Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane [#10] Kartka z kalendarza ~ 9 listopada.


~eZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Untitled_1.png


 


Napisałem pożegnanie parę dni temu, że znikam z sieci, ale po rozmowie z Sysią postanowiłem umieszczać JEDYNIE kartki z kalendarza.


Wiem, że wielu użytkownikom będzie ich brakować, a z racji takiej, że umieszczam je dla innej sieci to nie problem jest je skopiować tutaj. Trudno mi się rozstać z CSowiczami, chociaż w takim stopniu będę się przykładać do rozwoju sieci. ;)


 


Kolejny dzień, kolejna kartka. Dzisiaj jest 9 listopada, co się mogło tego dnia wydarzyć?


 


9 listopada, 2012


Rozbicie wojskowego samolotu


 


W południowej Francji rozbił się algierski wojskowy samolot transportowy CASA C-295, w wyniku czego zginęła cała sześcioosobowa załoga.


 


9 listopada, 2008


Skazani na śmierć


 


Trzej zamachowcy odpowiedzialni za zamachy bombowe na indonezyjskiej wyspie Bali w 2002 roku zostali straceni przez rozstrzelanie. W 2002 dziesiątki ofiar zamachu doznało bardzo poważnych poparzeń. Wszędzie leżały porozrywane na strzępy ciała turystów, wielu ofiar zamachu nie można zidentyfikować, bo zwłoki były zwęglone. Miejscowy szpital nie był w stanie udzielić pomocy wszystkim potrzebującym. Ognia nie udawało się ugasić przez wiele godzin. W miejscu eksplozji powstał głęboki krater.


 


9 listopada, 1994


Darmsztadt


 


W 1994 odkryto pierwiastek chemiczny darmsztadt (Ds).


Pierwiastek chemiczny, przypuszczalnie z grupy metali przejściowych w układzie okresowym.


 


9 listopada, 1989


Mur Berliński


 


Rozpoczęto burzenie Muru Berlińskiego.


Od 13 sierpnia 1961 do 9 listopada 1989 oddzielał Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego.


Poniżej Mur Berliński w okolicy Bethaniendamm (1986).


 


220px-Berlinermauer.jpg


 


9 listopada, 1988


Laleczka Chucky


 


Premiera horroru Laleczka Chucky w reżyserii Toma Hollanda.


W otoczeniu bohatera filmu, małoletniego Andy'ego Barclaya, dochodzi do nietypowych zbrodni. Dopuszcza się ich jego lalka – Chucky. W zabawkę wstąpiła bowiem dusza zmarłego seryjnego mordercy.


 


575cefda20924530921cb4eb439bde2d,12,1.jp


 


9 listopada, 1984


Koszmar z ulicy Wiązów


 


Premiera horroru Koszmar z ulicy Wiązów w reżyserii Wesa Cravena.


Odrażający morderca dzieci, Freddy Krueger, stracony przed wielu laty, powraca do świata żywych, ukazując się we śnie czterem nastolatkom. Ponieważ Freddy ma krwiożercze zamiary, dzieci próbują się obudzić. Sen miesza się z rzeczywistością.


 


03.jpg


 


9 listopada, 1963


Eksplozja


 


W wyniku eksplozji w kopalni węgla kamiennego Miike na japońskiej wyspie Kiusiu zginęło 458 górników, a 839 zostało rannych.


 


9 listopada, 1963


Zderzenie


 


W wyniku zderzenia trzech pociągów pod Jokohamą zginęły 162 osoby, a 120 zostało rannych.


 


9 listopada, 1956


Trójkąt Bermudzki


 


Nad Trójkątem Bermudzkim zaginął patrolowy bombowiec amerykańskiej marynarki wojennej z 10-osobową załogą.


 


9 listopada, 1921


Nagroda Nobla


 


Albert Einstein został ogłoszony laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego.


Jest to zjawisko fizyczne polegające na emisji elektronów z powierzchni przedmiotu.


 


___________________________________


Informacje zaczerpnięte głównie z wikipedii.


Logo wykonane przez @Mrufka.


 


 


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png
Powód: Na prośbę autora

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

POSZUKUJE WSPÓLNIKÓW / OPIEKUNÓW - NA SERWERKI CS:GO!

:!!: Skontaktuj się ze mną po więcej szczegółów :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

 

Wiadomość automatyczna

 

Temat został przeniesiony z

"Strefa TwórczaRedakcja CSowiczeArchiwum"

do

"Archiwum ForumTematy Archiwalne".

46eb1ed9cbe7d5fa853e8ae5bd972479.gif

Przeczytaj Regulamin!

arrow_state_grey_right.png

Odwiedź mnie!

arrow_state_grey_right.png

W razie problemów, napisz do mnie!

arrow_state_grey_right.png

Zobacz moją galerię!

arrow_state_grey_right.png

Reklamuj naszą sieć innym!

arrow_state_grey_right.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie