Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
~eZ.

[#3] Kartka z kalendarza ~ 2 listopada.

Recommended Posts

Untitled_1.png

Dzisiaj jest 2 listopada. Ciekawe, co się wydarzyło tego dnia kiedyś.

2 listopada, 2014

Samobójczy zamach bombowy

60 osób zginęło, a ok. 100 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym w pakistańskiej miejscowości Wagah na granicy z Indiami, w trakcie codziennej ceremonii zamknięcia na noc jedynego przejścia drogowego między krajami.

2 listopada, 2000

Podróżnik w czasie

W 2000 roku na jednym z forów internetowych pojawił się pierwszy post autorstwa Johna Titora przybyłego z roku 2036 rzekomego podróżnika w czasie. John Titor na łamach forum pisał na temat czasów, z których rzekomo przybywa, odpowiadał również na pytania innych użytkowników forum. W swoich postach pisał głównie o tym, jak żyją ludzie w 2036 roku oraz o III wojnie światowej, która według niego rozpoczęła się w 2015 roku.

24 marca 2001 Titor ogłosił, że wraca do swoich czasów. Po tym czasie nie pojawił już się żaden post od niego.

2 listopada, 1986

Katastrofa irańskiego samolotu

103 osoby zginęły w katastrofie irańskiego samolotu wojskowego Lockheed C-130 Hercules w górach koło Zahedanu w południowo-wschodnim Iranie.

2 listopada, 1965

Samospalenie

W Waszyngtonie w proteście przeciw wojnie wietnamskiej podpalił się kwakier Norman Morrison.

Podpalił się przed budynkiem Pentagonu i zmarł tego samego dnia, pozostawiając żonę i trójkę dzieci.

Do dziś w stolicy Wietnamu (Hanoi) jest ulica nazwana jego imieniem.

2 listopada, 1899

Powstanie bokserów

W 1899 w Chinach wybuchło "powstanie bokserów". Było to zbrojne wystąpienie ludowe w północno-wschodnich Chinach w latach 1899-1901, skierowane przeciwko cudzoziemcom i dynastii Quing Inspiratorem powstania było tajne stowarzyszenie Yihequan (tzw. bokserzy, stąd nazwa).

280px-Boxer_Rebellion.jpg

2 listopada, 1821

Flaga Meksyku

Barwy zielona, biała i czerwona pojawiły się w Meksyku po raz pierwszy w roku uzyskania niepodległości - 1821. Symbolizować wówczas miały: zielony - niepodległość, biały - religię katolicką, czerwony - jedność narodu złożonego z "Europejczyków" i "Amerykanów". W dniu 2 listopada 1821 flaga w układzie pionowych pasów zielonego, białego i czerwonego i z godłem w postaci orła na opuncji została ustanowiona przez tymczasowego prezydenta Agustino de Itubride.

Po lewej pierwsza flaga narodowa Meksyku, a po prawej dla porównania aktualna flaga kraju.

100px-Flag_of_Mexico_%281821-1823%29.svg100px-Flag_of_Mexico.svg.png

2 listopada, 1772

The Morning Post

W 1772 w Londynie ukazało się pierwsze wydanie dziennika The Morning Post.

Była to codzienna gazeta brytyjska, która w 1937 została przyłączona do The Daily Telegraph i nie jest już

niezależnym czasopismem.

Informacje zaczerpnięte głównie z wikipedii.

Logo wykonane przez @Mrufka.

Wiadomość wygenerowana automatycznie

temat_zamkniety.png
Powód: Przedawnione.

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By smerfii.
      Witam serdecznie moje perełki w dzisiejszy przepiękny dzień!
      Dzisiaj niedziela handlowa, więc pewnie wszyscy jesteście w sklepach, ale nadal
      zapraszam i zachęcam do przeczytania kartki!
      Życzę wszystkim miłego i słonecznego dnia!
      A, bym zapomniała. Drogie matki kochanych dzieci.. Wszystkiego dobrego!

SŁOŃCE 
      Brzask o 03:38 
      Wsch. Sł. o 04:24 
      Zenit o 12:33
      Zach. Sł. o 20:41 
      Zmierzch o 21:27

PRZYSŁOWIA 
      „Częste deszcze w całym maju chleb i siano nam dawają”
      „Póki w maju wiatr z północy, ma się u nas zimno w nocy”
      "W maju kiedy często grzmi, rok dobry znaczy."

CYTATY
      „To tyl­ko pew­ne­go rodza­ju przyk­rość nie być kocha­nym, praw­dzi­wym nie­szczęściem jest nie kochać.” -  Albert Camus
      "Złe przyzwyczajenia są jedynymi przyzwyczajeniami, których ludzie nie potrafią się wyrzec bezboleśnie."  -John Galsworthy

IMIENINY
      Imieniny obchodzą: Angelika, Ewelina, Filip, Paulina oraz Adalwin, Adalwina,
       Alwin, Alwina, Eleuteria, Eleuteriusz, Eleutery, Emil, Filip Neriusz, Karp, 
      Kwadrat, Lambert, Lamberta, Teodor, Więcemił, Zachariasz, Zachary

HOROSKOP
      Człowiek urodzony 26 maja wyróżnia się przede wszystkim tym, że potrafi niezwykle
      jasno wyrażać wszystkie swoje myśli, więc nikt nie ma problemu ze zrozumieniem tego,
      co chce innym przekazać. Pojawia się on zaś wtedy, gdy okazuje się, że człowiek ów często
      co innego mówi, a co innego robi, a rozdźwięk między jego obietnicami a
      czynami może być na tyle duży, że powoduje jego konflikty z otoczeniem.

WYDARZENIA W POLSCE
      1569 – Wołyń został przyłączony do Korony Królestwa Polskiego.
      1703 – III wojna północna: wojska szwedzkie rozpoczęły oblężenie Torunia.
      1957 – Powstało Towarzystwo Rozwoju Ziem Zachodnich.
      1998 – Oddano do użytku stację warszawskiego metra Centrum.
      2001 – W Krakowie odsłonięto Pomnik psa Dżoka.

NUTKA NA DZIŚ
      >klik<

DOWCIP DNIA 
      Rano, w pracy, przy kawie rozmawiają dwie koleżanki: 
      - Jak tam Twój wczorajszy sex? -beznadzieja... mąż przyszedł do domu, w 3 minuty zjadł
      obiad, potem 4 minuty bzykania i po dwóch minutach spał... A u Ciebie? 
      - No u mnie rewelacja mąż przyszedł do domu, zabrał mnie na przepyszna romantyczną kolację.
      Później przez godzinę wracaliśmy do domu spacerkiem przez miasto, potem świece i godzina
      przecudownej gry wstępnej. Następnie godzina nieziemskiego sexu a na koniec wyobraź sobie,
      ze przez godzinę rozmawialiśmy czule ze sobą. Bajka po prostu! 
      W tym samym czasie rozmawia ze sobą dwóch kolegów: 
      - Jak tam Twój wczorajszy sex? 
      - No zajebiście! Przychodzę do domu, obiad na stole, zjadłem, pobzykałem i zasnąłem! A u Ciebie? 
      - U mnie? k***a, u mnie beznadzieja. Przychodzę-nie ma prądu bo zapomniałem zapłacić
      za rachunek, zabrałem wiec gdzieś starą na kolację, żarcie beznadziejne było i takie drogie,
      że nie starczyło mi na taksówkę powrotna i musiałem zapie**alać do domu na piechotę.
      Przychodzimy k***a przecież nie ma prądu, więc znowu te cholerne świece. Byłem tak wkurzony,
      że najpierw przez godzinę nie mógł mi stanąć a potem przez godzinę nie mogłem się
      spuścić. na to wszystko tak się wk***iłem, że przez godzinę jeszcze usnąć nie mogłem.

szkolenia.uksw.edu.pl
      /www.kalbi.pl
      /www.kalendarzswiat.pl
      pl.wikipedia.org
      perelki.net
      www.youtube.com
      www.mhoroskop.pl 
    • By smerfii.
      Wczesna godzina, bo później czasu nie będzie, ale nic nie szkodzi się z Wami przywitać!
      Pogoda za oknem jest prawie że idealna dla mnie. Słoneczko, bez wiatru..
      Zapraszam Was moi drodzy w wolnej chwili do przeczytania kartki!

SŁOŃCE
      Brzask o 03:40 
      Wsch. Sł. o 04:25 
      Zenit o 12:32
      Zach. Sł. o 20:40 
      Zmierzch o 21:25

PRZYSŁOWIA
      „Wody w maju stojące szkodę przynoszą łące”
      „Jeśli w maju deszcze na dworze, to jesienią chleb w komorze” 
      "Kto sieje jęczmień na Urbana, będzie pił piwo z dzbana."
      "Na świętego Urbana wszystka rola zasiana."
      "Na Urbana chwile jakie, mówią, że i lato takie."

CYTATY 
      „Chwa­lić wszys­tkich, jest to nie chwa­lić nikogo.” -  Ignacy Krasicki
      "Jak się gniewać, to się gniewać - stwierdziła mała Mi, obierając ziemniaka zębami Trzeba
      czasem być złym, każde najmniejsze stworzenie ma prawo być złe. Ale Tatuś gniewa
      się nie tak, jak trzeba. Nic nie wydmuchuje z siebie, tylko wciąga do środka." -Tove Jansson, Muminki

IMIENINY
      Imieniny obchodzą: Grzegorz, Magda oraz Aldhelm, Beda, Borzysław, Dionizy, 
      Heladia, Heladiusz, Imisława, Leon, Leona, Marcjanna, Mariusz, Wenerand, Zenobiusz

WYDARZENIA W POLSCE
      1455 – Wojna trzynastoletnia: zwycięstwo wojsk polskich nad pruskim pospolitym ruszeniem w bitwie pod Iławą.
      1457 – Król Kazimierz IV Jagiellończyk nadał Gdańskowi tzw. Wielki Przywilej.
      1863 – Powstanie styczniowe: porażka powstańców w bitwie pod Horkami.
      1942 – 270 Żydów zostało rozstrzelanych w Kiwercach na Wołyniu 
      1990 – Polska złożyła w Brukseli oficjalny wniosek o rozpoczęcie negocjacji w sprawie umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską.
      1997 – Odbyło się referendum w sprawie przyjęcia nowej Konstytucji RP.

DOWCIP
      Stoi żona przed lustrem i mówi do męża: 
      - Kotku, prawda, że nie wyglądam na swoje 33 lata? 
      - Oczywiście, że nie, kochanie! Już dawno nie...
      Tonie statek. Jakiś facet, roztrącając pozostałych, przepycha się do szalupy. 
      - Niech pan poczeka, na statku zostały jeszcze kobiety! - zatrzymuje go marynarz. 
      - Panie, daj mi pan spokój, nie mam teraz głowy do seksu!

NUTKA
      >klik<

HOROSKOP
      Nastawienie człowieka urodzonego w dniu 25 maja do innych ludzi jest tak pozytywne
      i sympatyczne, że nikogo nie powinien dziwić fakt, iż stale ma on wokół siebie rzeszę
      życzliwych mu ludzi i na próżno można w jego otoczeniu szukać człowieka, który nie
      darzyłby go sympatią.Ludzie czują się kompletnie rozbrojeni jego uprzejmością i wydaje
      się nawet nieraz, że człowiek ów wywiera na nich jakiś magnetyzujący wpływ, przyciągając
      ich do siebie i mimowolnie przywiązując na długi czas, nieraz nawet na całe życie.

www.youtube.com
      www.kalbi.pl
      szkolenia.uksw.edu.pl
      http://www.wodr.poznan.pl
      perelki.net
      www.mhoroskop.pl
      pl.wikipedia.org
    • By smerfii.
      Piąteczek! Przybijcie piątkę, że razem dotrwaliśmy do weekendu!
      Przepraszam oczywiście za brak wczorajszej kartki, jednakże skutki strajku są ciągle odczuwalne. 
      Życzę miłego dnia i dużego uśmiechu na buzi! 

SŁOŃCE
      Brzask o 03:41 
      Wsch. Sł. o 04:26 
      Zenit o 12:32
      Zach. Sł. o 20:38 
      Zmierzch o 21:24

IMIENINY
      Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna oraz Amalia, Dawid, Donacjan, Franciszek, 
      Jan, Ludwik, Maria, Milena, Orion, Tomira, Ubysława, Wanesa, Wincenty, Dagmara

PRZYSŁOWIA
      Jeśli w maju deszcze na dworze, to jesienią chleb w komorze.
      W maju przymrozków ile, do świętego Michała (29.09) tyleż. (we wrześniu)
      Póki w maju wiatr z północy, ma się u nas zimno w nocy.

CYTATY
      "Uśmiech jest najprostszą drogą do ludzkich serc." - Anonim
      „Należy unikać brania gotowej piękności prosto z życia. Model nie powinien sam przez się
      być doskonałym dziełem sztuki, ale zaledwie okazją do samodzielnego poszukiwania
      piękności.” -  Zofia Nałkowska

WYDARZENIA W POLSCE I NA SWIECIE

843 – Zwycięstwo wojsk bretońskich nad zachodniofrankijskimi w bitwie pod Blain.
      1086 – Wiktor III został papieżem.
      1667 – Wybuchła francusko-hiszpańska wojna dewolucyjna.
      1862 – Powstała masońska Wielka Loża Chile.
      1932 – Niemiecki astronom Karl Wilhelm Reinmuth odkrył planetoidę (1862) Apollo, potencjalnie zagrażającą Ziemi.
      1960 – Został wystrzelony amerykański satelita szpiegowski MIDAS 2.
      2007 – 38 górników zginęło w katastrofie w kopalni „Jubilejnaja”
      2014 – Papież Franciszek rozpoczął trzydniową podróż apostolską do Ziemi Świętej.

NUTKA NA DZIŚ
      >klik<

HOROSKOP
      Z człowiekiem urodzonym w dniu 24 maja bardzo miło jest przebywać, ponieważ cechuje
      się on wielkim poczuciem humoru, błyskotliwością i pomysłowością. Sprawia to, że
      nie można się nudzić ani smucić w jego towarzystwie, gdyż każdego potrafi czymś zainteresować,
      rozerwać, a w razie potrzeby – także pocieszyć. Nie oznacza to jednak, by życie
      upływało mu tylko na towarzyskich spotkaniach i beztroskich chwilach, ponieważ
      jest człowiekiem bardzo pracowitym i lubiącym oddawać się swym zajęciom umysłowym. 
      Człowiekowi urodzonemu 24 maja mocno zależy też na tym,
      by posiąść umiejętność opanowywania swoich emocji.

DOWCIP DNIA

Fąfara i Kubal szli razem ulicą i nagle zobaczyli, że z przeciwnej strony zbliża się dwóch dresiarzy. Mówi Fąfara do Kubala:
      - Wiesz, może przejdźmy na drugą stronę bo ich jest dwóch a my sami...

Stoi pijak w parku na trawniku i leje. Podchodzi do niego policjant i pyta groźnie: 
      - Panie! Wolno tu lać?! 
      - A lej pan!

https://www.kalbi.pl/24-maja
      http://www.wodr.poznan.pl
      szkolenia.uksw.edu.pl
      pl.wikipedia.org/
      www.youtube.com
      https://perelki.net/
      /www.mhoroskop.p
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.