Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...


Sign in to follow this  
Vallu

Powrót

Recommended Posts

Siemka

Grałem tutaj jakoś w lutym na codzie 1k jak się nie mylę i miałem admina :d

Lecz dla tych co mnie nie pamiętają to mam na imię Michał mam 15 lat. Interesuję się soucremodem oraz IPB,MyBB oraz Grami. W cs 1.6 juz prawie nie gram bo nastały czasy silnika sm czyli cs go i cs soucre ale ja pykam w cs go mam range DMG.

Chce przywitać szefuncia Rumcka który opiepszał mnie za to że robiłem źle za co mu dziękuje ale i tak jest rudy.

 

I @`negative który wprowadził mnie w tą sieć.

 

To tyle Elooo.

Edited by Vallu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png
Powód: Przywitany

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By TKillYou
   Twój nick:[T'Kill]You
   Powód nieobecności:Problemy
   Czas twojej nieobecności: -
  • By Zipus
   Siema Csowskie swiry. Z tej strony Zipus. Wracam na stare śmieci. Witam nowych nie poznanych strikerow oraz stara ekipę (mam na myśli administrację) jak i graczy z którymi miałem przyjemność kulkowac baniaki parę lat temu. Myślę że postrzelamy jak za starych dobrych czasów. 
   Pozdrawiam grupę [4SC] jeżeli żyjecie moi drodzy jeszcze. 
   Widzimy się na serwerach 
   Z poważaniem Zipek 
  • By SzusteR
   Każdy mówił mi że nikim nie będę, że skończę jak ćpun lub kryminalista.
   Lecz Ty zawsze byłaś przy mnie, wspierałaś, nie pozwoliłaś abym wszedł na złą drogę.
   Mimo iż opinię miałem zniszczoną, wykali mnie palcami, to Ty jako jedyna byłaś ze mną w tym ciężkim dla mnie okresie. I wiem że razem przejdziemy wszystko! Razem na dobre i na złe!
   Dziękuję Bogu za to że dał mi takiego anioła jak Ty ❤️KOCHAM CIĘ!
    
   Ps. Powiecie że to bezsensu, to od razu mówię, przycztaj powolutku, a zobaczysz że to ma sens ?
   I czy SzusteR poeta ? ma wrócić? ;*
    
  • By Queens
   No Witam,
   Tak to ja i otóż to, że wkońcu na dobre powracam na forum  
   Pozdrawiam wszystkich CSowiczów
  • By Shezo
   Witajcie w moim nowym artykule pt. "Starożytny Rzym, czyli powrót do przeszłości!". Dzisiaj przedstawię wam najważniejsze informacje na temat Rzymu.
   Zaczynając artykuł przychodzi nam na myśl co w ogóle nazywamy "Rzymem" oraz jakie miała swoje początki, ujście. Ciężko nam jest odpowiedzieć na to pytanie.. albowiem nie zachowały się żadne szczególne źródła historyczne z których znaleźlibyśmy odpowiedź na nasze pytanie jak powstał "Rzym". Jednakże o początkach tego wspaniałego ludu powstały różne legendy i to z nich zaczerpniemy odpowiedź na nurtujące nas pytanie.. zatem najbardziej sławną legendą jest legenda o dwóch braciach  bliźniakach - Romulusie i Remusie.
   Treść legendy w skrócie brzmi:
   "Prawowity król został podstępnie pozbawiony tronu przez brata. Aby zapewnić panowanie swoim dzieciom, okrutny władca przeznaczył bratanicę na westalkę. Tymczasem za sprawą boga Marsa powiła ona bliźnięta - Romulusa i Remusa. Na rozkaz króla włożono niemowlęta do wiklinowego kosza i wrzucono do Tybru, by z prądem rzeki popłynęły do morza. Dzieci jednak cudownie ocalały. Znalazła je wilczyca biegnąca do rzeki i nakarmiła własnym mlekiem. Wreszcie zaopiekował się nimi miejscowy pasterz. Kiedy chłopcy dorośli, dowiedzieli się o swoim królewskim pochodzeniu. Obalili podstępnego władcę i przywrócili tron dziadkowi. W miejscu, gdzie zostali cudownie uratowani, postanowili założyć nowe miasto. Podczas wznoszenia murów doszło do kłótni i bójki. Wówczas uniesiony gniewem Romulus zabił swego brata Remusa, gdy ten zuchwale ośmielił się przekroczyć granice przyszłego miasta. Odtąd Romulus jako pierwszy król objął władzę w założonym przez siebie mieście, które nazwano na jego cześć Roma (Rzym).  Wszystko to miało miejsce w 753 roku przed naszą erą."
   Treść legendy nie jest zbyt przejrzysta, jednakże po przeczytaniu jej możemy sobie wyobrazić własnymi oczami historię tamtych chwil i uzmysłowić sobie dzieje Rzymu w chwili powstawania.
   Skoro już opowiedzieliśmy o początkach historii Rzymu to możemy opowiemy teraz o położeniu geograficznym... Rzym jak wiadomo powstał w 753 roku p.n.e nad rzeką Tyber (położej we Włoszech). Miejsce to było niezwykle przyjazne ludziom dlatego było dobrym wyborem dla rozwijania się tego potężnego w przyszłości państwa. Znajdowała się tam również najdoskonalsza przeprawa rzeczna wiodąca do nadbrzeżnych salin, miejsca pozyskiwania surowców. Innymi słowami mówiąc był to raj dla handlarzy. Terytorium to  zamieszkiwali Latynowie.
   Powstanie Forum Romanum?!

   Skoro mówimy o Rzymie to czemu by nie miało być tu słowa o wspaniałym i popularnym na całym świecie Forum Romanum? Zatem Forum Romanum powstało przy współpracy dwóch wiosek, jednej zamieszkanej przez Sabinów drugiej przez Palatynów. Oddzielające te dwie wspólnoty bagno zasypano i w ten sposób powstało nasze ukochane Forum Romanum - trochę dziwnie brzmi jednakże tak naprawdę było, zostały nawet z tamtej chwili liczne źródła historyczne.
   Początki państwa rzymskiego:

   Przez 250 lat od początku swojego istnienia Rzym był monarchią, za panowania Tarkwiniuszy osiągnał pozycję najsilniejszej monarchii na Półwyspie Apenińskim. Jednakże po upadku monarchii Rzym z biegem czasu stopniowo podupadał. Wyniszczały go zarówno wojny z innymi ludami jak i spory wewnętrzne inaczej mówiąc wojny domowe. W 449 roku p.n.e wprowadzono Prawa Dwunastu Tablic (pierwszą kondyfikację prawa zwyczajowego), wraz z tym Rzym nadal pozostał państwem prymitywnym pod względem kulturalnym. Jednakże to nie zmienia faktu iż lud rzymski nie był skłonny to podbojów innych terytoriów. Dlatego niedługo Rzym stał się republiką, władzę wykonawczą w miejsce monarchii przejęło dwóch konsulów wybieranych na okres jednego roku. Również w tamtym okresie istniał senat, jednakże zasiadali w nim tylko naczelnicy najważniejszych rodów w państwie, które odgrywały kluczową rolę.
   Podboje Rzymian:
   Sukcesy w wojnach skłoniły Rzymian do uderzenia na półnoć. Dlatego Rzym stoczył bitwę o Fideny - miasto, dzięku któremu Rzym powiększył się dwukrotnie. Jednakże to nie oznaczało, że państwo rzymskie jest tak silne, że nikt im się nie oprze. W 386 roku p.n.e Rzym został podbity przez Galów, z tego wyszło, że Rzym stał się miastem pozbawionych bezrolnych obywateli - to dlatego słynna bajka "Asteriks i Obeliks" powstała, by ukazać nieustępliwość ludu Galów oraz ich determinację, Rzymianom nigdy nie udało się podbić Galów. W ciągu kolejnych kilku lat naostrzył się konflikt między patrycjuszami a plebejuszami co doprowadziło do dużego konfliktu społecznego co zaskutkowało lekką wojną domową. Po załagodzeniu konfliktu Rzym znowu zaczął podbój Italii, jednakże o tym w części drugiej...
   Pozdrawiam, Shezo.
   źródło: internet, yt, książka.
   P.S Piszę z telefonu dlatego nie użyłem żadnego pogrubienia, kursywy czy nawet koloru tekstu żeby przyozdobić to ładnie, ale tutaj nie chodzi o wizualną część a o treść!
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.