodawajcie w miarę proste przepisy i tak w przygotowaniu do max 1h, będę wdzięczny :)

 

Oczywiście "+" leci, już wiem co będę żarł w sobotę, Dzięki ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żurek, tradycja na Polskich stołach, plus :)

     

 

 

 

                                             giphy.gif

                                             giphy (2).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłam żurku, bo uważam, że jest dla mnie za tłusty. Jeżeli chodzi o twój przepis, to moja teściowa zrobiła podobny kiedyś :P Plusik za wykonanie <3

ddnxb19-1177b5ba-b62f-4a05-915c-461742245466.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png
Powód: Cl

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie