Skocz do zawartości

Zablokowane Zrób tuning swojego CS'a! ~Poradnik.


~eZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
 
W dzisiejszym poradniku opiszę Wam jak zmienić wygląd swojego CS'a według swoich upodobań.
 
Co będziemy zmieniać ? 
 

 

  • Modele broni
  • Modele postaci
  • Różne efekty
  • Niebo

Specjalnie po to pobrałem nonsteama. Wszystkie pliki, modele możemy pobrać z www.gamebanana.com

 
 
Modele broni
 
Zaczynamy od modeli, więc na początek bronie. Wszystkie potrzebne nam rzeczy znajdują się w naszym folderze z grą ( .../cstrike/models ). Musimy znaleźć przykładowy model broni, który nam się spodobał, a następnie pobieramy pliki. Gdy już wszystko się ściągnęło, wypakowywujemy w dowolne miejsce i otrzymane pliki wklejamy do .../cstrike/models ( muszą się podmienić ). Nasz nowy model działa!
 
 
Modele postaci
 
Podobnie jak z skinami broni, tylko inna ścieżka. Pobieramy nasze wybrane modele postaci oraz wrzucamy je do ...cstrike/models/player i wtedy  do wybranych folderów z postacią, a tutaj wyjaśniam co do czego :
 
TT :
  • Artic
  • Guerilla
  • Leet
  • Terror

CT :

  • GIGN
  • GSG9
  • SAS
  • Urban
 
Efekty
 
Efektami w naszej grze mogą być np. wybuch granatów, kolor diody bomby lub błyski podczas strzelania. My zajmiemy się błyskami podczas strzału. Wszystkie efekty znajdują się w .../cstrike/sprites. Błyski będą pod nazwą "Muzzle Flash". Gdy już znajdziemy interesujący nas plik, pobieramy go i wrzucamy do folderu z grą ( musimy podmienić ). Wtedy możemy wejść do gry i zobaczyć jak to funkcjonuje.
 
 
Niebo
 
W tym poradniku też opiszę Wam zmianę nieba na daje mapce. Pliki znajdują się w .../cstrike/gfx/env. Pobieramy interesujący nas plik ( muszą być one w formacie .TGA ). Jak już ściągneliśmy zmieniamy ich nazwy, żeby pasowały. Zrobiłem to na przykładzie mapy dust2. Pobrany plik miał nazwę "skybox14".
 
Zmieniamy tak, żeby się zgadzały końcówki :
 
skybox14bk --> Desbk
skybox14up --> Desup
 
I tak dalej w nieskończoność.
 
Poniżej zamieszczam nazwy, które odpowiadają danej mapie.
 

cs_assault : city1
cs_estate : morningdew
cs_italy : green
cs_militia : desert
cs_office : office
cs_siege : grnplsnt
de_aztec : doom1
de_cbble : green
de_dust : des
de_dust2 : des
de_inferno : green
de_nuke : desert
de_piranesi : cx
de_prodigy : dusk
de_storm : de_storm
de_survivor : snowlake_
de_torn : tornsky
de_train : trainyard
de_vertigo : tsccity

Pozdrawiam !

Poradnik jest dość stary, wszystko było testowane i gdy będziecie wszystko robić według poradnika to Wam wszystko się uda.

 

 

Poradnik napisany przeze mnie, znajduje się na innych sieciach serwerów.

Zabraniam kopiowania bez mojej zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png
Powód: undefined

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

mME97MF_ed407.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie