Skocz do zawartości

Zablokowane Pc Boosting By Darkops


Darkops

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przyśpieszyć działanie PC?


 


Siema, zrobiłem temat jak przyśpieszyć działanie PC, tak więc proszę o nie zamykanie go iż będę edytował swój post i pisał w nim kolejny poradnik :)


 


Sposób #1


(Skopiowany z innego działu ;))


 


Ostatnio wykombinowałem na swoim kompie że jest coś takiego jak stronicowana pamięć RAM.


Polega to na zabrania miejsca z dowolnego dysku ( w moim przypadku C ) i przetworzenia na wirtualną pamięć RAM, oczywiście wszystko pięknie ale ta pamięć nie jest tak wydajna jak najprawdziwsze kości.


Po włączeniu tego na moim komputerze zaobserwowałem zmiany w szybkości działania gier i mojego PC o nawet 300%


 


Tak więc bez zbędnego pierdolenia, oto najważniejsze parametry mojego pc (tak wiem, toster)


 


Procesor: AMD Athlon 2.40Ghz 1 rdzeń


Pamięć RAM: 3071MB


Karta graficzna: NVIDIA GeForce 210


 


Na początku włączając gre The Elder Scrolls: Skyrim, po prostu miałem lagi jakbym miał 1 fps...


po uruchomieniu stronicowania pamięci na: 10000MB, MAGIA! Skyrim działa bez ścin tylko przy ładowaniu mapy czasami przytnie.


 


Tak więc niżej napisze jak to zrobić:


 


1. Wejdź w panel sterowania


2. Zmień wygląd na klasyczny i z listy wybierz "system"


3. Po lewej wybierz "Zaawansowane ustawienia systemu"


4. Wybierz to co jest zaznaczone na zdjęciu


ram.jpg


5. Na górze jest opcja "zaawansowane", wejdź w nią.


6. Zrób tak jak na zdjęciu a następnie kliknij "zmień"


ram-.jpg


7.Teraz pozostało ci wybrać z jakiego dysku chcesz utworzyć plik stronicowania, wybrać odpowiednią dla siebie wartość, kliknąć "Zmień" ---> Ok -----> Zastosuj ------> Ok.


System poprosi cię o restart pc, i tak właśnie robisz.


 


I to by było na tyle.


 


Sposób #2


Zmiana wizualizacji.


 


1. Wchodzimy w panel sterowania.


2. Zmień na wygląd klasyczny.


3. Znajdź "system"


67113352240007307516.jpg


 


4.


- Karta nr. 1): Wybierz "zaawansowane ustawienia systemu".


- Karta nr. 2): Wejdź w zakładke "zaawansowane", znajdź opcje wydajności i kliknij "ustawienia" ( Patrz na obrazek, karta nr. 2 )


- Karta nr. 3): Pojawiają nam się cztery opcje, nas interesują 3 więc jedną pominę, a mianowicie: 


"Niech System Windows dobierze optymalne ustawienia"


"Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności"


"Niestandardowe"


Z tych trzech wybieramy to co nam odpowiada, i klikamy Zastosuj.


 


Dotarliśmy do końca sposobu drugiego, zapraszam do przeczytania następnego! :)


 


Sposób #3


(Programy)


 


Przywitajmy programy do poprawy pracy komputera, na naszym celowniku jest Advanced SystemCare 5.


Program można pobrać stąd: http://www.chip.pl/download/narzedzia-systemowe/narzedzia-diagnostyczne-czyszczenie-systemu/advanced-system-care-5-free


 


Advanced SystemCare to rodzaj CCleanera lecz posiada on więcej opcji, między innymi:


- Szybkie Care: Oczyść, napraw oraz zoptymalizuj PC dla codziennej obsługi.


- Pełne Care: Pełna konserwacja i TuneUp komputera.


- Skrzynka narzędziowa: Ponad 20 inteligentnych i dedykowanych narzędzi systemowych, w tym: Smart RAM.


- Turbo boost: Działa na wyłączaniu zbędnych procesów które nie są pokazane w menadżerze zadań.


 


Program ten jest połączeniem AntyWirusa z CCleanerem, zrobienie pełnego care zajmuje około godziny.


Wygląda to tak: 


44867335679094712142.jpg


 


Najpierw wyłapuje liczne błędy, a potem je naprawia, w dodatku nie musimy nic przy tym robić, proste, prawda?


 


Życzę miłej pracy z tym oto programem, i tym oto gestem kończymy kolejny "Sposób"!, tym razem, był to trzeci.


 


Sposób #4


(programy)


 


Znów na celowniku jest program, tym razem zupełnie inny, lecz wcale nie gorszy.


Przywitajmy Game Booster.


Program można pobrać stąd: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_systemowe/Game_Booster.html


 


41632220038151652914.jpg


 


Kolejny boost dla naszego komputera, jest on zbudowany tak samo jak Turbo boost z Advanced SystemCare, i pewnie myślicie sobie dlaczego o nim w takim razie piszę?


Otóż dlatego że posiada on specjalną opcję dla graczy:


"GAME BOX"


Game box to rodzaj folderu z naszymi grami, jest on "zakładką" całego tego programu, można w nim wybrać dowolną grę a następnie przyśpieszyć, wyłączając przy tym inne procesy oraz zmniejszając priorytet innych programów, i najlepsza moja ulubiona opcja: "pulpit wirtualny", wyłącza on proces explorer.exe odciążając w pewnym stopniu komputer, niby banalne, ale kto z was o tym wiedział? ;)


( tak samo jak Turbo boost posiada przyśpieszenie komputera )


 


Rozpisywać się tutaj nie będę bo reszta opcji tak samo jak w CCleaner. Tak więc żegnamy Game Booster, i przechodzimy dalej.


 


Sposób #5


( Procesy - priorytet )


 


Priorytet może być:


 


-Wysoki


-Powyżej normalnego


-Normalny (Domyślny dla większości)


-Poniżej normalnego


-Niski


 


Jeżeli ustawimy powiedzmy dla naszego procesu hl.exe ( cs 1.6 ) priorytet na wysoki, to znaczy że nasz CPU będzie się skupiał bardziej nad tym procesem niż nad innymi, doprowadzając do przyśpieszenia działania gry / programu.


Uwaga: Zmiana priorytetu może spowodować niestabilność systemu.


 


Aby zmienić priorytet podążaj zgodnie z instrukcjami:


 


1. Wykonaj skrót klawiszowy: Ctrl + Shift + Esc


2. Otwórz zakładkę procesy.


3. Znajdź proces któremu chcesz zmienić priorytet.


4. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz "zmień priorytet" 


5. Wybierz taki jaki chcesz.


 


Jak narazie to by było na tyle z moich poradników, wkrótce coś dla Was napiszę ;)


Jeżeli jakiś błąd zauważycie proszę pisać :)


 


Poradniki napisane w 100% przeze mnie!


Specjalnie dla CSowicze.pl


Zakaz kopiowania bez mojej zgody bądź Administratora Forum!


 


Pozdrawiam, Darkops.


Edytowane przez Darkops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się przyczepie jak to ja ^^

 

1. napisał byś na jaki to system...

W właściwości systemu na Windows 7 wchodzimy:

  • Klikamy prawym na komputer
  • właściwości
  • I po lewej stronie mamy zaawansowane ustawienia systemu

 

CCleaner

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach) oraz wielu innych...

Więc tym programem nie przyśpieszysz komputera, tylko przeglądarkę że tak powiem ;d

 

 

Ps. jest kilka wad co do poradnika i ustawień, ale Wielki plus :)

 

Ps2. Brakuje podpunktu z czyszczeniem "rejestru", do którego ja podam linka :)

http://www.creamsoft.com/blog/jak-przyspieszyc-dzialanie-komputera-z-dawno-zainstalowanym-windows.html

http:

 

Jeżeli jesteś w czymś dobry, nigdy nie rób tego za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCleaner posiada opcje czyszczenia plików śmieci oraz naprawiania rejestru, co w pewnym stopniu PC przyśpiesza ;d

A poza tym brat ma windows 7 i tak jak Ty napisałeś, jemu nie działa, tak więc wybrałem sposób który każdemu chodzi ^^

Co do czyszczenia rejestru jest to dodatek do Advanced SystemCare, więc chyba jednak pomyślałem o wszystkim xDD

 

PS.

 

"Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach) oraz wielu innych..."

 

Czysty komputer = Lepsza wydajność :D

 

@Down

 

Włączony program np. Avast albo każdy inny antyvirus = PROCES 

PROCES = Większe zużycie CPU i RAMU

Większe zużycie CPU i RAMU = Mniejsza wydajność

Mniejsza wydajność = LAAAAAAAGIIIIIIII XD

 

Myślę że to już wyjaśniłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCleaner posiada tez rejestr :) Po zrobieniu rejestru mozna usunac bledy w komputerze. A od czystego komputera zalezy czy masz virusy czy nie :) Do oczyszczenia komputera od virusow mozna uzyc programu Windows Defender czy tez Avast :) (Jest wiele programow anty wirusowych, ale jak pobralem bezplatna wersje Avasta to on mi spowolnil komputer do takiego stopnia ze sie co chwile zawieszal. Juz nie pobieram zadnych programow anty wirusowych bo ufam tylko Windowsowi Defenderowi.

01005526427777599183.jpg

Czesc, Mam na imie Kuba, mam 13 lat i interesuje sie grafika i pilka nozna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Porady dla laikow... Najlepsze jest dbanie o czystosc, dobry antywirus, nie uzywanie obciazajacych system aplikacji w tym wlasnie GG (polecam Konnekt lub Mirande). Firefox tez muli i jak ktos ma slabszy komputer to dobry jest chocby Chrome. Poradnik slaby. Nic nowego.

swag.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wiadomość automatyczna


Temat został przeniesiony z

"Hyde ParkOfftopicNasze zainteresowania"

do

"Hyde ParkOfftopic".

POSZUKUJE WSPÓLNIKÓW / OPIEKUNÓW - NA SERWERKI CS:GO!

:!!: Skontaktuj się ze mną po więcej szczegółów :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png
Powód: Bez zainteresowania

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

mME97MF_ed407.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Wiadomość automatyczna

 

Temat został przeniesiony z

"Hyde ParkOfftopic"

do

"Archiwum ForumTematy Archiwalne".

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie