Skocz do zawartości
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×

Zablokowane [Pytanie]Podstawowe programy po zrobieniu WIN 7


CrejzoluS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam jeżeli wybrałem zły dział, gdyż nie mogłem znaleźć odpowiedniego. Po części jest to też edukacja, albo chociaż wiedza przydatna dla każdej osoby korzystającej z komputera, więc może akurat trafiłem. ;)

 

Standardowa karta graficzna VGA.

Przechodząc do tematu...

Chciałbym sie dowiedzieć jakie programy potrzebuję zainstalować, by:

> mieć możliwość uruchomienia bardziej zaawansowanych programów pod kątem grafiki, np. Ipla, czy też obojętnie jaka gra. 

> mieć możliwość korzystania z opcji "HD" oglądając filmiki na YT.

> mieć możliwość gry na trybie OpenGL, bądź grafiki 3D (w zależności od gry). 

 

Starałem sie wytłumaczyć to tak szczegółowo, by szybciej osoba chętna do pomocy załapała i udzieliła mi jej. Niby karty graficznej uszkodzonej nie mam, sterownik zainstalowany mam (aktualizacja też), a nie mogę zrobić powyższych czynności. Co więcej... Adres sterownika karty graficznej przekierowuje mnie do folderu niewidocznego dla mnie, a jestem na uprawnieniach administratora. W sumie, wczoraj próbując ściągnąć CS mogłem go uruchomić tylko przez opcję zakończającą instalację, potem folder znikł i gdy próbowałem na nowo zainstalować to na pasku wyboru folderu przy instalacji był, a ja go normalnie na dysku nie widziałem. Wiem, że takie szczegóły mogą być mało ważne, ale może akurat podsunę komuś trop. I nie, komputer nie jest trefny. Na początku wszystko działało, dopiero po zrobieniu na nowo windowsa przestało to działać i nie wiem co robić. 

Dodam, iż jeżeli osoba pomoże mi z tym w 100%, to przewiduję jakąś nagrodę i nie jest to plus na forum. Co, to jeszcze sie zobaczy. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pobierz program do aktualizacji sterowników. Podaj kartę graficzną

 

Polecam ci pobrać SlimDriver's czy jakoś tak.

 

@ Co do programów to ja posiadałem,Pakiet Office,MC Antyvirus,Program do mojej karty graficznej i Internet Explorer. Wszystko później w necie pobrałem,ale wpierw oczywiście sterowniki.

Edytowane przez Drako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik karty graficznej mam oryginalny, dostałem go przy zakupie komputera i niby jest zaktualizowany. O jakim programie do karty graficznej mówisz? Może akurat tutaj jest coś nie tak.

Tutaj masz screen odnośnie karty graficznej z "dxdiag": http://prntscr.com/bfiaqc

Jeżeli on nie pomoże to napisz skąd mam wziąć dokładniejsze informacje, a Ci je dorzucę. ;)

 

---------------------------------

Chociaż w sumie szukając teraz w panelu sterowania znalazłem informację, że data sterownika jest z 21 czerwca 2006 roku, a wtedy to kupowałem jeszcze starszy komputer, więc możliwe, że płyty zostały pomylone i mam zainstalowany nie ten co trzeba sterownik. Ale z drugiej strony na screenie wyżej jest niby z 2k9 i tutaj już się gubię, dlatego proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiadomość automatyczna

 

Temat został przeniesiony z

"EdukacjaPytania/Problemy"

do

"Hyde ParkOfftopic".

POSZUKUJE WSPÓLNIKÓW / OPIEKUNÓW - NA SERWERKI CS:GO!

:!!: Skontaktuj się ze mną po więcej szczegółów :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@^: Karta jest okej, problem jest albo ze sterownikiem albo z powodu braku jakiegoś programu, który jest potrzebny do obsługi grafiki 3d w grach i tak dalej. Jednym z takim programów jest directx11, którego niby mam, a nie wyszukuje mi go (ale zainstalowany jest). Z jakiego radeona, podrzucisz linkacza albo coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz standardową VGA to znaczy że nie masz zainstalowanego sterownika. Ja tak miałem przy formacie ale mi przy okazji VGA sam się aktualizował do mojego sterownika karty amd. http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?Pid=F507E5A9-8DD5-4F17-871F-5F59DC6F8BFC&tag=download&lang=engtutaj masz twoją kartę. Zjedź na dół i zainstaluj sterownik. Do gier pobierz directx, framework, visual(zreszta nie musisz pobierać bo te programy są przy każdym instalatorze i się automatycznie instalują). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz 1 wstawkę. Różni się 2 i 3 tylko tym że ma autodetector na początku. Sprawdza ci jakie masz paramety i tyle;) Pobierasz to z autodetectora i instalujesz sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam teraz mały problem, bo instalator stanął na:

Aktualnie trwa instalacja: AMD Gaming Evolved App

Nie byłoby nic w tym dziwnego, ale stoi tak już 10 minut i w ogóle nie przesuwa sie pasek, nie wiem co zrobić. Zrestartować instalator, czy co innego? 

 

#EDIT:

Instalacja sie zakończyła, ale nadal mam napis, że posiadam standardową kartę graficzną, nic sie nie zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak raz miałem. Zresetuj.

 

///

 

Zresetuj kompa a jak ci nie zadziała to nie wiem. Możliwe że masz coś z kartą ;) Mam jedno pytanie: Pobierałeś aktualizacje z windows update? Bo jak nie to pobierz i na 100% będziesz miał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę taką aktualizację? Możliwe, że nie mam owej. :c

 

 

#edit:

Znalazłem, mam najnowszą aktualizację. Jakoś miesiąc temu przebiegła ostatnia aktualizacja. Nie wiem co dalej, nadal nic nie działa... Może spróbuję od nowa zainstalować sterownik, bo zamykając go pokazało mi, że wykryto błędy (jakoś tak) przy instalacji. Karta graficzna nie mogła sie uszkodzić, nie miała gdzie... Nie wiem co robić kurdek. 

Edytowane przez CrejzoluS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie robiłeś ;) Wejdź w starter i w wyszukiwarce wpisz windows update - wyszukaj aktualizacje. Jak masz starą wersję windows'a 7 to trochę ci to będzie wyszukiwało + jeszcze pobierało i instalowało. Mi to zajęło cały dzień od rana:) Teraz musi ci zadziałać w 1000000%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, mam najnowszą aktualizację. Jakoś miesiąc temu przebiegła ostatnia aktualizacja. Nie wiem co dalej, nadal nic nie działa... Może spróbuję od nowa zainstalować sterownik, bo zamykając go pokazało mi, że wykryto błędy (jakoś tak) przy instalacji. Karta graficzna nie mogła sie uszkodzić, nie miała gdzie... Nie wiem co robić kurdek.  

 

//Piszę, gdybyś nie zauważył w poście wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie formata, a rzekomo od nowa windows był instalowany. I nie ja, a mój brat (nie mieszka ze mną) kogoś tam polecił. Windowsa miałem robionego ok. pół roku temu, ale nigdy specjalnie nie sprawdzałem co i jak, bo mało co siedziałem przy komputerze, a jak już to grałem w gry przeglądarkowe, bo na inne nie miałem czasu. A teraz wakacje i tak dalej, mam czas i nie mogę. Niby mógłbym oddać to do sklepu komputerowego, ale rodzice nie dadzą mi hajsu przed lipcem (oceny :<), a to dopiero pierwsza połowa miesiąca. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem:> Mi akurat z win uptade działało jak i z sterownikami. Najlepiej jakbyś sam zrobił formata ale jak się nie znasz to najlepiej idź do tego informatycznego i niech sprawdzą;) Przy okazji niech sprawdzą kartę bo nawet jak nic nie zrobiłeś to zawsze lepiej sprawdzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a może spróbować ponownie zainstalować sterownik? To znaczy pierw odinstalować, a potem na nowo włączyć instalator? Może teraz akurat coś styknie, bo szczerze mówiąc nie chce mi sie miesiąc bezczynnie czekać, wolę chociaż coś próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a wejdź w wyszukiwarkę w starterze i wpisz tam menedżer urządzeń. Wchodzisz w to i otwierasz zakładkę karty graficzne i nacisnij 2 razy na "Standardowa karta graficzna VGA" Wejdź w zakładkę "sterownik" i dajesz aktualizuj sterownik a następnie wyszukaj automatycznie zaktualizowane opragramowanie sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie