Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
SzusteR

[Poradnik] Komendy Essentals

Recommended Posts

 491137a06bb17229ded3c342e667fba399cc7e7a

 

 

 1ee27bb9fa9bb7eb402f98f56825a0b5a681e00d

 

 

 

Witam Serdecznie :)

 

W dzisiejszym poradniku, napiszę wam kilka komend Essentals :)

Pewnie zadasz pytanie, czym jest Essentals? 

A więc tak.

 

Essentals - jest to bardzo przydatny plugin, który dodaje nam wiele nowych możliwości na serwerze.

Essentals pozwala nam wiele rzeczy, np.

 

- Teleportacje do graczy

- Tworzyć warpy

- Pisanie prywatnych wiadomości 

 

I wiele więcej :)

 

A więc zaczynamy :)

 

/afk - ta komenda ustawia nam status AFK

/back - prosta komenda, która umożliwia  na powrót w miejsce, z którego się wcześniej teleportowałeś/-aś

/balance lub /money - ta komenda pozwala na sprawdzanie ile mamy pieniędzy na serwerze :D

/heal - możemy ulecza.

/xp [give] [nazwa gracza] [ilość] - za pomocą tej komendy możemy dać trochę xp wybranemu graczu. Np. /xp [give] [ApeX] [10000]

/fly [nazwa gracza] - umożliwia włączenie latania dla wybranego gracza. Np. /fly [ApeX]

/gm [0,1,2] - zmienia tryb gry. (Tego bardziej opisać się nie da :P)

/speed [1-10] - dzięki tej komendzie możemy przyśpieszyć latanie.

/pay [nazwa gracza] [kwota] - za pomocą tej komendy, można przelać pieniądze dla danego gracza. Np. /pay [ApeX] [1000]

/sell [Hand] - za pomocą tej komendy sprzedajemy przedmiot, który trzymamy w ręce.

/jump - teleportuje nas w miejsce , na które obecnie patrzymy.

/invsee [nazwa gracza] - możemy zobaczyć ekwipunek danego gracza. Np. /invsee [ApeX]

/socialspy [nazwa gracza]- możemy sprawdzić prywatne wiadomości danego gracza. Np. /socialspy [ApeX]

 

Oczywiście te komendy są dla admina serwera.

 

To tyle w dzisiejszym poradniku.

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

 

                                             

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy piszą że fajnie,szkoda tylko, że za każdym razem jak przywołujesz nazwę pluginu to jest ona źle napisana xd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By ferstel
   Witajcie!
    
   Piszę ten temat ponieważ dużo osób nie rozumie, bądź nie zna poleceń które są wydawane przez strażnika. W tym temacie postaram się wam wytłumaczyć jak najlepiej i jak najczytelniej 8 podstawowych poleceń używanych na serwerze JailBreak. Tak więc zacznijmy!
    
   1. Ustawienie się pod tylną ścianą względem WEJŚCIA
   Np.

    
   2. Ustawienie się pod tylną ścianą względem WYJŚCIA
   Np.

    
   3. Zwykły bezruch - jest to komenda podczas której więźniowie mogą robić dosłownie WSZYSTKO, za wyjątkiem poruszania się.
    
   4. Bezruch do odwołania - jest to komenda podczas której więźniowie mogą tylko i wyłącznie poruszać myszką oraz bić pięścią.
    
   5. Pierwsza reakcja - jest to komenda podczas której pierwsza osoba która wykona dane polecenie np. podskocz, może wybrać jakąś osobę do przeżycia/zabicia.
    
   6. Ostatnia reakcja - jest to komenda podczas której ostatnia osoba która wykona dane polecenie np. podskocz, zostaje zabita.
    
   7. Odwołanie wszystkich nakazów i zakazów - jest to komenda która odwołuje wszystkie wcześniej wydane polecania.
    
   8. Rozpoczynam lub kończę zabawę w... - jest to komenda która rozpoczyna jakąkolwiek zabawę oraz kończy ją.
  • By FooL Hack
   "Mod Typu Jailbreak" - Poradnik zapraszam.
   Witam Was bardzo serdecznie, a dzisiaj skłoniłem się do napisania czegoś innego. Jak widzicie po tytule postu chodzi o mod serwera jailbreak, ale co dokładnie będę pisał? W tym poradniku chce Wam przedstawić ten mod bliżej. W większości z Was grało na pewno na tym modzie, więc wie jak ten mod jest trudny do ogarnięcia pod względem ftp. Już na samym początku chciałem napisać, że poradnik będzie napisany w 100% prze zemnie, ponieważ gram na tym modzie sporo czasu i wiem jak on funkcjonuje. Zapraszam do czytania, a na samym końcu prosiłbym o Wasze zdanie na temat tego postu, tylko prosiłbym Was o nie takie teksty "Ale gó**o...". Jeśli się Wam nie podoba, to prosiłbym o napisanie, dlaczego? Podać kilka argumentów.
    
   Zaczniemy od samego moda. Co to jest jailbreak? Jailbreak jest modem niestety najtrudniejszym ze wszystkich istniejących pod względem pluginów. Osoba, która nie ogarnie budowy owego moda i nie będzie wiedział jak go poprowadzić, aby jakoś się rozwijał, to mu po prostu serwer nie wyjdzie. Nad tym modem trzeba spędzić dużo czasu, ponieważ najwięcej problemów ze wszystkich serwerów jest właśnie on. Jailbreak jest modem typowo dla osób, które potrafią kreatywnie myśleć oraz mają różne pomysły na rozwój na dalszy przebieg serwera.
    
   Króciutko wyjaśnię Wam na czym ten mod polega. Wchodząc na serwer i klikając Tab mamy już na ekranie pokazane pierwsze wskazówki. Pierwsza z nich to podział na drużyny. Mamy ich dwie więźniowie, którzy mają obowiązek słuchać się prowadzącego i wykonywać jego polecenia poprawnie oraz strażnika, który wydaje polecenia i tworzy różne rodzaje zabaw/gier, aby atmosfera na serwerze była na jak największym poziomie. CT może wydawać różne polecenia, ale na samym początku najważniejszym poleceniem jest te pierwsze, ponieważ bez niego nie rozpocznie się runda. Przykładem takiego pierwszego polecenia jest "Po otwarciu się Waszych cel, robicie krok przed cele i macie bezruch do odwołania". Tych pierwszych poleceń jest bardzo dużo. Możecie gdzie konstruować na różne sposoby. Na przykład dodając zdanie, że więźniowie mają jakieś zakazy, np.: zakaz wychodzenia z celi do odwołania. Takimi poleceniami bardziej rozkręcicie atmosferę na serwerze i zmusicie więźniów do dokładnego słuchania ze zrozumieniem. Jeszcze jedna ważna sprawa, jeśli wydajecie polecenia, nie mogą one być za długie oraz za trudne. Zawsze w regulaminie zobaczycie punkt "Pierwsze polecenie ma być proste" i tego należy się trzymać.
    
   Kolejną fajną rzeczą są różne dodatki. Chodzi mi tu o takie dodatki, które ułatwiają nam życie na serwerze. Takim dodatkiem może być VIP lub SVIP. Każda z tych usług jest do kupienia pod komendą /sklepsms i posiada ona różne ciekawe przywileje:
   VIP:
   - 3 skoki. ( ułatwiają nam wejście w takie miejsce, gdzie strażnik na dole nie będzie miał jak tam wejść w krótkim czasie, więc mamy czas na to aby się schować lub uciec do GR - Gun Room. )
   - Szczęśliwe losy. ( mam na myśli ruletkę, w której każda osoba - oprócz vip'a i svip'a, może wylosować dobrą rzecz lub złą. Zaś vip i svip najczęściej mają dodane takie opcje, że nie mogą wylosować nic złego, np.: kopniaki, utrata hp, śmierć. )
   - BH - BunnyHop. ( na niektórych serwerach możecie dostrzec, że na serwerze osoba z usługą vip dziwnie skacze i przy tym porusza się cały czas do przodu, to jest spowodowane tym, że usługa VIP ma dodany BunnyHop, dzięki któremu łatwiej jest uciekać. )
   SVIP:
   - 4 skoki. ( mogą wejść w lepsze miejsca niż VIP, np.: dach wieży na jail_facebook. )
   - BH - BunnyHop. ( ta usługa na 100% posiada ten przywilej. )
   - Szczęśliwe losy
   - Złote bronie. ( jak gracie w CT, to możecie zobaczyć złote ak, m4a1 lub deagl. Te bronie mają większy dmg niż normalne ak, m4a1 lub deagl. )
   - Zwiększony dmg o x2. ( czasami tak jest )
   - Inne modele na start. ( czasami )
   - Zestaw granatów ( na większości serwerów SVIP dostaje na rozpoczęcie zestaw granatów, HE, Flesh, Smoke )
    
   Idziemy dalej. Kolejną rzeczą jest komenda /ruletka lub /los ( każda działa tak samo. ). Daje nam szansę na trafienie czegoś dobrego lub złego jako zwykły gracz bez usług. Możemy trafić, np.: deagl z jednym ammo, awp z jednym ammo, BH, ale też można trafić -10 hp, śmierć. Później mamy komendę /sklep. Kiedy to wpiszemy pojawi nam się sklep. Tam możemy kupować różne rzeczy za dolary.
    
   Teraz przyjdziemy do wymienienia wszystkich PODSTAWOWYCH zabaw na serwerze jailbreak przez komendę /zabawy.
   Lista zabaw:
   - Killday, jest ona podstawową zabawą, która polega na walce pomiędzy więźniami. Po określonym czasie więźniowie dostają te same bronie i się zabijają. Ostatni więzień, który wygra otrzymuje życzenie.
   - FreeDay, ta zabawa najczęściej występuje w niedziele co tydzień. Polega ona na to, że więźniowie mają wolny dzień od poleceń, które wydaje strażnik. Więzień może zrobić wszystko, ale musi liczyć się z tym, że jeśli zrobi coś nie tak, np.: wejdzie do GR i weźmie bron, zacznie strzelać do strażnika, to wtedy CT może go zabić.
   - Ganiany, jedna z zabaw, która jest z nienawidzona przez zwykłych graczy, ale lubiana przez VIP'a lub SVIP'a. Polega ona na to, że strażnik nie może wyjść z GR przez jakiś czas, a wtedy więźniowie mają czas na ucieczkę. Po określonym czasie strażnik wychodzi z GR i zaczyna gonić więźniów, jeśli złapie jakiegoś TT ma prawo go zabić.
   - Chowany, jest to zabawa, która polega na tym, że więźniowie mają czas na schowanie się. Po czasie określonym cały ekran jest czarny, a CT szuka graczy po przez użycie latarki (F), jeśli znajdzie więźnia klika e i pyta się o kolor, jeśli więzień wybierze, wtedy strażnik musi zmienić kolor latarki. Trafienie tego koloru samego lub białego oznacza przeżycie.
   - Wojna Gangów, więźniowie są podzieleni na grupy, po określony czasie jest walka pomiędzy grupami.
   Ostatnia rzecz, to lista zabaw, które może dać prowadzący podczas swojego prowadzenia.
   Lista zabaw:
   - Prawda/Fałsz ( wiecie o co chodzi, więc nie trzeba tłumaczyć. )
   - Szkoła ( gracz podaje klasę oraz przedmiot, Ty zadajesz pytanie. )
   - Mam talent (  wiecie o co chodzi, więc nie trzeba tłumaczyć. )
   - Stołówka ( każesz powiedzieć/napisać co by zrobili Ci smacznego na śniadanie/obiad/kolacje. )
   - Krwawe/Szybkie paluszki ( wiecie o co chodzi, więc nie trzeba tłumaczyć. )
   - Quiz ( wiecie, więc nie tłumacze. )
   - Pary ( musi być liczba nieparzysta, na strzał więźniowie szukają pary, jedna osoba kuca, druga wskakuje na głowę. )
   - Kolorki ( wiecie o co chodzi )
   - Ostatnia reakcja ( wiecie o co chodzi )
   - Pierwsza reakcja ( NIE MOŻNA ZABIJAĆ, ANI KARNIAKOWAĆ )
   - Wojsko ( jak w wojsku, co każesz oni robią )
   - Lustro ( łatwe, to co Ty robisz, oni robią na odwrót, np.: Ty skaczesz, oni kucają )
    
   Poradnik jest mój zakaz kopiowania !
    
    
  • By FooL Hack
   Witam Was serdecznie i bardzo cieplutko w moim własnym poradniku tym razem zrobiłem go dla osób, które nigdy nie były w UBT, a chciałyby się nauczyć/poduczyć zasad, które obowiązują każdego UBT. Jeśli jestem ciekawy, chcesz zostać UBT na naszej sieci lub na tej gdzie jesteś, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie, ale w szczególności zrobiłem go dla naszej ukochanej sieci csowicze.pl. Zapraszam i myślę, że o niczym nie zapomnę. Jak by było coś nie tak ( każdy popełnia jakiś błąd ) prosiłbym, aby osoba, która zauważyła ten błąd napisała w komentarzu.
   Spis Treści:
   1. Krótki wstęp o randze UnBanTeam.
   2. Jak sprawdzić ss'y?
   3. Jak poprawnie sprawdzić i rozpisać demko?
   4. Jak poprawnie korzystać z amxbans'a?
    
   1. Wstęp:
   Pewnie się zastanawiacie, dlaczego akurat ta ranga jest dla osób bardziej ogarniętych. Na samym początku też nie zdawałem sobie z tego sprawy i zadawałem sobie pytanie, dlaczego tak jest. Po pewnym czasie zrozumiałem prostą rzecz, nie można dać osobie, która ma zerowe doświadczenie lub jego zachowanie na duży wiek jest dziecinne rangi, która zajmuje się banami. Ranga UnBanTeam nie jest łatwym stanowiskiem, pewnie zapytasz się dlaczego, a ja odpowiem krótko na tej randze oprócz doświadczenia trzeba myśleć i mieć tzw "sokole oko", wszystko widzieć. Dlaczego się odnoszę do takiego stwierdzenia, przykład jest prosty screenshot'y. Dużo osób w tym ja ( niestety muszę się przyznać ) screenshot'y sprawdzałem/sprawdzam na szybko i rzeczy, które dla innych bardziej doświadczonych niektóre rzeczy są łatwe do zauważenia. Z czasem da się to usunąć z nawyku, ale wiesz jak? Lepiej jest siedzieć przy screnach 30 min i je sprawdzać długo, a porządnie, niż sprawdzić je w 3 min i się na nich wywalić, np.: sprawdzasz demko gdzie widzisz pewne kwadraciki czarne na ścianie, ale nie pomyślisz od razu, żeby sprawdzić pozostałe ss'y, tylko stwierdzasz, że to są strzały, ale przecież mogą być to odznaki wspomagaczy, które zostały zamazane w następnym ss'ie, nie prawda? Druga rzecz, to przykładowo demka. Dużo osób mówi, że demka to banalna rzecz, ale widzę, że też czasami mają z tym problem. Szczerze mówiąc demko jest jak recenzja filmiku, tylko że tutaj musisz rozpisać je zgodnie z tym co widzisz. Mówiąc logicznym myśleniem, napisz co widzisz. Niby proste, a problemy są. Ranga UnBanTeam jest najbardziej z nienawidzonych rang na forum, dlatego musisz mieć łeb ze stali i się nie przejmować tym, co piszą inni, np.: ktoś wstawi screenshot'y i okaże się, że były one przerabiane i w tym momencie jak odrzucasz mu odwołanie, leci milion wulgarnych słów w Twoją stronę, ponieważ to Ty zepsułeś mu grę na serwerze, ale zadaj sobie pytanie, to Twoja wina, że grał na wspomagaczach? Czy jego?
   2. Jak sprawdzić ss'y?
   Druga część naszego poradnika, to screenshoty, aby je dobrze sprawdzić trzeba zwrócić uwagę na poszczególne elementy, które przedstawie Wam niżej. Jeszcze jedna ważna rzecz, jeśli któraś z pierwszych wymienionych rzeczy będzie się nie zgadzała nie sprawdzasz ss do końca.
   a) Ilość:
   Każdy gracz bez wyjątku musi wstawić 5 ss na forum, ponieważ tyle ss ma obowiązek zrobić admin. Jeśli gracz wstawi Ci mniej screenów, to oznacza, że gracz coś ukrył na ostatnim screenie i nie chce się do tego przyznać. Wtedy zamykasz temat z wiadomością o braku UB.
   b) Nazwa:
   Każda nazwa ss'a powinna być nazwą serwera, na której zostały ss'y zrobione. Jeśli ss'y nie posiadają nazwę serwera, albo nazwę narzuconą przez administrację serwera, wtedy wiesz, że było coś przerabiane. Druga rzecz, którą sprawdzasz przy nazwie, to numeracja screenów. Screeny przy nazwie powinny mieć numeracje rosnącą, np.: De_Dust0000, De_Dust0001 itd. Jeśli nie ma takiej kolejności, czyli ta numeracja jest odwrotna odrzucasz prośbę o UB.
   c) Rozszerzenie:
   Screenshot'y mają obowiązek mieć jeden z dwóch rozszerzeń, jest to .bmp lub .tga, jeśli screen'y nie posiadają tych rozszerzeń odrzucasz prośbę o UB.
   d) Rozmiar:
   Każde foteczki powinny mieć ten sam rozmiar, nie ma możliwości, żeby chociaż jeden ss miał inny rozmiar niż pozostałe.

   e) Skompresowanie:
   Każde skompresowanie ma być inne na każdym screenie, jeśli dwa screeny lub wszystkie mają te same skompresowanie, ss'y wywalamy do kosza.
   f) Zmodyfikowanie:
   Zmodyfikowanie, to inaczej czas, w którym zostały zrobione ss'y. Modyfikacja ss powinna różnić się od siebie o 1 sec max 2. W momencie kiedy czas nie różni się się o 1-2 sec ss'y są przerobione.

   g) Kod CRC32:
   I tutaj mamy coś bardzo ważnego. Powiedzcie mi czy dwa ss'y mogą być jednym? No chyba nie. Pierwsza rzecz jest taka, że kody crc32 mają się różnić od siebie. Wyjątek jest wtedy kiedy, np.: screen 3 i 4 posiadają ten sam rozmiar i ten sam kod crc32, wtedy możemy stwierdzić, że był lag pomiędzy ss.

   Po lewej stronie kod jest oryginalny, a po prawej stronie 2 ss'y jest 1 kopią.
   h) Obraz:
   Ostatnią rzeczą na którą patrzycie przy ss, to obraz. Wchodzicie po kolei na każdy screen i patrzycie, czy jest coś nie tak. Pierwsza rzecz, to sprawdzenie czy nie ma widocznych cheatów. Na samym początku sprawdzamy ściany, czy nie widać na nich żadnych kropek, kwadratów, linii, broni, ludzi, napisów. Sprawdzamy czy widać niebo i czy ściany nie są białe. Dalej sprawdzamy radar, czy nie widać na nim "za dużo". Kolejna sprawa to modele i tekstury. Modele mają być jaskrawe, a tekstury normalne. Jeśli modele są kolorowe ( esl ), a tekstury są zielone lub jakieś inne niż zwykle, wtedy odrzucany ss'y. Wyjątek jest wtedy kiedy modele są narzucone przez administrację serwera.


   3. Jak dobrze sprawdzić i rozpisać demko?
   Teraz już doszliśmy do zabawy z filmikiem. Na samym początku, żeby sprawdzić demko trzeba je najpierw pobrać, później wrzucić do folderu z cs, a następnie odpalić cs'a, a w nim konsolę przyciskiem "`". Kiedy to zrobimy, to trzeba posprzątać wokół siebie żebyśmy mieli wygodę podczas oglądania, druga sprawa to słuchawki, nie muszą być one za 200 zł, żeby dobrze sprawdzić demko. Później pozbywamy się nie potrzebnego hałasu ( mutujemy się na ts, wyłączamy piosenki, ogarniamy dzieci w tle ). Na samym końcu bierzemy kartkę i długopis, wchodzimy w konsole i wpisujemy viewdemo "nazwa demka". Przewijając, spowalniając, przyśpieszając, stopując oglądamy demko i na kartce wypisujemy czas akcji i czy akcja jest spalona, czy nie. B+ oznacza spaloną, B- czystą. Po rozpisaniu demka na kartce wchodzimy w temat z odwołaniem, przepisujemy naszą rozpiskę w temat, piszemy post i decydujemy o tym czy dać UB, czy nie.
   4. Jak poprawnie korzystać z amxbans'a?
   W amxbansie interesują nas trzy opcje:
   - dodaj bana,
   - ściągnij bana ( odbanuj ),
   - przedłuż bana,
   I po kolei tłumacze co robimy. Jeśli chcemy dodać komuś bana musimy najpierw wejść w amxban's i zrobić następujące czynności:
   Wchodzimy w amxbans logujemy się strefa banów dodaj bana podajemy informację zawarte w formularzu.
   Czynności do ściągnięcia bana:
   Wchodzimy w amxbans logujemy się wybieramy bana i klikamy w niego wybieramy opcję "pokaż szczegóły" klikamy "edytuj" klikamy okienko "odbanuj" i w powodu edycji wklejamy link do odwołania.
   Czynności do przedłużenia bana:
   Wchodzimy w amxbans logujemy się wybieramy bana i klikamy w niego opcja "pokaż szczegóły" opcja "edytuj" w okienku czas bana po prostu wpisujemy większą liczbę niż poprzednio.
   Dziękuje Wam za poświęcony czas. Miłego dnia Wam życzę.
   Poradnik mojego autorstwa, zakaz kopiowania!
    
    
    
    
    
    
  • By QROKUS.
   Cześć , mam propozycje dodania bardzo dobrej komendy ( nie wiem czy już jest ) która jest sm_spec ,  zastanawiasz się co ona robi?
   Już ci tłumaczę , dzięki tej komendzie admin który bd  w spec , nie będzie widoczny dla graczy dzięki czemu łatwiej będzie mu zbanować cheatera  który został zgłoszony na u@ 
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.